Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zaczyna brać olej


Gość Darson81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów forumowiczów. Moja primera P12 ma już najechane 206 tyś km. Od jakiegoś czasu zaczyna brać olej i to całkiem sporo, w sumie wychodzi nawet 2 litry na tysiąc km w cyklu mieszanym i mam wrażenie, że za każdym razem zaczyna brać tego oleju więcej. Jakie Wy macie doświadczenia, czy 2 l na 1000 km przy założeniu, że więcej nie będzie to jakiś dramat, szukać silnika, remontować, czy jeszcze zaczekać? Dodam, że leję pełen syntetyk 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed robieniem remontu zrobiłbym płukanke i odłączył odmę od dolotu, oczywiście zaślepiając dolot tak żeby nie ciągło lewego powietrza. Czasami silnik ciągnie olej przez odmę (u mnie tak było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja też tak brała ok 2l na 1000. Jeździłbym tak dalej gdyby nie to ze wypaliły się zawory na 3 i 4 cylindrze. Remont silnika był nieopłacalny więc zakupiłem używany silnik na Alledrogo :). Podobno wersja japońska pozbawiony wady.Teraz na gazie bierze ok 0,75 na 2000 km.Czyli mniej niż podaje producent. Silnik 1,8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...