Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T 30 koła


Kamyk450
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum. Dopiero dołączyłem. Jestem w stanie pomóc w dyskusji w temacie wielkości opon i kół. 

Tak,więc  największe jakie mnie sie zmieściły pod nadkola i nic nie trze to 225 65 r17. Pozdro 

20191201_171412.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Tylko koła zmieniałeś? nic z zawieszeniem nie robiłeś? Ja zmieniłem sprężyny na Lovelsa + 2 cale, mam kola  215 65 r16 i wydaję się że naprwdę dużo się zmieści. Myślę  nad 225 75 r16

Artur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Artur. 

Do zawieszenia sie nie dotykałem, może nie jestem aż tak strasznym fanem i nie mam na tyle czasu żeby coś uskuteczniać. Koła 225 65 17r które sa u mnie od mazdy cx-7  będą zbliżone do tych które Ty chcesz założyć,  więc zapewne wejdą pod nadkola . A jeszcze go podniosłeś o 2' . Sądzę że spokojnie większe wejdą. 

Pozdro Paweł 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po przerwie.

Sprężyny Lovellsa tylnie +2cale Medium DFR-93 (komplet 2szt)

Sprężyny Lovellsa przednie +2cale Medium DFR-92 (komplet 2szt)

+ ważne > Zestaw śrub regulacji pochylenia koła ICAMBER12

Bfgoodrich ALL-TERRAIN TA KO 2 225/70 R16 102 R RWL|M+S|3PMSF 4x4 całoroczne

i tak to u mnie wyglada ostatecznie ;) 

Z moim serwisem wymiany opon pożegnałem się na długo :P

Pozdrawiam 

20200214_161756.jpg

Edytowane przez wyssooki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Wyssooki. 
Zamiany ciekawe  :)
Super , że udało Ci się postawić IXA na tak ładnych oponach(wysoki profil!!!) .  Czarne felgi też dodają charakteru. 
Ja dzisiaj byłem na małym off road-dzie niedaleko Karpacza- ale nic zorganizowanego,  poprostu pojechałem inną drogą,  nawigacja poprowadziła mnie w naprawdę ciężki teren ( śnieg, błoto, kamienie)
Dołączam parę zdjęć już z parkingu przed stokiem. 
Pozdrawiam Kamyk 
 
 

20200215_113156_resized.jpg

20200215_115500_resized.jpg

20200215_113150_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się bawię w błocie ale zupełnie amatorsko dla własnej satysfakcji ze daje radę obecnie będę pozbywał się autka ponieważ zrobił mi psikusa... I stracił kompresję na 2 cylindrze a że rodzina się powiększyła o 3 dziecko kupuję coś większego... Jak by ktoś chciał autko z uszkodzonym silnikiem ale sprawnym bo użytkuje go cały czas :) to zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2020 o 16:24, Radar napisał:

Ja bez żadnych przeróbek na lato mam 235/60/16 i wsio jest elegancko. 

Witam,

Radar ale nie wiem czy wiesz, że różnica w prześwicie w stosunku do oryginalnych 215/65/16 to tylko 1 mm? 

polecam stronkę: https://opony4x4.eu/pl/blog/p-kalkulator-opon-terenowych

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Nie czytałem posta przeczytałem nagłówek i napisałem ogólnie  nie myśląc że chodziło wam o profil opony jako ten najwyższy a nie o szerokość opony... Mój błąd ;) pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Radar napisał:

Wiem. Nie czytałem posta przeczytałem nagłówek i napisałem ogólnie  nie myśląc że chodziło wam o profil opony jako ten najwyższy a nie o szerokość opony... Mój błąd ;) pozdrawiam. 

 

NIe, nie, ok :P w temacie są po prostu  :koła: 

z reguły ludzie pchają większe dla wiekszego prześwitu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemanko,

w X'sie 2.2 di mam gumy 215/65 R16 (letnie i zimowe) na alu felgach.

Chciałbym wymienić mu ten komplet na zestaw opon wielosezonowych ale na feldze stalowej cal mniejszej czyli R15 i zwiększyć profil gumy (np.205/75 R15 albo 195/80 R15.

Znalazłem fegi stalowe 6x15'' 5x114,3 66,1 z ET 35

ET tej felgi jest o 5 mniejsze od alu (ET40) ale stalowa jest o 0,5 cala węższa więc powinno wyjść na prawie to samo.

Jednak wg. katalogu producenta felgi jak i w katalogu https://www.wheel-size.com/size/nissan/x-trail/

felgi te opisane są jako pasujące jedynie do renówki meganki.

No i pytanie,czy one podejdą do X'a 2002r 2.2di/2003r 2.2dci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz trochę w niebezpiecznym kierunku bo zakładasz węższą ale jednocześnie wyższą oponę. Jedyna zaleta to chyba w terenie albo na dziurawych drogach. Środka ciężkości nie zmienisz ale wzrośnie ryzyko zejścia opony z felgi na zakręcie. Będziesz musiał mieć to na uwadze w ryzykownych zakrętach.

Ale to tylko taka uwaga, być może masz takie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...