Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań do użytkowników QQ po lifcie


2pac

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu miałem okazję tydzień potestować nowego QQ z silnikiem 1.3 digt i nawet fajnie się jeździło w porównaniu do obecnie użytkowanego na codzień przedlifotwego z 1.2. Na wiosnę najprawdopodobniej będę zmieniał auto to w jednej z opcji pojawił się ponownie QQ. Mam kilka pytań:

- jak wygląda awaryjność jednostki napędowej, zapewne są już osoby, które przekroczyły 30kkm - kolokwialnie: czy bierze olej? Osobiście u siebie tego doświadczam.

- czy dalej są problemy z "prądem" tj. pulsowanie świateł zwłaszcza w chłodniejsze pory roku zanim silnik się nie rozgrzeje? Czy ma to miejsce przy światłach halogenowych i ledowych?

- czy akumulatory wytrzymują dłużej niż rok?

- czy dalej występuje irytujące pukanie/stukanie fotela kierowcy?

I pytanie do tych, ktorzy może przesiedli sie z przedlifta do polifta: Czy warto robić taką zamianę czy może poszukać coś w innej stajni?

 

P.S. Pytania co do świateł i fotela może infantylna, ale nieszczęście innych problemów do tej pory nie doświadczyłem.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Widzę, że jesteś z Białej Podlaskiej, więc zapytam - czy Szeptycki stracił autoryzację? Kupowałem tam swojego i była super obsługa. Teraz się przymierzałem do zmiany i zerkam na mapę a tam biała plama. Chyba dawali za duże upusty.

9 godzin temu, 2pac napisał:

 

Jakiś czas temu miałem okazję tydzień potestować nowego QQ z silnikiem 1.3 digt i nawet fajnie się jeździło w porównaniu do obecnie użytkowanego na codzień przedlifotwego z 1.2. Na wiosnę najprawdopodobniej będę zmieniał auto to w jednej z opcji pojawił się ponownie QQ. Mam kilka pytań:

- jak wygląda awaryjność jednostki napędowej, zapewne są już osoby, które przekroczyły 30kkm - kolokwialnie: czy bierze olej? Osobiście u siebie tego doświadczam.

- czy dalej są problemy z "prądem" tj. pulsowanie świateł zwłaszcza w chłodniejsze pory roku zanim silnik się nie rozgrzeje? Czy ma to miejsce przy światłach halogenowych i ledowych?

- czy akumulatory wytrzymują dłużej niż rok?

- czy dalej występuje irytujące pukanie/stukanie fotela kierowcy?

I pytanie do tych, ktorzy może przesiedli sie z przedlifta do polifta: Czy warto robić taką zamianę czy może poszukać coś w innej stajni?

 

P.S. Pytania co do świateł i fotela może infantylna, ale nieszczęście innych problemów do tej pory nie doświadczyłem.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissana już nie ma, teraz jest salon Toyoty - Auto Podlasie z Siedlec. Drogi Szeptyckiego i Nissana rozeszły się, trudno powiedzieć o co poszło. Same auta raczej dobrze się sprzedawały [chociaż ja sam kupiłem QQ w Warszawie].

Żeby było śmieszniej to przed zakupem Nissana miałem Toyotę, uciekłem od niej bo chciałem mieć serwis pod nosem, a po niespełna roku od kupna auta zamknęli salon i ASO. Teraz chyba przyjdzie ponownie wracać do Toyoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "pulsowanie świateł" to mi usterkę usprawnili w przedlifcie, w polifcie podobno szybciej można to zrobić w każdym serwisie....

co do reszty to się nie wypowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, poldik napisał:

Jeśli chodzi o "pulsowanie świateł" to mi usterkę usprawnili w przedlifcie

Co dokładnie było przyczyną? Ja jadę z tym problemem do Nissana w przyszłym tygodniu i najprawdopodobniej dadzą mi nowy akumulator. Z tego co tu czytałem to jednym pomaga, a drugim nie. Poza tym wysłałem do serwisu numery biuletynów które dotyczą tego problemu, jednak usłyszałem że to mojego samochodu akurat nie dotyczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie było przyczyną? Ja jadę z tym problemem do Nissana w przyszłym tygodniu i najprawdopodobniej dadzą mi nowy akumulator. Z tego co tu czytałem to jednym pomaga, a drugim nie. Poza tym wysłałem do serwisu numery biuletynów które dotyczą tego problemu, jednak usłyszałem że to mojego samochodu akurat nie dotyczy. 
Mi rok temu wymienili akumulator bo padł - w rocznym aucie, ale delikatne pulsowanie świateł ja było przed wymianą tak i po niej zostało. Po kilku km następuje stabilizacja. Tak więc raczej wymiana akumulatora sprawy nie załatwia. Próbuj może akurat.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2019 o 10:08, Mike83 napisał:

Co dokładnie było przyczyną? Ja jadę z tym problemem do Nissana w przyszłym tygodniu i najprawdopodobniej dadzą mi nowy akumulator. Z tego co tu czytałem to jednym pomaga, a drugim nie. Poza tym wysłałem do serwisu numery biuletynów które dotyczą tego problemu, jednak usłyszałem że to mojego samochodu akurat nie dotyczy. 

był jakiś biuletyn odnośnie pulsowania świateł w FL, ja mam przedlifta i zadzwoniłem i spytałem to mi powiedzieli że też się da usunąć usterkę tylko w inny sposób i jak dawałem na przegląd to odrazu mi to zrobili i teraz, jak jest temp minusowa to nie mam już tych objawów.

Proponuje zadzwonić i się spytać w serwisie do którego jeździsz.....jak Ci powiedzą że się nie da to zadzwoń sobie do Japońców w Komornikach /k. Poznania

 

Jeśli chodzi o akumulator to problemu nie rozwiąże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, poldik napisał:

Jeśli chodzi o akumulator to problemu nie rozwiąże

Tak, potwierdziłem to właśnie. W tygodniu pojechałem z tą usterką i wymieniono mi akumulator. Niemniej jednak serwis zaznaczył że problem jest im znany i wiedzą jak to rozwiązać. Niestety mój samochód nie kwalifikuje się do naprawy z biuletynu więc w przypadku gdyby problem dalej występował serwis skontaktuje się z Nissanem w tej sprawie. Wymagana jest ich zgoda na przeprowadzenie naprawy.

Pociągnę dalej temat i mam nadzieję to załatwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...