Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wycieraczki do Xtrail


trafyc

Rekomendowane odpowiedzi

Taki luźny temat na weekend, jestem po wymianie wycieraczek przedniej szyby, wiec może komuś się przyda:

  1. Oryginalne wycieraczki u mnie to Mitsuba hybrydy 650mm, 430mm, maja taki fajny uchwyt, ze ta mniejsza ściągnąłem i  założyłem bez potrzeby wchodzenia w tryb serwisowy,
  2. O dziwo nie było Valeo hybryd w rozmiarze 430mm,
  3. Sprzedawca polecił Denso, nie miałem wcześniej, ale rozmiarówka była ok, narazie zbierają ładnie i są ciche, inny sposób mocowania niż oryginały i potrzeba wejście w tryb serwisowy,
  4. Stare wytrzymały 2 lata i zaczęły już smużyć,
  5. Co ile zmieniacie wycieraczki?
  6. Jakie marki/modele polecacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Smakor napisał:

Co znaczy wchodzenie w tryb serwisowy? Odpinasz stare zakładasz nowe, ew. adaptery i gotowe... 

przy zakladaniu nowych musialem pioro wycieraczki ustawić 90st wzgledem ramienia, aby to zrobić ramie musicisz dosc sporo odsunać od szyby a wtedy uderzasz nim w maske...i dlatego tryb serwisowy - wycieraczki zatrzymujesz prawie w pionie na szybie i odchylasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu stacyjki, trzeba raz pchnąć dźwignie wycieraczek do góry i wtedy wycieraczki się ustawiają w pionie. To tryb który pozwala odchylić wycieraczki od szyby i nie uderzyć w maskę. 
W X-trail nie ma problemu z zamiennikami, bo całe wycieraczki chowają się głęboko pod maską. W innych samochodach czasami jest problem jak jest za wysokie mocowanie pióra - wtedy ramiona wystają z pod maski i przy szybszej jeździe wpadają w wibracje od pędu powietrza (tak ma np. Avensis).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...