Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Docieranie silnika po remoncie - Almera Tino 1.8 - LPG


pazdziochhh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem po samodzielnym remoncie silnika remoncie silnika ( z pomocą emerytowanego mechanika ) , trwalo to 10 dni ale sie udało :)  została splanowana głowica, szlif zaworów plus gniazd, został wymieniony jeden zawór ponieważ był wypalony. Wymienione panewki korbowodowe oraz główna przyczyna brania oleju to pierścienie, które też zostały wymienione, wiadomo standardowo doszły wszystkie nowe uszczelki i płyny ustrojowe . Pacjent to Almera Tino 1.8, mam pare pytań odnośnie pierwszych kilometrów, jak powinno wyglądać docieranie.

Czy powinienem wymienić olej z filtrem po przejechaniu pierwszych 1000 km +/-, czy poprostu skrócic interwał w pierwszym etapie np do poziomu 5 tys km? olej to PMO 5w30

Samochód przed remontem jeździł na LPG, ile trzeba przejechac km na benzynie ? czy można od razu odpalić LPG po wczesniejszym dobrym ustawieniu instalacji ?

Teorii na przeróżnych forach jest dużo, więc już sam nie wiem :)

Staram nie przekraczac się zakresu obrotów powyzej 3 tys, czy to dobra metoda ? biegi zmieniam płynnie

Licze na wasze doświadczenia z tego typem problemu , bo zapewne nie jedna osoba przechodziła to samo co ja i ma mętlik w głowie :)

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne są szkoły kiedyś robiłem remont silnika w BMW u autoryzowanego przez tą firmę mechanika i po tym remoncie przejechałem, w/g jego zaleceń 500 kilometrów i wymienił mi w ramach tegoż remontu olej i filtr oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar tak po 1000 km wymienić olej. Zastanawiam sie czy dobrze zrobiłem że od razu wlałem 5w30 a nie jakiś półsyntetyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wlałeś dobry. Czasokres wymiany możesz ustalić sobie sam w/g uznania. Ja napisałem co zalecił fachowiec. Mnie mechanik wyjaśnił że 500 kilometrów to przebieg w którym wszystkie wymienione i doszlifowane elementy mają ułożyć się po nowemu i powstałe w tym czasie opiłki zebrane w misce zostaną zlane przed dalsza eksploatacją silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik krecic we wszystkich obrotach , nie bac sie czasami doskoczyc pod redline na chwile, nie trzymac na jednostajnych obrotach unikac niskich obrotow czy eko jazdy,  zalac tani 10w40 zmienic po 500km, potem po 2000km  i wlac juz doceliwy olej Jesli silnik robiony metoda garazowa , wazna jest pierwsza szybka zmiana oleju, bo czesto w silniku pozostaja jakies resztki po remoncie, czy pierwsze najgorsze opilki docierania. Jesli wlales 5w30, tragedi nie ma....

Ja silniki moje docieram dosc agresywnie , oczywiscie bez przesady i mam bardzo dobre efekty. Teraz bede docieral rotaxa 1.6 kompresor 300KM, dobre vs slabe dotarcie to nawet do 10% mocy wiecej. To zawsze widac na predkosci maksymalnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zaczynam troche wiecej mu wciskac,ale nie pokoi mnie spalanie 11.7 w miescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...