Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lusterka zewętrzne Anglik VS Europa


grzesiek_1986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy lusterka zewnętrzne wersja Europejska i Angielska różnią się od siebie? Na pierwszy rzut oka na zdjęciach wyglądają tak samo. Pytam bo chcę dołożyć sobie podgrzewanie i może uda się to zrobić na ori angielskich lusterkach a nie na samych wkładach wątpliwej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych modelach aut , jest inny kąt ustawienia luster i angielskie jak zakłada się to  aby było dobrze ustawione to musi być na skraju regulacji. Ale nie wiem czy nissan tak również ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli nie warto kombinować lapiej kupić wkłady europejskie. Jeszcze jedno pytanie czym różni się lusterko z wtyczka 7 pin od 3 pin? Domyślam się że grzaniem ale na pewno czymś jeszcze bo to różnica aż 4 pinów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa wersja lusterka ma tylko opcję sterowania lustrem. 

Rozszerzona wersja ma dodatkowo opcję podgrzewania i funkcję składania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No t teraz poważnie zaczynam się zastanawiać czy nie kupić 2 lusterek z angola z grzaniem i składaniem. znalazłem po 30 zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście :).  Ale spotkałem kolegę i po rozmowie z nim mam mętlik w głowie odnośnie składania lusterek hahaa. Może niech się ktoś wypowie kto ma składane elektrycznie lusterka jak często tego używa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, grzesiek_1986 napisał:

Tak oczywiście :).  Ale spotkałem kolegę i po rozmowie z nim mam mętlik w głowie odnośnie składania lusterek hahaa. Może niech się ktoś wypowie kto ma składane elektrycznie lusterka jak często tego używa?

ja przez ostatnie 3 lata jakieś 20 razy ale to w dość specyficznym miejscu (zatłoczony kemping a na aucie dodatkowe lusterka do przyczepy). Wtedy składam aby nie zdejmować tych dodatkowych i nie przeszkadzać innym. Poza tym, funkcja raczej bez sensownego zastosowania. To w zakresie składania.

Grzania natomiast używam dużo częściej. W zasadzie każdy wyjazd jesienią i wiosną, zimą a i latem gdy pada i lustro jest mokre to włączam grzanie i się osusza. Ta funkcja akurat według mnie jest OK. Szkoda tylko że jest połączona z grzaniem tylnej szyby bo to nie zawsze mi potrzebne. W Passacie miałem osobno grzanie szyby i osobno załączanie grzanych luster. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie składne lusterka dają takie poczucie spokoju. Że nic nie wystaje poza obrys. Poza tym na wioskach jak są chude ścieżki to się przyda. W garażach też. ja lubiłem składać i rozkładać - czułem się wtedy lepszy :}

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karibox1 napisał:

W zasadzie składne lusterka dają takie poczucie spokoju. Że nic nie wystaje poza obrys. Poza tym na wioskach jak są chude ścieżki to się przyda. W garażach też. ja lubiłem składać i rozkładać - czułem się wtedy lepszy :}

Zalezy też kto i gdzie jeździ.

Jeżdząc we Włoszech czy Francji oraz w innych krajach wśród starej zabudowy miejskiej (gdzie jeszcze było wolno)czesto to nawet i ze złozonymi lusterkami był problem przejechac i trzeba to było robic bardzo precyzyjnie aby  karoserii nie porysowac..

Składam tez lusterka profilaktycznie przed marketami ,gdzie gesto od aut i ludzi-bo inaczej mozna lustro miec złożone ale w druga stronę..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Decyzja podjęta, kupiłem wkłady z grzaniem, teraz pozostaje położyć instalację i zmontować wszystko. Dzięki za pomoc i sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś nie miał problemu z tymi lusterkami. Ja jak kupiłem swojego X-traila to miał pękniętą obudowę lusterka od strony kierowcy . Kupiłem na allegro używkę , która okazała się angolem. Nie dałem rady zamontować tego lusterka, bo kąt się kompletnie nie zgadzał. Nie dało się normalnie ustawić lusterka. Musiałem kombinować i z dwóch zrobiłem jedno.Już nie pamiętam co tam się działo, ale chyba ten kawałek między lusterkiem a drzwiami musiałem podmieniać, bo chyba był za długi. Ale na 100% plug& play nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...