Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 1,3 140km


grabo_s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na zmianę mojego j11 1,6dci i pojawia się pytanie co teraz.

Rozważam 1,3 140km, niestety nie znalazłem zbyt wielu opinii o tym silniku. Czy są tu użytkownicy, ktorzy coś powiedzą? Najlepiej jeszcze tacy, którzy sporo jeżdżą :)

Auto ma służyć do długich tras, +|- 40kkm rocznie.

Zastanawiam się tez nad 1,6 163KM, ale ostatni wypust to rok 2018.

 

Pzdr

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego rezygnujesz z "traktorka" skoro dużo jeździsz, jeśli wolno spytać? Wszak w trasy jednak diesel ma sens.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy silnik 1.3 jest chyba jeszcze za krótko na rynku żeby pojawiały się jakieś miarodajne opinie. Nie ma natomiast nic o jego chorobach wieku dziecięcego więc być może udało się Renaurowi stworzyć taki bez wpadek. Co drugi im się zwykle udaje więc nawet tak by wychodziło, że ten będzie OK po niezbyt udanym 1.2 TCe.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zaznaczyć,że ten sukces ma dwoje rodziców...Umaczał się w tym również i Mercedes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.5 dci też się "umoczył" i to dosłownie aż musieli wziąć sprawy w swoje ręce i zmienić nieco konstrukcję w montowanych u siebie.
To tak na marginesie

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w tym samym miejscu :)

Czy radio/nawigacja w 2018 i 2019 są takie same, bo wiem ze była jakaś zmiana?
Chyba te nowsze maja już CarPlay.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę takim  od dwóch tygodni. Po przejechaniu 1700 km ( autostrada 900km) spalanie 6,58 l -faktyczne po zalaniu paliwa pod korek. Auto ma już przejechane 10 tys.

W porównaniu do 1.2  to jest znacząca różnica czuć -więcej koników .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/6/2019 at 12:39 PM, JACKO29 said:

Chciałem zaznaczyć,że ten sukces ma dwoje rodziców...Umaczał się w tym również i Mercedes

Oj chyba więcej tych rodziców .....Renault, Mitsubishi i Daimler

No ja już latam z tym silniczkiem 22tyś i jestem zadowolony. Zrobiłem już nawet pierwszy przegląd (ok. 930zł) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko przyśpiesza nawet na 6 , jechałem w 2 osoby, więcej niż 150 km nie bo pasażer protestował 

Podjedź do dealera i spróbuj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, weź samochód na weekend i przetestuj. Gdy wybierałem auto to Nissan, Hyundai i Kia nie robiły z tym żadnych problemów, jedynie Tiguana w VW mogłem wziąć na kilka godzin a CX5 na... jazdę próbną z pracownikiem.
Oczywiście trzeba się umówić i dogadać osobiście najlepiej.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem jednym i drugim...ciężki temat.
1,6 rok 2018, przebieg 37kkm, 1,3 rok 2019 12kkm przebiegu. - ciegle się waham którego wybrać . Wyposażenie oba maja takie samo.
Inne navi. Od kiedy wprowadzili CarPlay i AA? Bo tego nie sprawdzalem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2019 o 17:51, Lutenet napisał:

Oj chyba więcej tych rodziców .....Renault, Mitsubishi i Daimler

To się Mitsubishi wycwaniło bo do żadnego swojego samochodu tego silnika z tego co widziałem nie wkłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak 1.3 radzi sobie w górach, bo 1.2 z czterma osobami na pokładzie dostawał zadyszki.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.3 pojemność niewiele większa od 1.2 lecz parametry dużo lepsze, moment obrotowy chyba jak w 1.6 

A 1.6 byłem w górach w 3 osoby, na podjazdach też fajnie przyspiesza, nie męczy się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 14.12.2019 o 16:05, 2pac napisał:

Ciekawe jak 1.3 radzi sobie w górach, bo 1.2 z czterma osobami na pokładzie dostawał zadyszki.

1.3 140KM w Bieszczadach 5, 6 bieg rzadko kiedy większa redukcja. Dwie dorosłe osoby plus lekki bagaż. Moim zdaniem radził sobie bardzo dobrze na wszystkich wzniesieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dojeździe do Zielonej Góry mam wzniesienie. Jadąc 120-130km/h z trzema osobami, bez problemy na 6 biegu przyspieszam do 160km/h przy wyprzedzaniu. Jednak mam wersje 160KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.3 140KM w Bieszczadach 5, 6 bieg rzadko kiedy większa redukcja. Dwie dorosłe osoby plus lekki bagaż. Moim zdaniem radził sobie bardzo dobrze na wszystkich wzniesieniach.


jakie średnie spalanie wychodzi i jak ogólne wrażenia?
Pytanie może późno, bo czekam na odbiór swojego 140KM.
Jeździłem trochę testowym, w mieście ok, autostrada nie miałem okazji jeździć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam od miesiąca 1.3 140KM. Odczucia bardo pozytywne. Cicho i przyjemnie. W trzeci dzień posiadania zrobiłem trasę Gdańsk - Łódź i Łódź - Gdańsk. Cała trasa na tempomacie. W jedną stronę tempomat ustawiony na 120 km/h - spalanie 7,9L. W drugą stronę tempomat ustawiony na 140km/h - spalanie 8,7L. Dynamika bardzo fajna. Nawet na 6 biegu przyspiesza całkiem nieźle. Co do spalania w mieście to mieszczę się w 10 litrach ale jest zimno, krótkie trasy  i ja mam ciężką nogę. Jak się zwraca uwagę jak się depczę to można zejść do 8 L. 

Ogólne wrażenia bardzo pozytywne !!! Czas pokaże czy tak zostanie :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.3 160KM w automacie. Dopiero przejechane 2100 km, ale całkiem żwawy ten silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przyzwyczajeniu do diesla i średnim spalaniu z autostrad + miasto w granicach 6-6,5L /100km , przyjdzie mi dużo częściej tankować :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2020 o 12:29, grabo_s napisał:

jakie średnie spalanie wychodzi i jak ogólne wrażenia?
Pytanie może późno, bo czekam na odbiór swojego 140KM.
Jeździłem trochę testowym, w mieście ok, autostrada nie miałem okazji jeździć.

 

Spalanie mam na poziomie 6,8. Raczej dojazdy do pracy. Po mieście tak ze 30%, czasem jakiś korek.

Ogólnie co do dynamiki to raczej jestem zadowolony. Ostatnio widziałem jak silnik 1.3 wsadzili do Mercedesa CLA więc mam nadzieję, że ten motor się sprawdzi i nie będzie z nim problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie mam na poziomie 6,8. Raczej dojazdy do pracy. Po mieście tak ze 30%, czasem jakiś korek.
Ogólnie co do dynamiki to raczej jestem zadowolony. Ostatnio widziałem jak silnik 1.3 wsadzili do Mercedesa CLA więc mam nadzieję, że ten motor się sprawdzi i nie będzie z nim problemów


Całkiem dobry wynik. Odebrałem swój w piątek. Pierwsze 1600 km chce zrobić zgodnie z zaleceniami. Potem zobaczymy jak to jezdzi i pali



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma zrobione QQ z tym silnikiem 1,3 140KM ponad 12k i mogę smiało powiedzieć, że nigdy nie czułem, żeby brakowało mu mocy. Zarówno w miescie jak i na autostradzie bardzo dobrze daje sobie rade. Jest na prawdę cichy i tak aksamitnie pracuje, pasażerowie czesto zwracali mi uwagę że "cichy masz ten silnik"

Jezdziłem przez tydzien 1,2, bo zarysowałem drzwi w moim  i musze powiedzieć, ze w miescie nie czułem specjalnei różnicy, natomiast jak wyjechałem za miasto, to zatesknilem za moim 1,3. różnica w komforcie naprawe jest spora. Ciesze sie ze nie kupiłem 1,2 bo pozniej bym załował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...