Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprawdzanie oleju.


zipero02

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam problem z odczytem stanu oleju na bagnecie. Samochód po wymianie oleju w ASO,stan dużo ponad max przed wymiana jak patrzyłem tez wyglądało ze ponad. Bagnet jest pokręcony, nie wiem czy tylko ja mam z tym problem czy ten typ tak ma. Zaznaczam ze nie sprawdzam od razu po zgaszeniu samochodu.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też tak w ASO zalewają. Zawsze delikatnie powyżej high. Samochód nie bierze oleju więc ten poziom utrzymuje się najczęściej do kolejnej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale albo ja złe sprawdzam albo tam naprawdę jest sporo więcej i przed zmianą tez tak wyglądało ze jest dużo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższy poziom oleju na bagnecie to nic dobrego. Może dojść do uszkodzenie uszczelnień silnika (Benzyna ) w dieslu może dojść do tzw rozbiegania silnika co skutkuje jego destrukcją.

Niestety serwisy ASO i prywatne bagatelizują przy wymianie ilość wlewanego oleju. Czas ich goni by przerobić jak najwięcej . 

A jak coś pójdzie nie tak, klient i tak poniesie koszty. 

Jeśli już stwierdzicie po wymianie oleju że  jego poziom jest za niski lub za wysoki wróćcie do warsztatu z reklamacją                           

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Ci ten pokręcony bagnet rozmazuje.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2019 o 16:29, zipero02 napisał:

Cześć

Mam problem z odczytem stanu oleju na bagnecie. Samochód po wymianie oleju w ASO,stan dużo ponad max przed wymiana jak patrzyłem tez wyglądało ze ponad. Bagnet jest pokręcony, nie wiem czy tylko ja mam z tym problem czy ten typ tak ma. Zaznaczam ze nie sprawdzam od razu po zgaszeniu samochodu.

Marcin

A jak sie ma wskaźnik na bagnecie do komunikatu na desce rozdzielczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2019 o 13:03, Moby7 napisał:

A jak sie ma wskaźnik na bagnecie do komunikatu na desce rozdzielczej?

Byłem w Aso , sprawdzili stwierdzili ze faktycznie jest trochę ponad max ale ze nie ma potrzeby odciągać.

Ja właśnie nie doszukałem się takiego komunikatu nie mam czegoś takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...