Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NAWIGACJA INNA OD FABRYCZNEJ NP.AUTOMAPA


Przemo391
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów jestem nowy posiadaczem Nissan Qashqai 2019 1.3 dig-t n-connecta .

Moje pytanie dotyczy

Czy ktoś na fabrycznym radiu próbował odpalić inna nawigacje oprócz tej  która jest fabryczna z 2017r ( przynajmniej  w moim samochodzie )

Np. AutoMapa lub jakaś inną  przez wejście usb lub Android Auto.

Może da się zrobić odblokowanie radia wgrywając pliki na USB

Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do podzielenia się własnymi opiniami 

Edytowane przez Przemo391
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o takiej możliwości. Przez Android Auto możesz korzystać z Google Map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup radio z androidem i będziesz miał nawigację jaką tylko zapragniesz ( oczywiście taką która będzie działać pod androida )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytywałem trochę i jedna z osób która zajmuje się elektroniką powiedziała mi, że poprzez wgranie plików na pendrive i włączenie można skorzystać z innej mapy tylko że on nie wie jak to zrobić. A osoba która to zrobiła miała Renault prawdopodobnie Kadjara. Bo te mapy Nissanowskie są bardzo stare ja mam z 2017 roku. A przy  korzystaniu z Google map nie zawsze jest zasięg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemo391 napisał:

Dopytywałem trochę i jedna z osób która zajmuje się elektroniką powiedziała mi, że poprzez wgranie plików na pendrive i włączenie można skorzystać z innej mapy tylko że on nie wie jak to zrobić. A osoba która to zrobiła miała Renault prawdopodobnie Kadjara. Bo te mapy Nissanowskie są bardzo stare ja mam z 2017 roku. A przy  korzystaniu z Google map nie zawsze jest zasięg 

To trzeba u dilera wymienić na nową z 2019 roku . Chyba że nie ma już darmowej trzyletniej wymiany map do nawigacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś mapę z 2019r bo w salonie mi powiedzieli że ta z 2017r. jest najnowsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemo391 napisał:

A ma ktoś mapę z 2019r bo w salonie mi powiedzieli że ta z 2017r. jest najnowsza.

To źle mówili , ja w tym roku ostatni raz wymieniłem na V4 . Niby pisze V3 ale ulice których w niej nie było teraz są . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem aktualizowałem ostatnie dostępne pliki map - wersja EUR 2017.12.1 Update 2 (zalegała mi Hiszpania i Turcja). Zadzwoniłem wcześniej do Nissana i otrzymałem informacje, że jest to najnowszy zestaw dostępnych map. Widniejąca w opisie "data" jest to data wprowadzenie systemu  przez Nissana a zlecona dla Tom-Tom. 

 

20191127_201949.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie

wersja software : 0814

wersja mapy 15041_0_2

Czy to jest z 2019r. ? jeżeli nie to z skąd pobrać nowszą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja twoja : 15041_0_3  to jest z 2019r.

u mnie nie wczytuje nowszej niż wersja mapy 15041_0_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie jak zmienić głos w nawigacji bo mam tylko kobietę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu jest wybór "głos nawigacji" ale jest ustawiony domyślny "kobieta" i nie ma innej możliwości. Trzeba o ten temat zapytać w serwisie, może mają możliwość dogrania.

 

Przed chwilą dzwoniłem do serwisu. W.g. ich informacji obecnie nie ma możliwości wyboru głosu nawigacji. Nawet oni nie mają takiej możliwości. W związku z obowiązkiem równego traktowania płci poprosiłem, żeby została wprowadzona zmiana. Oczywiście nie ma żadnej pewności, że ktoś będzie chciał to zrobić. Jeżeli chodzi o aktualność map to te dostępne przez Wi-Fi są identyczne z tymi które można pobrać z My Nissan, a aktualizacja jest dokonywana ok raz na rok. Aktualizacja wersji software jest robiona darmowo przez serwis w ramach rocznych przeglądów w okresie gwarancji. Po gwarancji to kosztuje.

Edytowane przez Czech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2019 o 20:08, Wojtek74 napisał:

To źle mówili , ja w tym roku ostatni raz wymieniłem na V4 . Niby pisze V3 ale ulice których w niej nie było teraz są . 

Dostałem na przeglądzie V4

 

IMG_20191129_212422.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie .

Jak działa u was funkcja rozpoznawania mowy bo ja nie mogę tego uruchomić i nie wiem jak a na kierownicy mam przycisk mówiącej osoby. Ale po wciśnięciu tego przycisku nic się nie dzieje 

W salonie mi powiedzieli, że powinno to działać. Czy aby to zadziałało  musi być podłączony samochód do internetu bo tego nie spytałem. Jak jest to u was w samochodzie .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest potrzebny Internet. Rozpoznawaniem nowy możesz sterować radio, nawigację i telefon. Po wciśnięciu tego przycisku funkcja powinna się automatycznie uruchomić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to się gdzieś włącza w radiu i u mnie może być  wyłączone .

Może  ktoś miał z tym problem i sobie poradził i napisze na forum.

A jak nie dojdę do tego to przywrócę ustawienia fabryczne radia może to pomoże.

chyba ze gdzieś  w ustawieniach  w liczniku to jest wyłączone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkcja z mowa rozwiązana.

Powłączałem wszystko i ruszyło w Salonie mi powiedział jak dzwoniłem, że coś musi być wyłączone w ustawieniach radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, buba1982 napisał:

Dostałem na przeglądzie V4

 

IMG_20191129_212422.jpg

I na dzień dzisiejszy jest najnowsza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tej nowej mapie jest już dodany nowy odcinek drogi  do zakopanego tzw Zakopianka -  droga ekspresowa S7 Skomielna Biała – Rabka Zdrój. (odcinek był otwierany pod koniec września 2019r)

Edytowane przez Przemo391
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...