Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Doświetlanie zakrętów


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za identyczny DSC Tytan zapłaciłbyś 160 zł

Czy mówimy o halogenach wersji J11 po czy przed liftem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie dodatkowe laika.

Czy można zastosować jakiekolwiek lampy p mgłowe zamiast Ori?

TZn odpinam wtyczkę i podłączam zewnętrzne bez żadnych przekaźników?

Np strzelam

https://www.wesem.pl/produkty/lampy-przednie

H3 70w.

 

Nie mówiąc o takich

https://www.wesem.pl/produkty/lampy-rajdowe/rajd2-o150-reflektory-dodatkowe-rajdowe

 

Kiedyś w punciaku mialem dodatkowe ale nie mialem instalacji halogenowej.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jedynie zapytać jak wszędzie...mają homolomo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynałem drążyć temat doświetlania rok temu to posiadałem Acentę i światła podstawowe były naprawdę kiepskie. Dopalenie przeciwmgielnych poprawiało doświetlenie przy samej ziemi i na boki auta. To spowodowało moje zainteresowanie tematem. Jednak po kradzieży auta uzbroiłem się w N-Conectę z diodowymi i dynamicznym doświetlaniem zakrętów, temat teoretycznie zrobił się nieaktualny. Jednak nie wykluczam, że pokuszę się o to dodatkowe doświetlenie przeciwmgielnymi. Analizując sprawności żarówek H8 35W i ledowych wynika, że ledowa powinna świecić "mocniej" - żarówka H8 posiada strumień ok 800lm natomiast ledowe mają od 1200 w górę, jednak nie jest to takie jednoznaczne. Posiadam reflektory dalekosiężne Hella z żarówkami H7 i założyłem do nich próbnie żarówki ledowe. Strumień i efekty tak radykalnie się zmieniły, że reflektory z dalekosiężnych zrobiły się "krótkosiężne" jednak "siła" światła przed reflektorem bardzo znacząco wzrosła. Wynika z tego, że bardzo ważnym elementem podczas takiej wymiany jest dobór właściwej żarówki ledowej. Z praktyki lampy przeciwmgielne powinny oświetlać drogę maksymalnie przy ziemi i dodatkowo na boki. Widząc w niektórych autach zastosowane lampy przeciwmgielne w technologii soczewkowej trochę mija się to z ich przeznaczeniem, dlatego nasze przeciwmgielne nie są chyba  najgorsze. Próba stosowanie żarówek dużej mocy niekoniecznie będzie dobrym rozwiązaniem, jednak moduł o wydajności prądowej ok 5A bez problemy powinien poradzić sobie z żarówkami halogenowymi 55W. Jeżeli jednak ktoś podejmie próbę zastosowania żarówek o większej mocy to zawsze można w obwodzie zasilania zastosować dodatkowy przekaźnik sterowany przez moduł. Jednak przy takich przeróbkach powinna przyświecać jedna zasada, że nasze zmienione oświetlenie (nawet jeżeli uważamy, że sami widzimy lepiej) nie powinno być uciążliwe i utrudniać jazdę innym użytkownikom ruchu drogowego.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...