Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oryginalnego radia Qashqai J11 2014 na chińczyka


Leszekp_bb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Leszekp_bb napisał:

u mnie działa. Założyłem ponad tydzień temu. Zastanawiam się tylko nad wsparciem nawigacji na desce rozdzielczej bo na razie nie działa (Natomiast w tym obszarze pokazują się informacje z Radia FM, nazwa stacja, częstotliwość etc) . Za miesiąc dokupie modem LTE i inne gadzety do w/w. Wybrałeś Kolego dobrego sprzedawce. Przesyłkę dostałem w 8 dni (do mnie przyszło z UK).

Edytowane przez Piter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa najwieksze plusy tej stacji? pomijajac to, ze jest duzy ekran i mozna wyswietlic przegladarke (YT, etc), jakosc kamerki zakladam, ze jest jeszcze gorsza (obraz bardziej rozpixelowany?) niz w standardowym NC. Czy jakosc dzwieku jest choc troche lepsza? Podajcie prosze najwieksze zalety :) Chodzi mi po glowie wymiana ale nie wiem czy warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stasziek napisał:

Jakie sa najwieksze plusy tej stacji? pomijajac to, ze jest duzy ekran i mozna wyswietlic przegladarke (YT, etc), jakosc kamerki zakladam, ze jest jeszcze gorsza (obraz bardziej rozpixelowany?) niz w standardowym NC. Czy jakosc dzwieku jest choc troche lepsza? Podajcie prosze najwieksze zalety :) Chodzi mi po glowie wymiana ale nie wiem czy warto :)

Poza tym co napisales? Dzwiek lepszy, slucham spotify, korzystam z konta google wiec m.in. i cala historia navigacji. Obraz z kamer nie jest gorszy. Mozna tez wpiac kamere do nagrywania i monitory w zaglowkach. Ja zdecydowalem sie dokupic modem LTE (zrobi sie z tego hotspot dla pozostalych pasazerow). Na stale mam wpiete elm327 w obd2 wiec przez apke monitorowanie parametrow zycia Kaski :-) w zasadzie moj mozg tylko ogranicza inne mozliwosci wykorzystania tego radia. W zyciu bym nie wrocil do Nissan Connect. W J10 tez mialem chinola (wywalilem oryginal z mapami) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bierz wersję z DSP nie będziesz żałował . Ja dodatkowo z radiem wymieniłem głośniki ( oczywiście auto wygłuszone ) i teraz dopiero można słuchać . Android w radiu daje dużo możliwości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych co nie mają straszą utratą gwarancji,u tych co się nie bali i założyli...podziwiają i nic nie mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wam poprzenoszę te luźne gadki nie w temacie... :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czci godni ja stację przerabialem, nawet temat zakładałem 1,5 roku temu,. Wszystko było cacy zalety takie jak opisujecie, ale co jak się zepsuje, uszkodzi. Nikt ich nie chce naprawiać, i właśnie to mnie spotkało. Nie znaczy że wszystkie padają ale trzeba mieć to z tyłu głowy.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, maniek 1 napisał:

Panowie czci godni ja stację przerabialem, nawet temat zakładałem 1,5 roku temu,. Wszystko było cacy zalety takie jak opisujecie, ale co jak się zepsuje, uszkodzi. Nikt ich nie chce naprawiać, i właśnie to mnie spotkało. Nie znaczy że wszystkie padają ale trzeba mieć to z tyłu głowy.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
 

U sprzedawców którzy cenią sobie opinie o marce , można w ludzkiej cenie kupić całe płyty główne do stacji . Kolega tak właśnie kupił do swojej stacji Dasaita , między innymi to zadecydowało o zakupie od nich radia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie źle trafiłem no i jestem w plecy, życzę więcej szczęścia niż ja miałem.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maniek 1 napisał:

Widocznie źle trafiłem no i jestem w plecy, życzę więcej szczęścia niż ja miałem.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
 

Jeżeli masz problem z naprawą i szukasz "zapchajdziury" to może warto spojrzeć na:

https://pl.aliexpress.com/item/32958663610.html?src=criteo&aff_short_key=UneMJZVf&isdl=y&aff_platform=true&src=criteo&albch=remarketing&acnt=PL&isdl=y&aff_short_key=UneMJZVf&albcp=lowerfunnel&device=pc&aff_platform=criteo&clickid=5dc85163cd5c6e20f8be14dbdb707e30_1573409122_32958663610

Dostawa z UK (brak problemów z cłem) wyjdzie ok 500PLN. Sprzęt trochę starawy - ale budżetowo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, kto wie możliwe że się skuszę. Jak kupie dam znać na forum.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprzęcik dzisiaj zakupiony

1 249,67 zł 37%OFF | Dasaita 10.2 "Android 9.0 radio samochodowe z GPS-em dla Nissan x-trail Qashqai J10 J11 2014 2015 2016 2017 Stereo multimedialnych nawigacji
https://s.click.aliexpress.com/e/cxiRXzsHz



Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Leszekp_bb napisał:

Radio jedzie już  z Niemiec.

Dzięki , również zamówiłem , jeszcze trafiłem na dodatkowy kod na koniec 11.11 :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupione radio https://pl.aliexpress.com/item/32993926906.html?spm=a2g17.12010612.8148356.8.58d7509empCPlc  już w Polsce (DPD)-mam pytanie o jakość sygnału GPS z dołączonej przez Dasaita anteny? Czy celowym jest dokupić przejściówkę Fakra C do anteny oryginalnej Nissana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przyklejoną oryginalną za lusterkiem, działała od strzała, wlaczalo się radio, stacja i GPS już był, tylko w tunelach zanikał sygnał, ale tuż po wyjeździe już był.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale w jaki sposób podłączyłeś  org. antenę z radiem - są przecież różne gniazda (dlatego potrzebne jest przejściówka SMA (m) - FAKRA (m)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do anteny radiowej była przejściówka w zestawie.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

A oryginalnej anteny GPS nie miałem, mój QQ to wersja acenta.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączone przez przejściówkę do oryginalnej anteny samochodu i śmiga . Na antenie od radia schowanej pod deską też działało . Jedna różnica to pewne opóźnienie na antenie oryginalnej samochodu , łapie sygnał po 10 sekundach ale już go nie gubi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...