Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oryginalnego radia Qashqai J11 2014 na chińczyka


Leszekp_bb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtku, dziękuję ale powiedz, która wersja jest korzystniejsza:

1.oryginalna antena + przejściówka Fakra czy

2. antena chińska dostarczona przy dostawie radia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Leszekp_bb napisał:

Wojtku, dziękuję ale powiedz, która wersja jest korzystniejsza:

1.oryginalna antena + przejściówka Fakra czy

2. antena chińska dostarczona przy dostawie radia?

 

Dla mnie na oryginalnej . Porównywałem poziom sygnału i jest taki sam , a to opóźnienie akceptowalne . Jeżeli nie masz kabla to bierz ten z DASAITA taki z czarną izolacją , bo są takie w bezbarwnej izolacji z widocznym oplotem te delikatnie tłumią sygnał ( sprawdzone ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim. Czy miał ktoś może do czynienia z firmą Gms/Audiopol, która sprzedaje dedykowane stacje m.in. do nissanów? Są sporo droższe od ww stacji z Ali i nie wiem, czy jest sens przepłacać a patrząc na efekty kolegów, wygląda to super. 

Druga sprawa, czy montował ktoś ww stację z Ali w Xsie T32?

Z góry dziękuję

Edytowane przez Maruras
Uzupelnienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem styczność z GSM ,zakładałem taką stację w Note.Super sprzęcik.Fakt ,droższy od chinoli ale z tego co mówili na podzespołach Philipsa.

Czy to X czy Qashqai,niema różnicy w montażu,pasują te stacyjki jak ulał,bez zbędnych przeróbek Plug&Play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem test stacji multimedialnej Seicane i okazało się, że po demontażu na czynniki pierwsze w środku są całkiem przyzwoite podzespoły. Tak, że nie wszystko co chińskie musi być od razu be

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w Psseratti i byłem zadowolony choć trochę za mało pamięci RAM . Stacja była na Windows-ie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim. Czy miał ktoś może do czynienia z firmą Gms, która sprzedaje dedykowane stacje m.in. do nissanów? Są sporo droższe od ww stacji z Ali i nie wiem, czy jest sens przepłacać a patrząc na efekty kolegów, wygląda to super. 

Druga sprawa, czy montował ktoś ww stację z Ali w Xsie T32?

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

Znalazłem w GMS model navix 9981 10.1 cala 8 rdzeniowy proc 2GB RAM DSP Android 9.0, 2 lata gwarancji

Może macie u Siebie w nissanach ww model?

Firma z Katowic (Meszyński serwis) wyceniła mi stację z okablowaniem( w tym canbus pod kamery) na 2000 zl dla wersji 2 GB RAM i 2400 zł dla wersji 4GB. Montaż gratis. 

Pewno dałbym radę zrobić to samodzielnie ale znając moje szczęście, pewno bym coś urwał

Zastanawiam się jeszcze, czy warto dopłacić aż 400 zł do wersji 4GB RAM, w tablecie domowym mam 1.5 i dużo słabszy procek a dziala jak złoto na ale może że w aucie dzialanie kilku rzeczy naraz zamula system 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 4GB , w stacji trochę inaczej pamięć jest użytkowana . Tak jak pisałem miałem w VW stację GMS z 2GB i czasami przy uruchomieniu większej ilości aplikacji potrafiła się przywieszać . Nie wiem czy miało znaczenie iż stacja była na Windowsie , ale pamięci operacyjnej nigdy za wiele .

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maruras napisał:

Firma z Katowic (Meszyński serwis) wyceniła mi stację z okablowaniem( w tym canbus pod kamery) na 2000 zl dla wersji 2 GB RAM i 2400 zł dla wersji 4GB. Montaż gratis. 

Nie wiem jak montują radia ale jak mi wciskali triflexa do CB radia i pewne słabe radio CB twierdząc że ten zestaw będzie super czysto odbierał na minimum 30 km!!! to  szybciej wyszedłem jak do nich wszedłem :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

radio zamontowane ale z problemem: kamera cofania straciła linie kontrolne, bardzo przydatne w oryginalnym connct3. Moja wersja J11 , bez 360 st., z niefabrycznymi czujnikami cofania.

Czy ktoś zna może przyczynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Leszekp_bb napisał:

Witam,

radio zamontowane ale z problemem: kamera cofania straciła linie kontrolne, bardzo przydatne w oryginalnym connct3. Moja wersja J11 , bez 360 st., z niefabrycznymi czujnikami cofania.

Czy ktoś zna może przyczynę?

Powinna być możliwość w ustawieniach radia. Na pewno jest taka opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek,a kamera była oryginalna ?Nissanowska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,dzisiaj wieczorem był montaż.Na razie, oprócz problemu z kamerą cofania (brakuje  linii kontrolnych), wrażenia pozytywne. Ale jutro pełne uruchomienie wszystkich funkcji i przedstawię wyniki.

Pozdrowienia
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Leszekp_bb napisał:

Witam,

radio zamontowane ale z problemem: kamera cofania straciła linie kontrolne, bardzo przydatne w oryginalnym connct3. Moja wersja J11 , bez 360 st., z niefabrycznymi czujnikami cofania.

Czy ktoś zna może przyczynę?

W ustawieniach radia można uruchomić linie pomocnicze , ale to są linie z oprogramowania radia . Trochę to dziwne bo u mnie są te z systemu samochodu . Widok 360 i jak uruchomię te z radia to wyświetlają się w zupełnie innym miejscu niż powinny . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam dwa pytania, została mi jedna brązowa wtyczka do wpięcia i za chiny nie mam gdzie jej wpiąć i po wrzuceniu wstecznego wychodzi coś takiego jak na drugim zdjęciu.30d1cd2c64e4527f6973e71e2a3fb047.jpg43f03f6aba9a2c6fbb89e17729da7194.jpg

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta brązowa to radio antena DAB . Co do kamery zmień wtyki w wiązce . jest drugi komplet do kamery . Zapomniałem napisać że są drugie kabelki do kamery jak radio jest do 360 .

Edytowane przez Wojtek74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta brązowa to radio antena DAB . Co do kamery zmień wtyki w wiązce . jest drugi komplet do kamery . Zapomniałem napisać że są drugie kabelki do kamery jak radio jest do 360 .
Dzięki już zrobione, wszystko śmiga aż miło , linie też są

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po zaprogramowaniu radia. Wszystko OK., pojawiły się linie kontrolne w kamerze cofania (korekta w ustawieniach radia). Jedyny problem do rozwiązania to podłączenie telefonu do CarPlay. Na początku udało się połączyć z radiem po Wfi, ale z kolejnej  po próbie połączenia poprzez kabel USB - radio się znarowiło i odmówiło   jakiejkolwiek  możliwość połączenia. Napiszę do Sprzedawcy z prośbą o pomoc. Pytanie: czy wgrywanie nowego oprogramowania ( otrzymywanego linkiem  od Sprzedawcy ) pozwala na uruchamianie podziału ekranu na 2 części, nie powodując żadnych innych korekt w dokonanych już wcześniej. samodzielnych ustawień? A na co ma wpływ - co poprawia?

Bedę wdzięczny za ew. uwagi.

Wgrałem nawigację Sygic - piękny, wyraźny obraz. Kabel ACC podłączony do zapalniczki w podłokietniku, antena GPS oryginalna Nissan podłączona poprzez złączkę Fakra, mikrofon dodatkowy (chiński) umieszczony w plafonierze nad lusterkiem(nie wiem, czy nie będzie kolizji z głośnikiem w radiu).

Reasumując, na dzisiaj : nowe radio to rewelacja w odniesieniu do oryg. nissan connct3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Leszekp_bb napisał:

Jestem już po zaprogramowaniu radia. Wszystko OK., pojawiły się linie kontrolne w kamerze cofania (korekta w ustawieniach radia). Jedyny problem do rozwiązania to podłączenie telefonu do CarPlay. Na początku udało się połączyć z radiem po Wfi, ale z kolejnej  po próbie połączenia poprzez kabel USB - radio się znarowiło i odmówiło   jakiejkolwiek  możliwość połączenia. Napiszę do Sprzedawcy z prośbą o pomoc. Pytanie: czy wgrywanie nowego oprogramowania ( otrzymywanego linkiem  od Sprzedawcy ) pozwala na uruchamianie podziału ekranu na 2 części, nie powodując żadnych innych korekt w dokonanych już wcześniej. samodzielnych ustawień? A na co ma wpływ - co poprawia?

Bedę wdzięczny za ew. uwagi.

Wgrałem nawigację Sygic - piękny, wyraźny obraz. Kabel ACC podłączony do zapalniczki w podłokietniku, antena GPS oryginalna Nissan podłączona poprzez złączkę Fakra, mikrofon dodatkowy (chiński) umieszczony w plafonierze nad lusterkiem(nie wiem, czy nie będzie kolizji z głośnikiem w radiu).

Reasumując, na dzisiaj : nowe radio to rewelacja w odniesieniu do oryg. nissan connct3.

Mi pomogła wersja :HCT6__9.0_ota(20190603)升级包 aby mieć podział ekranu. Podczas instalacji nic mi się nie zmieniło. Podobno jest nowsza wersja oprogramowania ale nie chce mi się wgrywać. Zawsze po wgraniu nowego oprogramowania Android powinno się przywrócić system do ustawień fabrycznych

Edytowane przez Makrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka: połączyłem się z CarPlay poprzez Bluetooth (nie Wifi-omyłka) skutecznie,   a następne łączenie przez kabel USB zablokowało całkowicie kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...