Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

POMOCY ! LCN 1 Problem z nawigacją w QQ+2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Klubowiczów !

Mam następujący problem z nawigacją w moim Nissan QQ+2 J10 2012r.
Prawdopodobnie pada mi radionawigacja (connect 1)  - objawy: po przekręceniu kluczyka, nawigacja włącza się normalnie, ale po chwili sama się wyłącza aby za chwilę (po ok. 45 sek.) ponownie się włączyć. Taki restart następuje dwukrotnie, a w końcu nawigacja wyłącza się całkowicie, tj. wyświetlacz gaśnie, radio przestaje grać. Po przekręceniu kluczyka na off i ponowym uruchomieniu, sytuacja się analogicznie powtarza. Wydaje mi się, że taka sytuacja ma miejsce tylko przy niskiej temperaturze wewnątrz pojazdu, po przejechaniu kilkunastu kilometrów i zagrzaniu się wnętrza oraz ponownym uruchomieniu silnika, zdarzy się, że wyświetlacz i radio działają poprawnie.

Czy ktoś z klubowiczów miał podobny przypadek ? Czy jest możliwa naprawa takiego przypadku?

Jeśli nie ma możliwości naprawy, to jaką radionawigację polecacie ? Chodzi o to aby nie było problemu z podpięciem wszystkich opcji samochodu, czyli – radio, nawigacja, głośniki, kamera cofania, sterowanie z kierownicy, bluetooth, mikrofon, usb (umiejscowione w schowku).

Za góry serdecznie dziękuję za pomoc...

 
Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wiem, że odpowiedź dość późno od pytania, ale zostawię i tak ...dla potomnych :D. Może komuś kiedyś się przyda.
Otóż miałem takie objawy.... i długo się zastanawiałem OCB.
Rozwiązanie mnie zaskoczyło.
Usterka karty z mapami do nav.
Wypięcie karty uspokoiło te restarty i wygaszanie.
Wymiana karty na nową przywróciła działanie nav.
Stara karta poszła do kosza...nie szło jej nijak wykorzystać - więc musiała być "padnięta" choć udawała sprawną :P
Nie wiem, czy miało to jakieś znaczenie, ale ja mam soft z jęz polskim i karta u mnie nie musi mieć niesamowitego CID by działała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem dokładnie to rozwiązanie...okazało się, że problem faktycznie powodowała usterka karty SD z mapami.
Wymiana karty na nową wyeliminowała restarty i wygaszanie nawigacji - wszystko działa teraz poprawnie :D

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...