Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup Juke DIG-T 190KM


js305

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam opcję na zakup z pewnego źródła (znam historię auta od wyjazdu z salonu) Juke z rocznika 2010. Chciałbym żebyście mnie przekonali do zakupu lub odradzili. Czy są jakieś słabe punkty tego auta? Kilka razy nim jechałem i przyśpieszenie jest fajne, trochę ciasnawo ale na szczęście nie jestem bardzo wysoki (niecałe 180) więc nawet trasa ok. 200km autostradą nie była męcząca. Generalnie to służyłby jako fun car bo jako drugi w rodzinie, na trasy z rodziną mam Corollę a Juke do zabawy i do pracy (kilka km). Obecnie ujeżdżam Note 1.6 110km, niby nie brakuje mocy ale 190 wygląda lepiej :). Nie wiem jeszcze jaki jest stan techniczny obecnie ale po ostatnim razie mam wrażenie że coś sprzęgło bierze, pewnie 1-2k trzeba będzie na start dorzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód pali jak smok, do tego silniki nie grzeszy bezawaryjnoscia.
Ja mam 1.6 117 km, ten silnik jest uznawany za bezawaryjny, ale dynamika kuleje i to mocno.
Mam 1.93 i spokojnie się w nim mieszcze, przynajmniej za kierownicą. Na miejscu pasażera jest już ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostka 190KM to silnik 1,6Dig-T - bezpośredni wtrysk z turbiną. Występował jeszcze do niedawna w QQ z mocą 163KM, ale był również montowany w Juku Nismo z mocą 214KM. Dobra sprawdzona konstrukcja i bez większych problemów. Posiadałem ten silnik w poprzednim QQ i byłem z niego zadowolony. Spalanie miał nawet mniejsze ( o około 0,5l) jak w obecnym QQ 1,3Dig-T o mocy 160KM. Tyle co przeglądałem to chyba nie było większej różnicy w osprzęcie pomiędzy jednostkami 163 i 190KM. Wszystko prawdopodobnie polegało na innym mapowaniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że opinie odnośnie silnika są różne i pewnie zależy jak się trafi. Czyli jak się pojawiły problemy z olejem to omijać z daleka? Jakie są wtedy koszty naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...