Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

grzałka do silnika 2.0 dci


Tadekaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.  Mam pytanie czy ktoś ma zamontowaną grzałkę na cieczy chłodzącej w T-31. Taką z allegro za 300 zł. Pytanie czy sprawdza się to urządzenie, czy jest bezpieczne? Cz ma to sens Samochód mój stoi na zewnątrz i pokonuję krótkie odcinki . Silnik  nie nagrzewa się do temperatury roboczej. Czy zastosowanie takiego urządzenia pomogło by coś.  Dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowanego nie mam, rozwazalem kiedys taka mozliwosc ale w miejscu postoju auta mam ograniczona mozliwosc korzystania z sieci energetycznej
takie urzadzenie na pewno pomoze, poczynajac od ulatwionego startu silnika do zminimalizowania ciezkich warunkow eksploatacji (zimny silnik, krotkie dystanse)
dodatkowym argumentem jest  nagminnosc tego typu urzadzen w krajach skandynawskich, wyglada na bezpieczne i aby zachowac ten poziom warto zeby zamontowal ktos z doswiadczeniem, zreszta w najgorszym razie jak pusci opaska to ucieknie tylko plyn chlodzacy
jesli bym sie mial zdecydowac to pewnie najpierw bym sprawdzil parametry poszczegolnych urzadzen (pewnie jest to zwiazane z cena) i nie sugerowal sie ta cena tylko wydajnoscia urzadzenia i potrzebami silnika

napisales o grzalce za 300 zl ale nie napisales czy to grzalka z pompa czy grzalka do montazu w bloku silnika, warto zasiegnac porady specjalistow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz mam na mysli takie urządzenie https://allegro.pl/oferta/podgrzewacz-grzalka-silnika-webasto-komplet-8510781784?reco_id=93f7708f-03cc-11ea-afd8-000af7f62220&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66b   Pytanie o bezpieczeństwo miałem na myśli o zapalenie się samochodu w tym urządzeniu jest grzałka elektryczna na prąd 230 V  Słyszałem że były przypadki pożarów samochodów  przez webasto nie liczne ale jednak były. Może miał ktoś kontakt z takim urządzeniem i się wypowie .  Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-trail kiedy jest sprawny i taki tez ma akumulator,ma zalane odpowiednie paliwo ,bez problemu odpali nawet i przy -20 st.C.

W naszym klimacie to urzadzenie jest praktycznie zbedne.

Słuzy głownie do latwego rozruchu,ale obecne diesle maja to do siebie ze tak szybko  nie nagrzewaja się ,wiec jak ktos bedzie jeździl tylko na krótkich odcinkach ,to wiele to nie  zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie sie musial nagrzewac bo juz bedzie 'nagrzany' ; )
oprocz latwiejszego rozruchu cieply silnik stworzy lzejsze warunki pracy podzespolom, do tego zima czasem pojemnosc akumulatora spadnie a nie zawsze pamietamy zeby go podladowac na czas

w naszym klimacie, kiedy przychodzi zima jak przed laty takie urzadzenie jest przydatne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...