Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie świeci Check Engine t30 2.0LPG


Kuwal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, DINO napisał:

nie, możesz robić co chcesz, ale każda sprawa jest inna i raczej zderzenie nie-prawnika z prawnikiem jest dość bolesna dla tego pierwszego :D 

sugeruję abyś jako porada nie wypisywał czegoś takiego

 

Mam w tym wzgledzie nabyte doświadczenie .Dlatego sadów sie nie boje,bo nie taki diabeł straszny jak go malują  i procedury  w przypadku pozwów cywilnych sa bardzo proste i czytelne.Kiedy sprawa jest prosta ,prawnik do niczego nie jest potrzebny.No chyba tylko do tego ,ze jak pozwana osoba mieszka na drugim końcu Polski i jak powodowi nie bedzie sie chciało lub oplacało dojezdzac wiele km to bierze prawnika -pełnomocnika by go reprezentowal na miejscu.

Dlatego co juz wczesniej napisałem w pełni jest zgodne z prawda -jak masz watpliwości to zawsze mozesz nt temat zadac pytanie prawnikowi.Od niego usłyszysz dokladnie to samo co wczesniej ja pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, piotrek3 napisał:

Mam w tym wzgledzie nabyte doświadczenie .Dlatego sadów sie nie boje,bo nie taki diabeł straszny jak go malują 

ciekawe życie prowadzisz :D ja na dniach przewijam 5 na przód i jeszcze nie nabyłem żadnego doświadczenia w tej dziedzinie :D 

12 minut temu, piotrek3 napisał:

Dlatego co juz wczesniej napisałem w pełni jest zgodne z prawda -jak masz watpliwości to zawsze mozesz nt temat zadac pytanie prawnikowi.Od niego usłyszysz dokladnie to samo co wczesniej ja pisałem.

jak powstają moi znajomi prawnicy to nie omieszkam zapytać o % po 14 dniach o doręczenia :D bo to bardzo ciekawa sprawa :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DINO napisał:

ciekawe życie prowadzisz :D ja na dniach przewijam 5 na przód i jeszcze nie nabyłem żadnego doświadczenia w tej dziedzinie :D 

jak powstają moi znajomi prawnicy to nie omieszkam zapytać o % po 14 dniach o doręczenia :D bo to bardzo ciekawa sprawa :D 

Bardzo wskazane abys takie pytanie zadał prawnikowi .

Napisze Ci wiecej-ze nawet nie od 14 a już od 7 dnia od odebrania ZPO moze rozpocząc sie  termin spłaty a co za tym idzie w przypadku zwłoki- odsetki.

To wszystko mozna dowiedziec bez  wizyty u prawnika.

Na tą chwilę  proponuje Tobie przeczytac troche nt temat -np pierwszą z brzegu znaleziona informacje:

https://paniala.pl/wiedza/wezwanie-do-zaplaty/

Miłej lektury:D.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotrek3 napisał:

Bardzo wskazane abys takie pytanie zadał prawnikowi .

 

adwokat z wieloletnim doświadczeniem i sędzia wg Ciebie kwalifikują się na prawników??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DINO napisał:

adwokat z wieloletnim doświadczeniem i sędzia wg Ciebie kwalifikują się na prawników??

PO co zadajesz teraz głupie pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzałem w Twój link przeczytałem pierwszy punkt i wydaje mi się, że pomyliłeś sprawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DINO napisał:

zajrzałem w Twój link przeczytałem pierwszy punkt i wydaje mi się, że pomyliłeś sprawy :D

Szkoda czasu- naprawde zapytaj sie lepiej prawnika- kiedy nawet z tego co Ci podesłałem przeczytałes  poczatek a nie cały artykuł i juz wyciagnałes wnioski..

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem cały, nie zmieniło to mojej opinii, jeżeli ktoś tu komuś by wisiał kasę za usługę czy coś podobnego, miał byś rację ale tu nie chodzi o nie zapłaconą f-rę czy coś innego tylko o oszustwo sprzedażowe, które, jeżeli sprzedający uważa, że nie miało miejsca,  trzeba dowieść przed sądem z pomocą rzeczoznawcy, także Twój link ma  się nijak do tej sytuacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DINO napisał:

przeczytałem cały, nie zmieniło to mojej opinii, jeżeli ktoś tu komuś by wisiał kasę za usługę czy coś podobnego, miał byś rację ale tu nie chodzi o nie zapłaconą f-rę czy coś innego tylko o oszustwo sprzedażowe, które, jeżeli sprzedający uważa, że nie miało miejsca,  trzeba dowieść przed sądem z pomocą rzeczoznawcy, także Twój link ma  się nijak do tej sytuacji 

Koniecznie jednak zapytaj sie prawnika,bo niestety widze ,ze nie rozumiesz tematu..

W najwiekszym skrócie:

-w cywilnym pozwie,gdzie przedmiotem żadania jest okreslona nalezność finansowa (bez znaczenia co-faktura, oszustwo,dług.itp)konieczne jest wysłanie jak najszybciej Przedsadowego Wezwania Do Zapłaty ZPO ,gdzie od 7 lub 14 dni od jego otrzymania lub powtórnego awizowania ,ktore nie zostało odebrane zaczyna liczyc sie czas naleznej płatności.Kiedy sprawa zakończy sie prawomocnym wyrokiem to zasądzona naleznośc jest liczona właśnie od 7 czy 14 dni otrzymania ZPO..

Czy teraz juz to rozumiesz czy dalej nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sobie pogadałem z prawnikiem i Tobie radzę zrobić to samo przedstawiając problem z tematu.

Pomijam fakt, ze praktycznie każdy kupujący myśląc w ten sposób może sobie za free wyremontować samochód bo zawsze się coś znajdzie :D 

Na tym kończę dyskutować o Twoim pomyśle :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Odebrałem autko z naprawy i niestety niektóre objawy zostały. Mianowicie: nie świeci check engine, po odpaleniu lub odpuszczeniu z wysokich obrotów gazu obroty spadają na chwilę za nisko i dopiero wtedy wskakują na właściwe tzw wolne. Odnoszę wrażenie że było i jest delikatne szarpanie podczas przyspieszania i to chyba nie jest normalne ze jadąc po mieście 4 bieg około 2500 obroty, delikatna górka, gaz prawie w podłodze a on minimalnie zwiększa prędkość.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pompa paliwa sprawdzona. Trzyma około 3,5 bara ciśnienie w każdym zakresie obrotów.

Komputer nie pokazuje żadnych błędów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Teraz po podłączeniu lpg jest lepiej nawet dużo lepiej ale nadal nie jest dobrze.

Komp pokazuje na benzynie bardzo bogatą mieszankę i tak też czuć z tłumika jakby na ssaniu chodził...

Oczywiście brak mocy, nie wielka górka 100km/h pedał w podłodze, na benzynie nie ma siły, a na

lpg  nieco lepiej natomiast szarpanie dużo mniejsze ale jest...

Wydaje mi się że przepustnica ale pewien nie jestem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...