Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Zamierzam naprawić auto - co mogło się uszkodzić.


barniak

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

 

Rok temu padł mi rozrusznik prawdopodobnie (były juz jego objawy) w Primerze P12. Z racji tego, że wyjechałem za granicę auto stało pod blokiem. Wymieniłem rok temu akumulator na nowy, bo myslalem ze moze akumulator padl - ale auto dalej nie chciało się odpalić wiec na 99 % obstawiam rozrusznik (od dluzszego czasu dlugo krecil az sie udawalo ze zaskakiwalo). 

 

Moi drodzy , zamierzam naprawić auto po roku, które stało przez rok pod golym niebem. Klocki i tarcze to domyslam sie ze bede musial wymienic napewno, bo sama rdza została jak ogladalem. A co w srodku? Moglo sie cos uszkodzic? A ten akumulator nada sie jeszcze? Kupiony był nowy, ani razu uzyt, tylko siedzi zamontowany w aucie. yBoje się, ze Primerka moze okazać sie nie do odratowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, barniak napisał:

na 99 % obstawiam rozrusznik (od dluzszego czasu dlugo krecil az sie udawalo ze zaskakiwalo)

Skoro kręci, to jest sprawny.
 

 

3 godziny temu, barniak napisał:

A ten akumulator nada sie jeszcze? Kupiony był nowy, ani razu uzyt, tylko siedzi zamontowany w aucie.

Skoro przez rok nie był w nijaki sposób ładowany, to się totalnie zasiarczył i "kaplica". Co z tego, że jak go podładujesz, to uruchomisz, skoro nie będzie trzymał pojemności.
Sprawdź czy masz iskrę na świecach, może styki przewodów wysokiego napięcia zaśniedziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze pisze że skoro rozrusznik kręci to jest sprawny, zacznij od świec jeśli czyste i suche to dopływ paliwa przejrzyj a akumulator jeśli będziesz ładował go niskim prądem rzędu 0,5-1A przez długi czas jest szansa że odzyska sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kwestia immo? Kontrolka immo na desce za kazdym razem jak odpalasz gaśnie? (Taki samochodzik z kluczykiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja rok temu wjechałem do garażu ale już nie wyjechałem. Przekręcam kluczyk, tablica pięknie rozbłyska. Próbuje kręcić i tylko cyknięcie a rozrusznik cisza. Wyrok - pewnikiem rozrusznik. Kolega mechanik tylko jęknął jak usłyszał, że rozrusznik ponieważ jest on dziwacznie ulokowany i jest utrudniony dostęp. Auto zawlekliśmy do niego a ja miałem wyruszyć w poszukiwaniu używki. Na odchodne tylko rzuciłem mu przez ramię aby sprawdził masę cokolwiek to znaczy ale tak wyczytałem na forum, że koroduje i sprawia problem. Ujechałem jakieś 3 km i dzwoni do mnie, że sprawa obyła się rozkręcania tylko poprowadził nową masę... chyba do rozrusznika. Jak trzeba będzie to zapytam go o to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w mojej wp12 2,2di raz rozrusznik kręcił a na 10 odpaleń były 2 zacięcia aż kontrolki przygasały  okazało się że na przekładnia planetarna w rozruszniku się zacinała kupiłem używkę i działa bez zastrzeżeń sciągnij serwisówkę i tam masz szczegółowo wyszczególnione gdzie znajdują się połączenia masy w całym aucie (serwisówka " nissan primera p12 series" po angielsku obraz płyty .nrg) oraz wszystko jak co i gdzie naprawić z parametrami do wszystkich modeli silnikowych p12 i wp12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...