Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

1.7 dCi 150 4x4 XTRONIC


agrok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Niedługo minie 3 lata jak śmigam z żoną iksem, przebieg 87 tys., na razie odpukać bez usterek,  tylko płyny i klocki zmienione po 80 tys. 11 letnia Tiida również śmiga, również bez problemów. Dlatego rozważam zakup następnego X-Traila.

Nie mogę znaleźć opinii na temat skrzyni CVT w nowym dieslu X-traila. Ktoś coś? Jest sens pakować się w tą bezstopniową skrzynię? Są z nimi jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, agrok napisał:

Witam 

Niedługo minie 3 lata jak śmigam z żoną iksem, przebieg 87 tys., na razie odpukać bez usterek,  tylko płyny i klocki zmienione po 80 tys. 11 letnia Tiida również śmiga, również bez problemów. Dlatego rozważam zakup następnego X-Traila.

Nie mogę znaleźć opinii na temat skrzyni CVT w nowym dieslu X-traila. Ktoś coś? Jest sens pakować się w tą bezstopniową skrzynię? Są z nimi jakieś problemy?

Kolage Smakor pisal, popatrza na post "Zakup Xa..... ", CVT i 1.7dci to nie jest perfekcyjne zestawienie wynika z tego postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli manual, w sumie to nie jestem zwolennikiem diesli w osobówkach, a benzyna trochę za mała na tej wielkości auto. Dam sobie na wstrzymanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xtronic to tylko fajnie działa z silnikiem benzynowym i to dużej pojemnosci np. Murano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stuff1000 napisał:

Xtronic to tylko fajnie działa z silnikiem benzynowym i to dużej pojemnosci np. Murano...

czyli dokładnie taki jak Twój? każdy z nas ma inne wyobrażenia i oczekiwania jak  sprawuje się CVT lub inny automat. Jechałeś może z silnikiem 1.6 DCI? pierwsze co zrobiłem to wyłączyłem tryb ECO bo skrzynia myślała chwilę,.i po tym zabiegu myślę że świetnie daje radę.mam takie odzczucie. nie jest zawalidrogą,potrafi mieć całkiem sporą dynamikę a uwierz nie jestem delikatnym użytkownikiem dróg.mi CVT zupełnie spełnia wymagania w tym silniku jestem mega zadowolony,ale może trafią się malkontenci  takiego zestawu. tak jak napisałem każdy z nas ma inne oczekiwania to one weryfikują rzeczywistość.ja jestem bardzo zadowolony.choć nie twierdzę że każdy z tym zestawem.Z tego co słyszałem i czytałem tu.np 2 litrowy diesel z CVT wcale nie jedzie, ale to opinie tych co mieli porównanie z 1.6,ja tego nie mogę potwierdzić.Może inni koledzy się wypowiedzą jak ich CVT ma się do auta ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vahanar, myślę że złe opinie o tej skrzyni będą pisali ludzie, którzy ją znają z opowiada a nie z własnego doświadczenia ;)

Tak to już jest.

Ja po ponad trzech latach użytkowania jestem zadowolony z jej działania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, vahanar napisał:

czyli dokładnie taki jak Twój? każdy z nas ma inne wyobrażenia i oczekiwania jak  sprawuje się CVT lub inny automat. Jechałeś może z silnikiem 1.6 DCI? pierwsze co zrobiłem to wyłączyłem tryb ECO bo skrzynia myślała chwilę,.i po tym zabiegu myślę że świetnie daje radę.mam takie odzczucie. nie jest zawalidrogą,potrafi mieć całkiem sporą dynamikę a uwierz nie jestem delikatnym użytkownikiem dróg.mi CVT zupełnie spełnia wymagania w tym silniku jestem mega zadowolony,ale może trafią się malkontenci  takiego zestawu. tak jak napisałem każdy z nas ma inne oczekiwania to one weryfikują rzeczywistość.ja jestem bardzo zadowolony.choć nie twierdzę że każdy z tym zestawem.Z tego co słyszałem i czytałem tu.np 2 litrowy diesel z CVT wcale nie jedzie, ale to opinie tych co mieli porównanie z 1.6,ja tego nie mogę potwierdzić.Może inni koledzy się wypowiedzą jak ich CVT ma się do auta ? 

Co to znaczy, ze 2.0 dci nie jedzie? Wg mnie jedzie bardzo dobrze. Przeciez to nie jest auto na wyscigi. Podczas wyprzedzania nie ma żadnego problemu. Auto wazy 1800 kg (nie pamietam dokladnie). Wiadomo skrzynia reczna lepsze osiagi, cvt wygoda.

Edytowane przez artua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, vahanar said:

czyli dokładnie taki jak Twój? każdy z nas ma inne wyobrażenia i oczekiwania jak  sprawuje się CVT lub inny automat. Jechałeś może z silnikiem 1.6 DCI? pierwsze co zrobiłem to wyłączyłem tryb ECO bo skrzynia myślała chwilę,.i po tym zabiegu myślę że świetnie daje radę.mam takie odzczucie. nie jest zawalidrogą,potrafi mieć całkiem sporą dynamikę a uwierz nie jestem delikatnym użytkownikiem dróg.mi CVT zupełnie spełnia wymagania w tym silniku jestem mega zadowolony,ale może trafią się malkontenci  takiego zestawu. tak jak napisałem każdy z nas ma inne oczekiwania to one weryfikują rzeczywistość.ja jestem bardzo zadowolony.choć nie twierdzę że każdy z tym zestawem.Z tego co słyszałem i czytałem tu.np 2 litrowy diesel z CVT wcale nie jedzie, ale to opinie tych co mieli porównanie z 1.6,ja tego nie mogę potwierdzić.Może inni koledzy się wypowiedzą jak ich CVT ma się do auta ? 

Mam dwa samochody z CVT oba NISSAN 2.5 (Altima, Rogue). Altima jezdzi super z cvt Rogue trochę gorzej. Użytkowałem też murano V6 z CVT i jest to super połączenie, tak samo jak Altima V6  z CVT robi wrażenie. Generalnie im mniejszy silnik lub Diesel  tym gorzej ta skrzynia się sprawuje... Probowałem  Hondę 1.5 T z CVT i dziękuje bardzo, ale to wcale nie jedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, artua napisał:

Co to znaczy, ze 2.0 dci nie jedzie? Wg mnie jedzie bardzo dobrze. Przeciez to nie jest auto na wyscigi. Podczas wyprzedzania nie ma żadnego problemu. Auto wazy 1800 kg (nie pamietam dokladnie). Wiadomo skrzynia reczna lepsze osiagi, cvt wygoda.

artua,przepraszam jeśli żle to odebrałeś.swoją opinię wyraziłem z tego co pisali na forum dotyczącego połączenia różnych silników z CVT. są opinie i dobre i złe, ważne że tak jak Tobie i mnie te skrzynie pasują.być może będziemy odosobieni ale trudno, nam jak najbardziej na tak.

 

2 godziny temu, Yawag napisał:

Vahanar, myślę że złe opinie o tej skrzyni będą pisali ludzie, którzy ją znają z opowiada a nie z własnego doświadczenia ;)

Tak to już jest.

Ja po ponad trzech latach użytkowania jestem zadowolony z jej działania.

zawsze tak będzie,może nie jestem specjalistą  automatów , ale krytykantem manuala też nie jestem.każdy wybiera to co chce i ma swoje preferencje.są plusy i minusy każdy będzie bronił swojej racji. mi chodziło szczególnie o wygodę.

1 godzinę temu, stuff1000 napisał:

Mam dwa samochody z CVT oba NISSAN 2.5 (Altima, Rogue). Altima jezdzi super z cvt Rogue trochę gorzej. Użytkowałem też murano V6 z CVT i jest to super połączenie, tak samo jak Altima V6  z CVT robi wrażenie. Generalnie im mniejszy silnik lub Diesel  tym gorzej ta skrzynia się sprawuje... Probowałem  Hondę 1.5 T z CVT i dziękuje bardzo, ale to wcale nie jedzie...

stuff1000 masz rację i masz widzę szczególne rozeznanie to są spore silniki starszej technologii i zapewne nieśmiertelne. ja jestem zadowolony z tego co mam i mi wystarczą jej osiągi. ale ogólnie chyba przyznasz że CVT nie jest takim diabłem jak opisują to czasopisma i niektóre portale.apropo z racji Twojego doświadczenia ,jak to jest z wymianą płynu w nich?jedni piszą że nie wymieniają drudzy że owszem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z V6 pod maską ta skrzynia naprawdę jest fajna i szybka :)   Płynu nigdy nie wymieniałem (instrukcja zaleca co 60 tysięcy mil)  , tylko że ja trzymam samochód do 6 lat i własnie wtedy  wybije mi 60 tysięcy mil pózniej pójdzie do sprzedania...  Znajomy ma Murano z CVT najechane 160 tysięcy mil, ale on zmienia płyn co 50 tysięcy .

Edytowane przez stuff1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...