Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z napędem 4x4 w Y61


T.Okiec

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie jestem nowy tu na tym forum. Zarejestrowałem się tu bo mam problem z moim nowym nabytkiem.

Na początek wypadałoby się przedstawić. Mam na imię Tomek wiek 40+, zakupiłem patrola rok 2001 model Y61 z 3.0D. Samochód od rolnika z niemiec w dość dobrym stanie. 

Zauważyłem pewną rzecz, która mnie martwi, mianowicie.

Po załączeniu napędu 4x4 jadąc na wprost samochód jedzie prawidłowo, napędy działają. Problem się zaczyna jeżeli teraz na włączonym napędzie skręce kierownicą mocno i dalej chcę jechać skręcając w którąś stronę. Mowa tu o jeżdzie z małą prędkośćią na 1 biegu.  Samochód zaczyna jakoś dziwnie zachowywać tak jakby koła zrywało, dokładnie tego nie opiszę, ale też go bardzo szybko wyhamowuje, tak jakby nie było w tym aucie mechanizmów różnicowych. Prób robiłem kilka na asfalcie i na luźnej nawierzchni, ale wszystkie delikatnie by czegoś tam nie pourywać.  Tak to na pewno być nie może i jest z tym jakiś problem. Skręcając z napędem 4x4 się nie da jechać.  Czy ktoś mi coś podpowie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...