Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gwałtowne przyspieszanie=choinka na desce i tryb awaryjny


heban
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przy gwaltownym ruszaniu (buksowanie koł), auto wchodzi w tryb awaryjny , na desce pojawia sie "choinka". Po zatrzymaniu i wył. zapłonu , odczekaniu parunastu sec tryb awaryjny znika mozna jechac, ale blad pozostaje (swieci kontrolka). Zaczytałem obd2 https://www.obd-codes.com/p0605

macie jakies sugestie?

pozdrawiam

Heban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarque :

P0605 - Układ napędowy  Internal Control Module Read Only Memory (ROM) Error

Wczoraj zdazyło mi sie to pierwszy raz po długiej przerwie, (musialem gwałtownie zjechać ze skrzyzowania ), dosłownie pare minut temu postanowiłem to sprawdzic jeszcze raz na spokojnie, pojechalem wiec na duzy pusty plac i testy: z zatrzymania ogien po prostej po paru metrach zatrzymuje sie i jest ok chce ruszyc po paru sekundach choinka i tryb awaryjny. Drugi test skrecone koła jak do krecenie baczkow i ogien puki trzymam noge na gazie ok jak odpuszczam choinka i tryb awaryjny.

Kiedys faktycznie pokazywal jakis bledy przepustnicy , ale gdzies tam zniknely i teraz nic o przepustnicy nie pokazuje.

Myslalem tez ze moze czujnik ABS , daje czadu ale pewnie pokazalby blad czujnika .

Edytowane przez heban
caly czas jezdzone na LPG, moze sprobowac tylko na benzynie, wyeliminujemy sterownik gazu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z programem w ECM. Coś było kiedyś robione z kompem silnika??

FSM przewiduje kilka elementów do sprawdzenia. VQ masz w wersji EUR czy USA??

Edytowane przez sq9mcs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA 

ja nic nie robilem,nie wiem jak poprzedni wlasciciel

na bezynie to samo, i nie tylko przy gwaltownym przyspieszaniu tylko ni z gruchy ni z pietruchy

Ogladalem dokladnie ECU, bylo otwierane....:(

Edytowane przez heban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyslalem ecu do atokomputery.pl po kilku dniach oddzwonili ze sterownik byl rozbierany ale nie widac fizycznych uszkodzen i ze moga mi moj sterownik zflashowac(700pln) ale bede musial w ASO zakodowac immo, w ASO powiedzilei ze tego nie zrobia bo mam auto z USA i sie nie da:((, wiec zaproponowali mi ze zklonuja moj soft na ich sterownik (1500pln:))ale jezeli tj blad softu to zklonuje sie rowniez blad, co prawda powiedzieli ze jak nie zadziala to zwroca wtedy 800pln , wiec ryzykuje 7 stowek :(.

Sam nie wiem chyba odpuszcze i bede ryl w glownej wiazce, przewod po przewodzie , bo znajomy macher mowil ze b rzadko softowo sie psuje sterownik i ostawia jednak przewody do kompa.

Ale jakby co to poszukuje sterownika :  JU  MEC35-752A1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

albo jakiś przewód w wiązce jest uszkodzony.... generalnie paskudny przypadek do zdiagnozowania i usunięcia usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

U mnie podczas jazdy tak jakby blokowało samochód. Choinka na desce. Wyłączę, zapalę - jest ok. co za cholerstwo. jak zdiagnozować co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemy na aku macie dobre? Ja mialem tak że przegrzewały się i odcinało komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2021 o 22:30, apsik napisał:

Klemy na aku macie dobre? Ja mialem tak że przegrzewały się i odcinało komputer.

To z tego co widzę - przyczyn bez liku. Jak u starej baby z hipochondrią 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...