Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Radio Qashqai II


76Marcin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post więc na początek witam wszystkich bardzo serdecznie.

Proszę o rozwiązanie mojego problemu.

Jak ustawić i zatwierdzić w ustawieniach Bluetooth poziom głośności mikrofonu do telefonu. Standardowo jest zawsze ustawione na poziom 50 % i za każdym razem trzeba wchodzić w ustawienia, aby zwiększyć poziom. Nie mogę zapisać, a głośność na 50% jest bardzo cicha.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dotyczy to fabrycznego radia? Czy to jakiś chińczyk? Co za wersja Qashqai i czy kupiłeś nowy czy używany (więc może razem z chińczykiem)?

Bo jakoś nie pamiętam by taka opcja była w ustawieniach - ale aż sprawdzę z ciekawości, może jest a nie wiem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qashqai II 2014vrok. Radio oryginalne, bez nawigacji. W ustawieniach jest głośność zawsze w połowie /50%/.

Trzeba wejść w ustawienia aby zwiększyć poziom mikrofonu.

Wieczorem załącze foto.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze...miałem je ...i wyp....wywaliłem zaraz po kupnie.Zamieniłem na taniego Chińczyka i gra w najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra dobrze, raczej nie mam zastrzeżeń, ale wkurza mnie to przestawianie tego za każdym razem. 

A jakiego chińczyka kupiłeś. Jest coś takiego aby zamienić "bezinwazyjnie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdego zamienisz bezinwazyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli uda się podłączyć elektrycznie tzn wszystkie złącza będą właściwe to pozostaje problem weryfikacji radia ze samochodem. Inaczej mówiąc radio poprzez magistralę CAN komunikuje się ze sterownikiem samochodu w celu sprawdzenia czy znajduje się w swoim samochodzie - jest to takie zabezpieczenie antykradzieżowe - radio w innym samochodzie jest nie przydatne. Przy włączaniu radia na chwilkę pojawia się napis trwa werifikacja czy jakoś tak - to właśnie o tą weryfikację chodzi. Warto zapytać w serwisie o czy jest możliwość przypisania radia do samochodu i jakich ewentualnie dowodów potrzebują na potwierdzenie legalności posiadania kolejnego radia.

Edytowane przez Mao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten temat poruszałem w ASO i niestety stwierdzili że nie mają możliwości zaprogramowania radia do nowego samochodu. Ile w tym prawdy to ciężko stwierdzić. Warto jakiegoś dobrego elektronika dorwać i się dowiedzieć czy jest w stanie przeprogramować to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jak się uszkodzi radio np na gwarancji to raczej wymieniają na nowe. To te nowe wymaga zaprogramowania. No chyba że zamawiają pod konkretny VIN i radio dostają już gotowe do pracy w danym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bym się nie bawił w podmianę na to radio, to tak jakbyś wpadł z deszczu pod rynnę

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 76Marcin napisał:

Nie szukaj najtańszego radia tylko lepiej dołóż trochę $ i kup z lepszymi parametrami. To z linku ma tylko 1GB RAMu, więc będzie wolno chodziło i może zacinać.

Ja mam chińczyka z 4GB RAMu i chodzi bardzo płynnie, nic nie zacina. Bardzo fajnymi opcjami są rozszerzenia z aplikacji Android.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 296,50 zł 34%OFF | Dasaita 10.2 "Android 9.0 radio samochodowe z GPS-em dla Nissan x-trail Qashqai J10 J11 2014 2015 2016 2017 Stereo multimedialnych nawigacji
https://s.click.aliexpress.com/e/qCA378u0F

Tak jak napisał kolega wcześniej, 1 GB RAMu to trochę mało. Ja kupiłem coś takiego jak w linku, chodzi bez problemu.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Temat zaczął się od uciążliwości w Bluetooth, a zszedł na multimedialne nawigację.

Ja nie gustuję, nie potrzebuje odtwarzaczy DVD itp w samochodzie. Uważam że tam jest za dużo kolorów, błysków itp.....

Najbardziej zależy mi na dobrym połączeniu telefonicznym i w miarę dobrym dźwięku radia. Stąd minimalizm w postaci oryginalnego radia z nawigacją byłby dla mnie optymalny.

Jedyną rzeczą która mnie przekonuje to to że można użyć w androidzie Janosika, bo na nim głównie jeżdżę.

Ale oczywiście nie neguję wyboru innych osób, bo każdy ma inny gust i ma całkowite prawo do tego.Ale tak jak na początku. Dziękuję za każdą dobrą radę i opinię, choć przydało by się może rozwiązać kwestię tego nieszczęśliwego poziomu dźwięku na obecną chwilę.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2019 o 20:54, 76Marcin napisał:

Jak ustawić i zatwierdzić w ustawieniach Bluetooth poziom głośności mikrofonu do telefonu.

Ale te zdjęcia co wkleiłeś to nie jest żadne ustawienie głośności (czułości) mikrofonu... czyli moje zdziwienie było prawidłowe - nie ma takiej opcji.

Co zaś o głośności w głośnikach - to nie można w tej wersji radia sterować tego w trakcie rozmowy przyciskami na kierownicy?

Ja co chwilę koryguję głośność - bo jeden rozmówca jest za głośny drugi za cichy - więc właściwe jedno stałe ustawienie i tak nie ma większego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

Mój telefon nie obsługiwał chyba tak jak trzeba bluetooth a więc i głośności.

Za radą jednego z kolegów, zmieniłem telefon i wszystko jest tak jak trzeba.

Jak to fajnie, tak jak w poprzednim QQ I móc wszystko słyszeć i normalnie rozmawiać.

Dziękuję wszystkim za porady sugestię.

Pozdrawiam i Wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Nissan ma tak spieprzone  audio,że nie wszystkie telefony działają przez bluta,lub nie chcą się parować.Dziwne,że audio wyceniane na ok...5000 zł jet gorsze od prostego Chińczyka za 1400 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACKO to nie tylko Nissan tak ma. Często jeżdżę autami z grupy VAG i wiele razy spotkałem się z problemami z zestrojeniem telefonu z autem poprzez bluta. Najczęściej pomagała zmiana softu w telefonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Qashqaiu pomagała zmiana softu w NCIII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...