Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podsufitka Murano Z51 jak opuścić


Jakub.S83

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ściągał albo opuszczał tył podsufitki w Murano Z51? 

Jak to najlepiej zrobić, żeby nie połamać podsufitki a dostać się do anteny dachowej, żeby ją odkręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Otwierasz bagażnik, wyciągasz 4 klipsy od frontu,tj. dołu bagażnika , wciskasz środkowe swożnie delikatnie do środka, wyciąg lampki ośw i odłącz , także przycisk zamykania bagażnika itp.
Reszta płaskimi jest na samozaczaskach, uważaj przy końcówkach rogach bo łatwo można wyłamać zatrzaski , są dłuższe.
Warto też mieć żarówki do podświetlenia tablicy rejestracyjnej i do lampek z ośw. Bagażnika , po iewaz ja miałem już czarne i kiepsko świeciły.
Milego

Wysłane z mojego Kruger&Matz Drive 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, yonh napisał:

Cześć,
Otwierasz bagażnik, wyciągasz 4 klipsy od frontu,tj. dołu bagażnika , wciskasz środkowe swożnie delikatnie do środka, wyciąg lampki ośw i odłącz , także przycisk zamykania bagażnika itp.
........
 

Cześć,

Dzięki ale ja nie miałem na myśli "tapicerki/obicia" klapy tylko podsufitkę dachu ;)

Dlatego napisałem, że chodzi o demontaż anteny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, yonh napisał:

Ok.
Antena jest też wydrukowana na tylnej szybie.

Wysłane z mojego Kruger&Matz Drive 5 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, masz rację.

Napisałem, że potrzebuję odkręcić antenę dachową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może Komuś przyda się na przyszłość bo nawet workshop manual dla Murano jest pod tym względem wybrakowany. 

Procedura opuszczenie podsufitki w celu odkręcenia anteny dachowej: 

1. Zdejmujemy osłonę siłownika napędu tylnej klapy (parę pazurków na około - delikatnie podważamy)

2. Zdejmujemy osłonę środkowego pasa podwieszonego w podsufitce (od tyłu dwa kołki, od przodu jeden metalowy zatrzask)

3. Wyjmujemy roletę i opuszczamy prawe oparcie kanapy 

4. Zdejmujemy uszczelkę tylnej klapy 

5. Żeby nie załamać podsufitki (niekoniecznie ale zrobimy sobie więcej miejsca) zdejmujemy prawą rączkę/uchwyt na podsufitce (wysuwamy dwie zaślepki po zwolnieniu blokad i rączka wyjdzie)

6. Zdejmujemy zaślepkę regulacji prawego pasa i odkręcamy pas

7. Odkręcamy śrubę pod mocowaniem rolety (klucz 10mm) oraz wyjmujemy kołek mocowania siatki (podważamy górę i kołek wyjdzie)

8. Zdejmujemy boczek tylnej szyby (na bokach i od dołu kołki, od góry metalowe zatrzaski) - żeby nie połamać polecam zacząć od dołu (musi odejść dół, żeby potem pociągnąć boczek pod skosem w dół.

9. Z tyłu podsufitka trzyma się na dwóch kołkach - symetrycznie na obu stronach podsufitki - polecam zagięty ściągacz do klipsów, żeby nic nie uszkodzić (Uwaga! - nie szarpać za  podsufitkę bo ją odkleimy od klipsów lub ją załamiemy - trzeba te klipsy podważyć. )

10. Złącze anteny znajdziemy w górnym tylnym rogu przy podsufitce - odpinamy 

11. Przewód trzyma się na dwóch kołkach (przy wtyczce i głowicy anteny) - tu już trzeba szarpnąć i po środku (po obu stronach środkowego pasa) na dwóch obejmach/klipsach (z przecięciem) wraz z wężykiem - wysuwamy z nich przewód.

12. Nakrętka anteny klucz 22mm 

Tym sposobem mamy antenę wymontowaną - czas operacji na spokojnie, żeby nic nie poniszczyć ok 30-45min.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...