Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z dpf w 1.6dci


Olimpkrk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Czech napisał:

Panowie różnica jest taka, że jeden jest filtrem mokrym (FAP) a drugi filtrem suchym (DPF)

Mam w lagunie FAP i jest to filtr suchy. Z drugiej strony może być samochód z DPF (w jego instrukcji obsługi po angielsku czy niemiecku będzie napisane, że ma DPF) i może to być filtr mokry. Z resztą nieważne. Niech sobie każdy nazywa jak chce, tylko nie wprowadza innych w błąd, powielając błędną nomenklaturę, jaka funkcjonuje.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polskiej nomenklaturze jest taka klasyfikacja jak napisałem. We Francji może być trochę inaczej, gdyż wypalanie na "mokro" jest to wynalazek (może nawet patent) PSA (Citroen, Peugout). Sam skrót FAP pochodzi z języka francuskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czech dokładnie taka jest różnica o czym wyraźnie pisałem. Kolega cezzar ma "suchego" FAPa :laie_67: Jedynie nie zgodzę się co do ad blue gdyż ten płyn jest do katalizatora SCR a to jest jeszcze coś innego niż płyn do FAP np. eolus.  Do tego ad blue chyba jest cały czas wtryskiwany do filtra a w filtrze FAP płyn jest dodawany do paliwa.

@cezzar1 tak mam na myśli 1,5 co do dodatkowego wtryskiwacza w DPFie. I na przyszłość nie sugeruj się wikipedią :D  Już był tutaj na forum kolega co się sugerował informacjami z internetu a nie z kodeksu i bzdury pisał :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2019 o 20:06, rafsty napisał:

Kolega cezzar ma "suchego" FAPa :laie_67: 

Dobrze się bawisz? Tak, mam suchego FAP-a. :P

W dniu 6.12.2019 o 20:06, rafsty napisał:

tak mam na myśli 1,5 co do dodatkowego wtryskiwacza w DPFie.

No to trzeba było powiedzieć od razu, a nie zaśmiecać wątek, który dotyczy zupełnie innego silnika.

W dniu 6.12.2019 o 20:06, rafsty napisał:

I na przyszłość nie sugeruj się wikipedią

Wikipedię specjalnie dla Ciebie zacytowałem, jako pierwsze z brzegu podstawowe źródło, aby nie wchodzić w zbyt zaawansowaną literaturę, bo byłby może problem ze zrozumieniem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezzar1 no własnie czytanie ze zrozumieniem jest bardzo ważne ale proponuję korzystać ze źródeł specjalistycznych a nie portali gdzie każdy pisze co chce i nikt tego nie weryfikuje. I zostańmy przy tym że masz "suchego" FAPa gdyż mija się z celem dalsze brnięcie w takie pierdoły. Lepiej się napić dobrej wódeczki  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis stwierdził że to DPF zapchany 65g na 75g.

Pytałem, to jest zwykły suchy DPF bez dodatkowych bezpośrednich wtrysków paliwa 1.6dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak sprawdzić  ten parametr co podali "65 na 75g" . Mam dostęp do komputera Hella Gutman i chętnie bym sprawdził przepustowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że lepiej wyczyścić filtr mechanicznie, czy oddać do mechanika na wymianę. Często się zapychają te filtry w w moim audi i może to kwestia wadliwej części. Szukam teraz filtra dpf audi a4 b7 https://pamaku.pl/dpf-filtry-czastek-stalych-audi-a4-b7-2004-2008-i3762.html. Też macie ten nieustanny problem z filtrami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Hej;

Jakieś rozwiązanie tematu? Mam to samo co ww użytkownik, tylko częściej. DPF się zapycha co 1000 Km. Tak, co tysiąc kilometrów. Jest to suchy DPF, który został wymieniony (podejrzewano, że stary jest zepsuty) na nowy i z nowym jest dokładnie to samo. Wymieniono tez czujnik różnicy ciśnień i czujnik spalin. Poza tym żadnych błędów w pamięci komputera. Ktoś może coś podpowiedzieć? Co sprawdzić? Dlaczego DPF się w ogóle nie wypala? Wizyty u mechanika co tysiąc km to lekka lipa :( Z góry dzięki za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...