Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mój pierwszy Nissan Tiida


zibi079
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, zibi079 napisał:

robocizna droga sporo trzeba rozebrać.

Trzeba wyjąć skrzynie biegów, zapłacisz jak za wymianę sprzęgła.

Od 300zł do 500zł, ja płaciłem dwa miesiące temu za wymianę kompletnego sprzęgła wraz z uszczelniaczem wału i wysprzęglikiem 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za robociznę 300 pln to bardzo uczciwa cena ale w mojej sytuacji trochę bez sensu wymieniać sam wysprzęglik. Raczej "dojadę" to sprzęgło i wymienie całość. Cześci nie są specjalnie drogie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było słychać chrobotanie pod koniec wysprzęglania. Sprzęgło nie ślizgało się, biegi dobrze wchodziły. Też sobie tłumaczyłem że dojadę to sprzęgło, aż pewnego dnia się wkur..., zamówiłem części na allegro i auto poszło do mechanika.

Żeby dwa razy nie robić, wymieniłem wszystko, w sumie nie było takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg licznika 201000km, sprzęgło moim zdaniem było jeszcze dobre (tarcza/docisk), ale łożysko złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2019 o 23:31, zibi079 napisał:

Ogólnie rzecz biorąc to dal tego samochodu wg mnie max. podróżna autostradowa prędkość to 120 km/h

Wprawdzie 1,8 ale z 4 osobami, pelny bagaznik + box - 150 km/h bez zadnego problemu, jeszcze w miare cicho tylko spalanie rosnie niestety.

W dniu 28.11.2019 o 22:28, JacekJQ napisał:

Generalnie dobre i niezawodne auto. Dobry wybór.

Zaczynam żałować, że sprzedałem swoje.

Potwierdzam, jeździłem swoim ostatnio, troche brakuje kamerki 360 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, nelson38 napisał:

Wprawdzie 1,8 ale z 4 osobami, pelny bagaznik + box - 150 km/h bez zadnego problemu, jeszcze w miare cicho tylko spalanie rosnie niestety.

Potwierdzam, jeździłem swoim ostatnio, troche brakuje kamerki 360 :)

4 osoby + pełny bagażnik + 3 rowery na dachu+ czwarty na tylnej klapie 700 km nad Bałtyk średnie spalanie 8,2l przy średniej prędkości 67 km/h.

Trasa Kraków - Zakopane - Kraków 2 osoby bez bagażu  5.8l.

Potwierdzam w samochodzie było cicho. Auto jest  dobrze wyciszone + 6 biegów.

Jeszcze jedno, była akcja serwisowa na wymianę napełniacza poduszki powietrznej kierowcy. Sprawdź czy Twój też obejmowała a jeżeli tak to czy ładunek był wymieniony.

Akcja serisowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że jednak zdecyduje się na wymianę sprzęgła i teraz mam do Was prośbę jakiej firmy zestaw kupić ?

Rozważam Luk, Sachs lub Rymec. Rymec jako jedyny daje gwarancję 36 miesięcy.

Luk znalazłem w chyba bardzo dobrej cenie ok 360-370 za zestaw

https://www.mroauto.pl/pl/katalog/szczegoly-produktu/zestaw-sprzegla-luk-repset-pro/luk/622319933/397163

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...