Jump to content
DINO

mocowanie zapasu

Recommended Posts

DINO

będzie zmiana zderzaka na metal i przy okazji tego, że kółka większe to zapas nei zmieści się na klapie i chcę zrobić uchylne mocowanie do zderzaka, pytanko: czy ten bolec/śruba/itp, która jest mocowana do zderzaka ma łożyska?? czy poprostu śruba w tulei 

fikolek2

Co prawda nigdy tego nie widziałem ale z praktycznego punktu widzenia  obstawiam boleć i tuleje z jakiegoś tworzywa.

DINO

pomyślałem jeszcze o wykorzystaniu zawiasu od furtki  jak w furtce daje radę to tu tym bardziej :D

ceniakenzo

Tak tam jest tylko bolec. 

Niema żadnych łożysk, za 2 tygodnie będę w domu to zobaczę chyba mi zostało takie mocowanie na koło otwierane z nierdzewki, ale nie jestem pewny. 

Jeśli jeszcze leży mogę ci oddać za cene przesyłki ;)

DINO

OK, dzięki to czekam,  w sumie czasu trochę jest do Ukrainy :D do tego na razie cisza ze zderzakiem :(

ceniakenzo

Kiedy lecicie?? może też bym się wybrał :whistle:

fikolek2

Blaszaka robisz sam? Masz jakieś szablony?

DINO

nie, ma kupić dzwoniłem dzisiaj do gościa i na razie lipa, bo ma tylko do bezliftowego :( a miał kupić Tyrusia i zliftować na 2" i zrobić ale lipa wyszła z zakupu i dalej szuka 

DINO
8 godzin temu, ceniakenzo napisał:

Kiedy lecicie?? może też bym się wybrał :whistle:

https://www.amator4x4.pl/ukraina-majowka

z @saydack 

jak się nic nie zmieni :D 

DINO
7 godzin temu, fikolek2 napisał:

tak po spokojnie przespanej nocy :D zaintrygowało mnie Twoje pytanko i jak już uruchomiłem podnośnik, w tydzień dwa powinienem mieć już podjazd do garage :) to może by przed świętami zrobić lifta na budzie i jak już zderzaki zdjęte :D toooooo zabrać się za wycinanki z kartonu :jump:

Może ktoś ma gdzie i jak zamontować podstawę pod wyciągarkę?

https://www.olx.pl/oferta/zderzak-stalowy-nissan-terrano-przod-przedni-CID5-IDwiw3x.html#d58c24c2b7

https://www.olx.pl/oferta/zderzak-stalowy-nissan-terrano-tyl-tylny-CID5-IDwiwGF.html#0d950508bb

gość ma coś takiego tylko one są do normalnego Tyrusia w sumie tylko przespawać zaczepy, zmodyfikować mocowanie wyciągarki i powinno grać

ceniakenzo

No będziesz miał trochę zabawy z mocowaniami ale jak masz spawarkę i fleksa to da się zrobić :) 

DINO

Wszystko jest 

saydack

ja miałem tak 

a6OPZ2YtXXdYr3jZ54rI_T4dY6zIfRb5EaDMe2_WapcvUtRCSyvS-4bCe1fil41xusuzYvw95MB1Ywjbe8-2Wwif2nITJElQzMU_IIwCvPGHJqf_1PLRImiH2O1D-x_tX-CXqNw48QCOh3yoSoBPqAfQ-ysAqmMNW_9Wn0QG5J--mDvnaIxNjmwlVo24sJN7Mc_vquufNcgaKH-tJnluzLiR8PJpX_8IZfk4ddxB3D6UqnUQvRSm3aQdQnFbOXpGpy8Nkk9lBjLpWz99-Gq4yuKvZ1pN-oUs3wQPpIExsRMxgvBClv1ElHe1iRt02x5PnU_8J37jy5HafSmdyhRSuE5mg2CAagAP2bTqBpQYC7ObimMjxIRTTJMXcnd0x5aofFMQGJjEaPFoV-iDissSkPcny0pEv1qtXF-sZ1XL9vT-knWvXONQcZHNcmc_WSbn3TZxvmiTevIgM5yNWAGI-kw6VlI1Vv-DCEXC9Pn6uhLj0PI81xwusZkzZvOAuq2eHYk0iVn9RCqpoUrU7OODXEl6zkogXZimszUZyUFk9vcnOfNfWyGS2x5LFzfE23_C3LidhSN_sJQYMMJCIf1Sv0rVXQgItKRciV3Pe1_OneNA0lYp0GJLJ6-SVfD3G2kNYTpS_iICGqiIS9xU9kCYpZUIMtOn1xZRLfg3r2BULCl9zlzxTIQCIA=w1506-h847-no

3nLhIEKZObN96KGQHpGgPc5wW70GVa4mZYlrw0w8txUqlRUnzGPTLKYacsbhYzhzSITeiBi-W5k37hxeAwA_ZkG9uEPciahlbZaC42sgl878oYhjM4dWWdycX3035ZepLDMq-3HPXe5xDqEk_TMzuqXWAkSo-LzbQ7cNu0ZJMDrs0TqTQ8w2Tnzed8qZ8libsikjM259MoGW6JmcUgnHPUlBH4kZuiwvkGzWCfhZ8TKP3ZjvJb31MmCrTf7jsu7dxJMK4y8KcycdT9t87tbz_PHQMoGxK5xQjRkKrbR-i0hc8oB5OWkpVAeGk3_5r6ITwYKkDMlWD9jD48QrKSga_F1u2Z1wltqX_feoZsu2p6z-LTSCmwtBO4sa792RbuOw241d1yHUlTAJj-7CREnFtsuwORBmX84pxy0UIuJekeItpI4f8Vfau-nfkQJ8PGvztt_UbuO15SeAM9Zs-d9b2JRHkMtfDCmZBklO2lqhxOWASXlmV6i4HewgZRQN5jB9knUMSvNi113WTY3xIV72300T9iyp2I3VbqEMZtYxAiC_AiQbsW76lIdIcFxO7wTcBnedH7f1AEiMU5PTVHBS0Fdo9UwSmXwO1sr9Zj8JpgXCVO7kJZzmDgZUUaJFUfRD5AWK6yuWNS6FSby7ixWGQ3MvMITEbHtPnc2Y7EE7mujkNJQZagWSBA=w1506-h847-no

DINO

ogólnie to nie widać :D

ale Twoje oglądałem tylko zapomniałem zerknąć jak to się kręci bo pomysłą na zrobienie już mam tylko ten zawias mnie męczył

DINO
23 godziny temu, fikolek2 napisał:

rozmawiałem dzisiaj z gościem i powiedział, że do stycznia da radę ogarnąć temat, przód z orurowaniem tył z ledami  zobaczymy, po sylwku będę gościa męczył bo i cena atrakcyjna :D za komplet :D podobno ma wyglądać tak jak dostałeś na WA

ceniakenzo
W dniu 3.12.2019 o 06:18, DINO napisał:

https://www.amator4x4.pl/ukraina-majowka

z @saydack 

jak się nic nie zmieni :D 

Dobra ja też się zapisałem :D teraz tylko auto trzeba przygotować 

saydack

To się zacna impreza szykuje :) 

a na powrocie ... majówka w Krzyżowej :D 

DINO

to będziecie teraz razem  mnie wyciągać :D

dostałem potwierdzenia od Jacka :D no to czas szykować wątrobę :D

DINO

gadałem z Wężem, :D zaczyna się łamać :D

ceniakenzo

Węża złamiemy na sylwestra :P 

Dymnion mówi że trochę bez sensu navare z anglii ciągnąć. ale może u mnie na pokładzie zawita :D

Będzie kolejna pamiętna ukraina 

A co do wyciągania to raczej wy mnie, bo ja na 30cali oponach bez blakad to mało zdziałam. coś czuje że pilot to po rajdzie już na wyciągarkę nie będzie mógł patrzeć :laie_67:

saydack

:jeep:ja się zbroję więc nie ma strachu :D 

DINO

powiedziałem Wężowi to co mi Arek pisał :D nie powiem wyciągnął broń ostateczną :D  Wężu też coś wspominał o sylwku i, że pewnie jakaś dyspensa będzie potrzebna :D 

6 godzin temu, saydack napisał:

:jeep:ja się zbroję więc nie ma strachu :D 

zbrój się zbrój będziesz miał co robić :D 

ceniakenzo
W dniu 4.12.2019 o 13:02, saydack napisał:

To się zacna impreza szykuje :) 

a na powrocie ... majówka w Krzyżowej :D 

W tym roku faktycznie długa majówka się nam szykuje :D