Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Poważny problem z cvt


beerzet783
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem, że ten temat był już poruszany na forum, ale potrzebuję aktualnych informacji. Zacznę od tego, że pod koniec maja tego roku skrzynia w moim Murano odmówiła posłuszeństwa. Auto wstawiłem do warsztatu i do tej pory go nie odzyskałem ! Zostały zregenerowane i wymienione części, a skrzynia nadal ma problem. Mechanik sam nie wie co jest grane, konsultował się i nadal konsultuje z innymi "fachowcami" od cvt i nie mogą rozwiązać problemu. I tu moja pytanie. Robił ktoś z Was w ostatnim czasie skrzynię ? Polecacie jakiegoś mechanika przez wielkie "M", naprawdę porządnego fachowca, który poradziłby sobie z takim problemem ? Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS Palka Mysłowice ul. rzemieślnicza 14, tam wymieniałem skrzynię na regenerowaną którą oni robili po tym jak spartolił robotę w auto Józefów skrzynie automatyczne pod Warszawą
ostatnio wymieniałem również u nich olej w skrzyni i chłodnicę, polecam naprawdę profesjonaliści, wiedzą co robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Ja bym odwiedził nissana.
Ale mam pomysł.
Sprawdź czy świeca się wszystkie lampy stop, oczywiście z tyłu auta.
Wyczytałem że jak się spali chociażby 1n stop to nie ruszysz.
Daj snać

Wysłane z mojego Kruger&Matz Drive 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, yonh napisał:

Cześć,
Ja bym odwiedził nissana.
Ale mam pomysł.
Sprawdź czy świeca się wszystkie lampy stop, oczywiście z tyłu auta.
Wyczytałem że jak się spali chociażby 1n stop to nie ruszysz.
Daj snać

Wysłane z mojego Kruger&Matz Drive 5 przy użyciu Tapatalka
 

Światła stop tak łatwo się nie przepalą bo to ledy ;) Nawet jakby były żarówki to też auta nie "uziemią" .

Byłeś blisko - jak padnie czujnik światła stop (ten na pedale hamulca) to wtedy nie odpalisz auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak LED też może się spalic , a w klapie bagażniku huba są zwykle.
Chciałem pomóc.37555f0a00a0907a1c64eb0024bc05ce.jpg

Wysłane z mojego Kruger&Matz Drive 5 przy użyciu Tapatalka

W sumie czujnik , masz pewnie rację, musiały by się wszystkie spalić.

Wysłane z mojego Kruger&Matz Drive 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziękuję Wam za pomoc. Temat nieaktualny. Po pół roku czekania na auto, byłem zmuszony podjąć kroki prawne. I tu stał się cud. Nagle okazało się, że usterka została zlokalizowana. Okazało się, że przyczyną braku mocy mimo regeneracji skrzyni był... zapchany i pęknięty katalizator...

Edytowane przez beerzet783
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.11.2019 o 14:57, jungu napisał:

Skorupski Getriebe - Zdrojki Prawe 95A,  Turek - U mnie w regionie najbardziej polecany, CVT również naprawia.

Jungu mam u niego swoje Murano jutro odbieram regenerowal mi cala skrzynie i dzisiaj dzwonil ze chodzi idelanie wszystko w niej bylo zepsute co mozliwe i cala mi zregenerowal do tego rok gwarancji daje bez limitu km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miejmy nadzieję że, autko już swoje się wycierpiało i teraz masz już skrzynię z głowy na długie lata. Fajnie by było znać koszty takiej naprawy... bo jest dużo naciągaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam czy wie ktoś co to może być? Mam tak w swoim z50

 https://youtu.be/GqJ9utJA-j0

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kosztowało mnie to 12 tys. W tej cenie kompletna regeneracja skrzyni, nowy akumulator, regeneracja alternatora i wycięcie kata. Nie wliczam w to ilości nerwów jakie zjadłem. Mam nadzieję, że to koniec kłopotów ze skrzynią. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W ub miesiącu całkowicie padła mi skrzynia w z50. Rozważałem wycieczkę na złom. Ale dałem autko do warsztatu w Mysłowicach i jeździ jak nowy ( na razie1100km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na diagnozę i wycenę czekałem tydzień i na naprawę (w tym ściągnięcie części nie pamiętam jakich- wykaz mam w domu) drugi tydzień. Pełny koszt 12,5 tys. Tą skrzynię dobrze znają ( Naprawa Skrzyń Automatycznych - Pałka). Na razie samochód jedzie jak po sznurku i jestem bardzo zadowolony. Awaria skrzyni była bardzo „szybka” , objawy jakby się sprzęgło ślizgało i z trudem przejechałem 25 km , ostatnie 5 km ledwo, ledwo 20km/g. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...