Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kasowanie inspekcji "olejowej" D40 2012


filler

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam wpadać w desperację... Usiłuję skasować/ustawić licznik inspekcji międzyprzeglądowej. Nie działają żadne sposoby...

Próbowałem:

1. Wciskać prawy przycisk przy zegarach po włączeniu zapłonu

2. Trzymając prawy przycisk włączać zapłon

3. Wciskać i trzymać oba przyciski po włączeniu zapłonu

Gdzieś na jakimś filmie usłyszałem, że licznik powinien być ustawiony w "Trip A" - też nie działa.

Podejrzewam, że trzeba spełnić jakiś dodatkowy warunek - wciśnięty któryś pedał, otwarte okno itp...

Czy to możliwe, że co rok Nissan zmienia oprogramowanie? Jest w necie filmik z rocznikiem 2013 i gość bez problemu ustawia co chce prawym przyciskiem.

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu zapłonu w czasie wyświetlania inspekcji wciśnij i przytrzymaj prawy przycisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TESTER 1956 napisał:

Po włączeniu zapłonu w czasie wyświetlania inspekcji wciśnij i przytrzymaj prawy przycisk.

Przecież napisałem, że ta metoda nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem! Może się komuś przyda:

- włączyć zapłon

- szybko wcisnąć obydwa przyciski przy zegarach na min 5 sekund, puścić

- ODPALIĆ SILNIK!!! (bez tego nie zadziała)

- zgasić silnik, włączyć jeszcze raz zapłon, inspekcja zresetowana:)

Wiedziałem, że będzie jakiś kruczek:)

Nie wiem jeszcze jak zmusić licznik do zmiany z domyślnych 20000km na 10000, bo co tyle zmieniam olej - gdyby ktoś z Szanownych Forumowiczów wiedział - bardzo proszę napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziałało to Ok.!, ale jakieś to skomplikowane bardzo. W notesie jest dużo prościej a limit ustawia się naciskaniem prawego przycisku a przeskok wskazania jest co 1000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...