Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Note 1.4 szarpie, traci moc kiedy silnik rozgrzany błąd P0132


bl8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.

model nissan note acenta 1.4 16v 2008.

może ktoś mógłby pomóc, problem jak w tytule: 

auto jeździ dobrze aż do momentu kiedy silnik złapie temperature wtedy:

- zaczyna szarpac,

- nie równo pracuje

- w zasadzie na każdym biegu nawet 120kmh na 5ce na autostradzie traci na pare chwil

postawiona diagnoza - przepływomierz który został wymieniony na nowy co naprawiło problem szarpania ale wyświetla teraz kontrolkę błędu silnika. kolejny majster wymienił sensor lambda który tylko pogorszył sprawę bo po 2 dniach auto znowu szarpie + błąd nadal wyskakuje.

czy ktoś wie jak to naprawic?

 

qHvZ5w3JLoXUq_N_d5XWQh4DmI0L1KoFzkzuqlHsITJXpcPjwCzYNgZrkYLvky-XbDaVU7NyEvPVMAV74gst6jlgTDmhvcFUPl0JXOENujmOIp4fBlgRsHj2sLFrAqPlLwYhO20N72gmi4Yvr6miRG9GAwDiIglMyj3-kwhrO4JJSUvme-5Pfz9UZsJstbrSmlvRbViuSwr2P0Po3gZHpePR7iw-hx2ervaSavqcmYWxawA5toQlNtG0S5_sgzl_W_xGsjhDhvNqR7SR06uoLNDRGPXSfuaAvcvb8wl9eMOopU1HmU91T1lCXqfmq49OwsK11WlZQuTa0s1yGplrLdoS1O-xOdK3CiYkiGRpnww4bwVkT446wXPkuubVP1RZyjl3d0Hg3UF2Yx6rb3WNoQbdVIbKoeTSYHOz7FofO64IytMaOX06bgVVL8JOjWcTmWjHV4y_d-KaKiE9NURNTuaj4IYStRGupJGltG5C9aop4XFwjH1h08_GoRw7e1aqhGTHqP24k0xxnPhBAIbkmGafhJD189rLoQUJQcHbT5QQPg9Noi_Ty7sVUDAY1yvtF2TZ38Vdf_K-_uTvezBinuhP_lqRNLy6Z91tir8n7-z5bS4e2pIBT3EUymBONRVDX9ihPFyjnVgS3YCrEhErCHT_W9F5tbpyviTCUyX3YEfDUSl4CGPUDrU=w801-h1067-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, marcintju said:

Walnięta druga sonda za katalizatorem a pokazuje na pierwszą. U mnie było to samo.

Przeczytaj ten wątek:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3338956.html

super, dzięki za info! niestety dopiero w czwartek mechanik, ale dam znac.

 

 

24 minutes ago, mati_wlkp said:

Podpinałeś Yanosik connect lub cis podobnego?

nie, właśnie szukam czegoś co będzie działac z notem. w pośpiechu kupiłem jak doradził znajomy Torque ELM 327 Bluetooth BT OBD2 OBDII   i aplikacja torque okazuje się że nie działa z notem. jeśli yanosik kompatybilny to moze warto zainwestowac

dzięki za pomoc

 

Edytowane przez bl8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2019 o 00:14, bl8 napisał:

super, dzięki za info! niestety dopiero w czwartek mechanik, ale dam znac.

 

 

nie, właśnie szukam czegoś co będzie działac z notem. w pośpiechu kupiłem jak doradził znajomy Torque ELM 327 Bluetooth BT OBD2 OBDII   i aplikacja torque okazuje się że nie działa z notem. jeśli yanosik kompatybilny to moze warto zainwestowac

dzięki za pomoc

 

Ja myślałem o zakupie Yanosika connect i nie mam pojęcia czy zadziała. Dlatego pytałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim notku było podobnie. Jeśli sobie przypominam gdzieś o tym już pisałem. Tracił obroty, nagle przyspieszał trzeba było mocniej deptać pedał gazu żeby jachał, itp. Nie bawiłem się w pomiary tylko oddałem autko do ASO. Sytuacja była taka że komputer pokazał po pomiarach  pierwszą, później doszli do wniosku, że jednak druga.  Pierwsza sonda jest regulacyjna, druga zaś diagnostyczna, to wprawni i znający się na rzeczy mechanicy zdecydowali na wymianę drugiej. Trafili, chociaż na początku wydawało mi się, że coś jeszcze jest nie tak. Prawdopodobnie jak zauważyli koledzy w postach wcześniejszych sonda uczyła się. Obecnie auto spisuje się dobrze. Każda z tych sond spełnia inne zadanie, ale również jest różnica w cenie. Ta przed (pierwsza) katalizatorem jest o wiele droższa. Tu w zeszłym roku było to opisane.

 

Edytowane przez janio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wskazania pierwszej sondy stały w miejscu i ecu wyrzucało czek pierwszej, jak odłączyłem drugą to pierwsza zaczęła normalnie falować a ecu wyrzuciło błąd drugiej, naturalnie bo była odłączona.

Kupiłem drugą sondę używkę na allegro, 16tys zrobione i na razie spokój. 

Edytowane przez marcintju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...