Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegub zewnętrzny


tony091
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie. Czy ktoś wymieniał już to dziadostwo, z tym że na tyle. Z przodu już kiedyś mi się ukręcił. I ogólnie udało się go zbić. Z tyłu jednak jest dramat. Z tego co pamiętam to jest stalowa blokada. Używałem sciagacza do przegubów, i nie ma bata nic nie chce ruszyć. Szlifierka odpada bo przegub ma wrócić bo jest sprawny. Młotek też odpada bo na tyle jest za mało miejsca na zamach. Wyjście pół osi również odpada bo mechanik tak się postarał że nie da rady nawet ruszyć śrub. Chyba że jest jakiś zegar w magicznym miejscu i siłuję się bez celu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa sposoby mi znane, wyjąć całą pół oś , wsadzić do wielkiego imadła i mocno przywalić w przegub.....

drugi sposób to niestety pocięcie flexem przegub , powyjmować kulki aby rozebrać....

ściągacze- teoretycznie można założyć i używając klucza udarowego próbować zerwać zabezpieczenie.Mnie się to nie udało ściągacz się pogiął..... Czasami trzeba coś poświęcic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obdzwoniłem kilka warsztatów. Wszyscy tną. Pytanie tylko jak już to rozbiorę to zostanie na półośi jeszcze ten jeden pierścień od przegubu. Zejdzie ściągacze czy też cięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się potnie koszyk i powyciąga kulki, przegub się rozleci. Na półosi pozostanie bieżnia wewnętrzna, za którą jest plastikowy pierscień i metalowa podkładka. Po usunięciu tego plastiku robi się luz ze można tą bieżnię (taka gwiazda) cofnąć na wieloklinie i odsłonić te "zajefajne" zabezpieczenie i zdjąć.

Ostatnio tak musiałem zrobić w passacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo i o to mi chodziło:) wielkie dzięki za odpowiedź. Poprzednio jak mi się urwał przegub z przodu to po kilku puk sieciach młotkiem takim ciut cieższym, zszedł bez problemu. Z tyłu nie ma miejsca na młotek. Ściagacz też nie dawał rady. A z ciekawości nowy przegub wciskałeś prasą czy w ruch poszedł młotek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy przegub wystarczy przyłożyć do oporu i puknąć młotkiem, oczywiście nie bezpośrednio po gwińcie!!!

chyba ze to drewniany bądz gumowy/plastikowy młotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

mam prawdopodobnie do wymiany przednią półoś ( głośne stuki przy skręcaniu )  jaki producent jest godny polecenia ?

wie ktoś czy wersja do silników 4.0 i 2.5 różnią się? element:  39100 w usa nie dodają nic więcej 

 

Edytowane przez camo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tylko przegub zewnętrzny, a nie całą półoś. Ja brałem Pascala. Jeśli masz 4wd to jedyne czym się mogą różnić to ilością klonów na wieloklinie.  Są chyba 2 typy 27 i 29 zębów. Oczywiście mówię o z wewnętrznej strony przegubu. No i rzecz jasna nie koniecznie to przeguby czy półoś. Może stukać łożysko piasty bo się kończy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam lekki luz na piaście czy to oznacza padnięte łożysko?  przegub  od strony napędu też chyba hałasuje zabrakło mi wysokiej nasadki 32 mm by uwolnić półoś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz luz na piaście , to masz luz na łożysku. Do wymiany cała piasta.Klucz 32 i solidna metrowa przedłużka , żeby tę nakrętkę odkrecić. Najwygodniej poluzować , jak auto stoi na kołach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymianialem na, można by rzec że oryginały (FAGi) z tym że ja troszku pałuję na zakrętach. I może od tego zamienniki umierały z resztą w ciągu 6 lat poszło mi już 5 kompletów opon z czego 3 to były nuwelasy. Co do pół osi to mi by się nie chciało wygrzebywac jej przedniego dyfra pewnie rzeźba na Maxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półoś chyba jednak jest ok więc wsadziłem na próbę starą, piasta wymieniona, nowa wygląda solidnie. nakrętka sworznia zwrotnicy się blokuje, więc nie mogłem jeszcze wszystkiego skręcić.   gdzie takie śruby i nakrętki można kupić? tylko nissan czy można gdzieś sobie dobrać po rozmiarach? 

_DSC2699m.jpg

_DSC2783m.jpg

_DSC2715m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie można znaleźć numery części dla wersji europejskiej?  na nakrętke po numerze z USA trzeba czekać 5 tygodni :0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miałem u siebie buczenie i stuki, myślałem że łożysko całkiem się rozsypało - na diagnostyce z wykorzystaniem rozpędzarki potwierdziłem że łożysko do wymiany, jednak po wymianie łożyska stuki przy zostały. Stawiam że poza nim do wymiany jeszcze przegób. Jak go zdiagnozować żeby wiedzieć który (wewnętrzny/zewnętrzny, prawy/lewy) dokonał żywota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

W temacie diagnozy u mnie wystarczyło zajrzeć pod spód - z lewej strony na zewnętrznym nie było opaski zaciskowej na osłonie. Zastanawiałem się czy da się wymienić przegub bez rozpinania wahacza. Zdemontowałem łożysko i jest taka opcja, samą osłonę wkładam wówczas przez otwór po łożysku. Coś mnie skusiło żeby wsadzić pierścień zabezpieczający do przegubu (chciałem mieć robotę wcześniej wstępnie przygotowaną, żeby przy samym aucie poszło prędzej) - ten numer nie przejdzie i jest istotna różnica w tym, czy pierścień odadzimy w przegubie, czy na osi. W tym pierwszym wypadku po prostu nie idzie tego złożyć. Co do samych przegubów to są dwa rodzaje i różnią się liczbą wypustów. Można je zweryfikować po średnicy zewnętrznej:

ADN18963, średnica zewnętrzna [mm]: 100,0
Wewnętrzne uzębienie - wielowypust: 27

ADN18964, średnica zewnętrzna [mm]: 91,0
Wewnętrzne uzębienie - wielowypust: 26

Screenshot_20210315-153134_Gallery.jpg

20210315_153535.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...