Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony Yokohama?


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś miał styczność z tym producentem opon? 
Dotychczas kupowałem opony premium takich producentów jak Dunlop, GOODYEAR, Pirelli.

Teraz znalazłem fajne (przynajmniej wg parametrów) oponki firmy Yokohama. 
Ktoś używał bądź słyszał coś o tej firmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jeździłem Almerką N15 i podeszły mi letnie do wymiany, kierując się pozytywnymi opiniami i ... atrakcyjną ceną, skusiłem się na letnie Yokohamy. Z czystym sumieniem mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zimowe, YOKOHAMA BLUEARTH WINTER V905.

Szału nie ma.

Na pewno nieco brakuje im do Goodyear UltraGrip, które miałem poprzednio oraz Nokian WRD4, które mam w drugim samochodzie. Opinie w sklepach oponiarskich raczej bardzo dobre.

To jest oczywiste moje subiektywne odczucie po jednym sezonie - kupiłem je w rok temu.

Opony ciche, jeździ się przyjemnie (jeśli można tak to powiedzieć), ale z przyczepnościa na śniegu już nieco gorzej, niż w wyżej wspomnianych. Na obronę trzeba przyznać, że też nieco mniej kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowe kupiłem sobie Pirelli teraz szukam czegoś dobrego na lato. 
Szukam opon jak najcichszych, i te opony są właśnie jednymi z najcichszych. 
Planuje kupić Yokohama Advan Fleva V701. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super oponki od jakiś 20 lat mam z nimi styczność w każdym aucie i czy to letnie czy zimowe to  wiem, że auto przyklejone do drogi :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yokohama to jeden z najstarszych producentów opon. Najwięcej sprzedaje się tego w Stanach. Podobno premium... :D 

CX-5'tka przyjechała na letnich Yokohamach i są mega. Kpl kół z zimowymi Yokohamami będę zmieniać lada dzień i mam nadzieję,  że będzie nie gorzej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tak miłych wspomnień z tymi oponami. Jak dla mnie są za śliskie i za łatwo tracą przyczepność, mam na myśli letnie gdyż tylko takie jeden sezon użytkowałem i wymieniłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, JACKO29 said:

Po ostatnim zakupie opon GoodYear nie chce mieć z nimi nic wspólnego. 
Kupiłem komplet 18” opon do Mercedesa na ceneo. Podczas jazdy okazało się, że mi kierownica drży. Zrobiłem test drogowy na Hunterze i okazało się, że opony są walniete. Odesłałem do producenta. Producent uznał reklamacje dwóch opon. 
Wiec póki co, mam dość opon GOODYEAR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam obecnie Yokohamy Bluerth 4S 21AW, z tym że to są całoroczne. Mam je już ponad rok, przejechałem na nich blisko 25 tys.km i jak na razie się sprawdzają. Dobra przyczepność nawet na mokrej jezdni, oczywiście jeśli nie przesadzam z prędkością:D Opony kupiłem też trochę w ciemno bo skuszony dobrą ceną i opiniami, ale mi pasują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ten temat na liście i też chciałbym się wypowiedzieć.
Jeżdżę ma oponach Yokohama od kilkunastu dobrych lat i z dotychczasowego doświadczenia powiem, że nie znam lepszych opon.
Jeździłem na nich kiedyś autem sportowym, teraz terenowym (Toyota Land Cruiser).
Opony całoroczne (Geolandar) wymiatają.
Nie wiem jak wygląda wybór do mniejszego SUVa, polecam jednak te opony.
Zużycie jest więcej niż zadowalające. Zachowanie na mokrym i na śniegu zdziwiło mnie już przy pierwszym typie (G012). Teraz jeżdżę na G015. Są jeszcze lepsze.
Dla kogoś, kto czasem zjeżdża z asfaltu na nieutwardzone drogi w sam raz.

Pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z racji, że Xem niewiele jeżdżę, sprzedałem zimowe 17tki, dołożyłem grosza i również poszedłem w całoroczne Yokohamy Bluerth 4S 21AW na fabryczne 19tki. Zaraz po założeniu, zrobiłem w dwa dni trasę ok 800km. Odczucia bardzo pozytywne, opony ciche, nie boją się prędkości autostradowych, na suchym jak każde, na mokrym bez nerwowości i ,astanawiania się czy wyhamuję. Mają pełną specyfikację zimową 3PMSF więc zakładam, że nawet w przypadku ataku zimy, w mieście nie będzie żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herson, spokojnie wytrzymają atak zimy. W zeszłym roku jeździłem już na Yokohamie 4S AW21 jak były takie śniegi w marcu i nie było problemu. Do tego ferie w Bieszczadach, też trochę tras po górach gdzie był śnieg i było ok. Nie zakopałem się ani razu, wyjazd pod górę bez problemu, hamowanie również ok. Oczywiście prędkość dostosowana do warunków:)

Edytowane przez Czajen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...