Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-tronic EU/US żywotność


MagicD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Na wstępie wypada się przedstawić - Krzysiek z Trójmiasta. 
Kilka dni temu założyłem konto na tym forum gdyż zastanawiam się nam zmianą auta na Nissana. 
W sumie to zastanawiam się nad zmianą Mercedesa E-klasy na coś o większym prześwicie - Nissana X-Trail/Rogue lub Hyundai Tucson. 
Kupiłem działkę kawałek od miasta i E-klasa nie bardzo radzi sobie z 900 metrową nieutwardzoną drogą (szorowanie brzuchem jak jest sucho... a zakopuje się w błocie gdy jest mokro). 

Z Nissanem mam mały dylemat :) 
1) Lokalny X-Trail w benzynie ma silnik od kosiarki (1.3 turbo benzyna).
2) W dieslu trochę odstrasza mnie DPF z którym to miałem już "zabawy" w Mercedesie. 
3) W Rogue z US/Kanady silnik prezentuje się wspaniale - wolnossąca benzyna 2.5. Brzmi aż zbyt pięknie by mogło być prawdziwe? Ano jest tam wyłącznie skrzynia CVT o której naoglądałem się filmików na YT oraz naczytałem na kanadyjskich/amerykańskich forach, że średnio padają one w okolicach 60 tys. mil (są nawet filmiki na YT gdzie ludzie w ramach vloga opowiadają, że mają ~100 tys. mil przebiegu i... 4-tą skrzynie CVT wymienioną na gwarancji). 

Zaciekawiło mnie to, że na tym forum spędziłem kilka godzin w poszukiwaniu "hejtu" na nissanowskie CVT i nie znalazłem takowego. 
Chciałem Was - członków tego forum zapytać czy moje obawy związane ze skrzyniami CVT Nissana są realne czy może miałem jakiegoś pecha trafiając w internecie na same złe opinie z US/Kanady. 
Problem z pewnością z CVT jakiś jest - znalazłem oficjalną informacje, że Nissan musiał przedłużać gwarancje na te skrzynie. 
Ale może takie problemy występują tylko w USA?
Może tam mają za wysokie temperatury albo amerykanie nie umieją jeździć autami?

Proszę Was o jakąś opinie lub podpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie CVT nie są złe, fajnie się nimi jezdzi . Generalnie padają ponieważ amerykanie nie umieją nimi jezdzić, zwłaszcza pałują je jak są zimne czego one nie znoszą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jaką żywotność mogę liczyć "szanując" tą skrzynie biegów? 
Ile Tobie udało się zrobić km Roguem ze skrzynią CVT bez żadnych problemów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...