Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Znika płyn. Problem z chłodnicą EGR czy uszczelka pod głowicą?


Nisserati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

pytanie czy ktoś  zmierzył sie z takim problemem:

znika mi płyn chłodzący od jakiegoś czasu a ostatnio w tempie 2 l /400km w trasie. Sprawdzone wszystkie węże i połączenia, nic nie kapie pod autem, nabite ciśnienie do układu chłodzącego - nic nie ucieka.

lekkie zamglenie z rury na zimnym silniku i gdy jest niska temperatura, ale tak w normie jak u wszystkich.

Pierwsze podejrzenie to uszczelka ale była robiona pół roku temu (moze kiepsko, nie wiem), w zbiorniczku płynu jest czysto, na bagnecie tez czysto.

Doczytałem że przeżarta chłodniczka spalin doprowadzanych do EGR moze dawać podobne do uszczelki objawy (spaliny do płynu a płyn do spalin i do komory)

Co wtedy ? samo zaslepienie egr nie wystarczy bo chłoddniczka jest przed EGR.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem i do wymiany chodniczka. Serwis niezależny nie znalazł zamiennika, kupili originał (nie wiem czy w nissan czy reno).

Koszt brutto z wymiana wyszło ok 600 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PabloHasan napisał:

Tak miałem i do wymiany chodniczka. Serwis niezależny nie znalazł zamiennika, kupili originał (nie wiem czy w nissan czy reno).

Koszt brutto z wymiana wyszło ok 600 pln.

A sprawdzałeś u siebie układ pod cisnieniem? Bo ja tak i nic, ciśnienie trzyma, a teoretycznie jesli chłodniczka dziurawa to powinna wtedy popuścić w kierunku spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja nic nie robiłem - wstawiłem do zaufanego warsztatu i stwierdzili, ze leci do układu wydechowego. Z racji tego ze dla mnie takie informacje to dla mnie  jak dla świni grzmot - słyszy, ale nie rozumie. To kazałem zrobić by było dobrze ... ;). Pomoglo. Z relacji mechanika wynikało, ze nie jest to odosobniony przypadek. Czesto 1 diagnoza - uszczelka pod głowicą, a to chodniczka ... Kopcił niemiłosiernie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PabloHasan napisał:

Wiesz ja nic nie robiłem - wstawiłem do zaufanego warsztatu i stwierdzili, ze leci do układu wydechowego. Z racji tego ze dla mnie takie informacje to dla mnie  jak dla świni grzmot - słyszy, ale nie rozumie. To kazałem zrobić by było dobrze ... ;). Pomoglo. Z relacji mechanika wynikało, ze nie jest to odosobniony przypadek. Czesto 1 diagnoza - uszczelka pod głowicą, a to chodniczka ... Kopcił niemiłosiernie...

rozumiem. U mnie nie kopci, jest dynamika, dlatego zagadka jest jeszcze większa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.12.2019 o 12:43, Nisserati napisał:

rozumiem. U mnie nie kopci, jest dynamika, dlatego zagadka jest jeszcze większa

Sprawdziłeś pompę wody?

Miałem to samo w espace. Ktos cofnal mi pod sam zderzak na parkingu. Z Zewnątrz nie było śladu uszkodzeń ale nacisk na zderzak musiał spowodować jakieś naprężenie. Chłodnica ciekła w miejscu czopa mocującego, po odchyleniu gumy było widać że delikatnie kapie. Jeśli masz wątpliwość co do chłodnicy a reszta została dokładnie sprawdzona to Spróbowałbym dolać troszkę płynu do naprawy chłodnic. U mnie to pomogło i w żaden sposób nie wpłynęło na resztę układu. Tylko trzeba wybrać dobry preparat. Naprawa tego typu jest trwała ponieważ przez kolejne 4 lata użytkowania nie miałem żadnego problemu z układem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.01.2020 o 09:51, lukas88despol napisał:

Sprawdziłeś pompę wody?

Miałem to samo w espace. Ktos cofnal mi pod sam zderzak na parkingu. Z Zewnątrz nie było śladu uszkodzeń ale nacisk na zderzak musiał spowodować jakieś naprężenie. Chłodnica ciekła w miejscu czopa mocującego, po odchyleniu gumy było widać że delikatnie kapie. Jeśli masz wątpliwość co do chłodnicy a reszta została dokładnie sprawdzona to Spróbowałbym dolać troszkę płynu do naprawy chłodnic. U mnie to pomogło i w żaden sposób nie wpłynęło na resztę układu. Tylko trzeba wybrać dobry preparat. Naprawa tego typu jest trwała ponieważ przez kolejne 4 lata użytkowania nie miałem żadnego problemu z układem.

To nie chłodnica była podejrzana tylko chłodniczka EGR

W dniu 5.01.2020 o 09:51, lukas88despol napisał:

Sprawdziłeś pompę wody?

Miałem to samo w espace. Ktos cofnal mi pod sam zderzak na parkingu. Z Zewnątrz nie było śladu uszkodzeń ale nacisk na zderzak musiał spowodować jakieś naprężenie. Chłodnica ciekła w miejscu czopa mocującego, po odchyleniu gumy było widać że delikatnie kapie. Jeśli masz wątpliwość co do chłodnicy a reszta została dokładnie sprawdzona to Spróbowałbym dolać troszkę płynu do naprawy chłodnic. U mnie to pomogło i w żaden sposób nie wpłynęło na resztę układu. Tylko trzeba wybrać dobry preparat. Naprawa tego typu jest trwała ponieważ przez kolejne 4 lata użytkowania nie miałem żadnego problemu z układem.

To nie chłodnica była podejrzana tylko chłodniczka EGR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona: jednak chłodniczka EGR. Pierwsze podejścia były na chłodniczkach używanych. Niestety sprzedawcy nie mają pojęcia co sprzedają i 2 sztuki były reklamowane. Trzecia próba już  na nowej, oryginał. Zrobione ok 1000 km i żadnego ubytku płynu.  Zobaczymu co dalej. A już mechanicy doradzali wymianę uszczelki. Jasne. Taka wymiana jest droższa.

Co ciekawe, przed wymianą, jeszcze na zepsutej chłodniczce, na zimnym silniku, po odkręceniu korka zbiorniczka wyrównawczego, mocny syk i bulgotanie. Jakby się cisnienie uwolniło. Po wymianie jest cichutko i bez sensacji. Może się komuś przyda ta informacja.

I jeszcze tylko dla przypomnienia: testowanie pod cisnieniem układu przed wymianą chłodniczki, czyli na tej przepuszczającej,  nic nie wykazało. Nie jest to jednoznaczne badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...