Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra k12 falujące obroty, dusi się


claudiamagdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowa na forum. Mam problem z nissanem micrą k12 80km 2003r. Auto kupiłam 2 i pół roku temu. W okresie zimowym miałam problem z kontrolką check engine podczas gdy sie świeciła auto gasło wyskakiwał błąd wałka rozrządu (jego wymiana nic nie zmieniła), ponownie odpalałam auto po wyczekaniu minuty i jechałam dalej. We wrześniu podczas jazdy kiedy paliło sie juz check engine dodatkowo zapaliła się kontrolka oleju stracił ciśnienie oleju ale odpalał. Wymieniony od razu został komletny rozrząd razem z fazatorem, chłodnicą, świecami. Okazało się że auto zaczęło się dusić i poprostu zdycha, nierówno chodzi pierdzi, trzeba sie namęczyć żeby odpaliło ale czasami podczas postoju na jałowym biegu zdechnie i nie idzie go tak szybko odpalić. Falują obroty jak zaczynają falować nie reaguje na gaz i zdycha. Po odpaleniu jak daje się mało gazu za każdym razem obroty schodzą nisko po czym wyrównują sie. Wymieniłam sonde lambde przy katalizatorze pomogło na jeden dzień jak auto ostygło znowu problem z odpaleniem jak sie rozgrzeje to jedzie. Przed wymianą jej spalanie utrzymywało się koło 11l po wymianie jest 7, 7.1. Zimą zawsze miałam 6.9, 6.9. Falowały obroty jak włączało się ogrzewanie na maxa czy ogrzewanie tylniej szyby potrafił zdechnąć też ,więc wymieniłam akumulator, alternator, czujnik wału korbowego bo ciągle wyskakuje taki błąd.. nic nie pomogło ręce mi już opadły czy ktoś ma pomysł co to może być? Zamówiona jest jeszcze druga sonda jutro powinna przyjść ale nie sądzę żeby to pomogło... miał ktoś taki problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Tak auto po wymianie chodziło normalnie 2 dni. Problem został rozwiązany po wymianie wszystkich kabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...