Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Z50 Szarpnięcie przy dodaniu gazu


BlackDevil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z moim Murao Z50 a mianowicie gdy auto jest zimne wszystko jest ok gdy przejadę około 5 km przy zdjęciu nogi z gazu auto zaczyna hamować silnikiem i po dodaniu gazu jest lekkie szarpnięcie tak jak by pedał gazu by za czuły . czasami jest to słabiej odczuwalne a raz bardziej dodam ze auto jest na LPG ale na bęzynie jest ten sam problem . dodatkowo cały czas wywala mi błąd P1273.  wymieniłem obydwie sondy szerokopasmowe oraz świece zapłonowe..

Edytowane przez BlackDevil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd P1273 przy instalacji gazowej to norma, jednak czasem warto się temu bliżej przyjrzeć, bo oprócz błędnych odczytów z sondy może być również już uszkodzony katalizator.  To lekkie szarpnięcie wydaje mi się że może być też przyczyną nieszczelności w układzie dolotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na benzynie i gazie jest to samo. I problem jest wtedy gdy auto ma pełną temperaturę. Katalizatorów nie ma są wydłubane i założone emulatory został tylko jeden ostatni kat. Sondy szerokopasmowe zmieniałem z używek jedna sada 4 pinowa jest nowa z ngk. Może wymienić ta ostatnia czteropinowa? Podejrzewam też że może to wina oleju w reduktorze czy przez to mogło by wystąpić szarpaniecie przy dodaniu gazu? 

Przemustnice czyscilem przy dolocie nic nie słychać żeby coś zasysal lewego.  

Edytowane przez BlackDevil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, BlackDevil napisał:

Podejrzewam też że może to wina oleju w reduktorze czy przez to mogło by wystąpić szarpaniecie przy dodaniu gazu

Możliwe, że z powodu braku oleju w przekładni kątowej zębatki się wyrobiły i mają już taki luz który jest odczuwalny, ale raczej było by to wyczuwalne przy niższych prędkościach.

 

54 minuty temu, BlackDevil napisał:

Przemustnice czyscilem przy dolocie nic nie słychać żeby coś zasysal lewego.  

Murano miały usterkę fabryczną - słabą opaskę na rurze dolotowej przez co łapało lewe powietrze. Prowadzona była przez to ogólna akcja serwisowa.

Sprawdź jeszcze jakie masz ładowanie alternatora - może szwankuje Ci regulator napięcia/alternator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że może spadać napięcie na niskich obrotach. W sumie może i racja bo ostatnio padł mi akumulator bo strasznie słabo kręcil już. A co do katalizatorów jak się je usowa czyli same środki to trzeba wszystkie 3  zy można te dwa pierwsze tylko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, BlackDevil napisał:

A co do katalizatorów jak się je usowa czyli same środki to trzeba wszystkie 3  zy można te dwa pierwsze tylko?  

Tego Ci nie powiem, bo nigdy nie usuwałem katalizatorów, a z błędem P1273 po prostu "nauczyłem" się jeździć.

 

45 minut temu, BlackDevil napisał:

Czyli że może spadać napięcie na niskich obrotach. W sumie może i racja bo ostatnio padł mi akumulator bo strasznie słabo kręcil już.

Może nie padł Ci akumulator bez przyczyny, w murano wadliwe były również alternatory które bardzo szybko się zużywały (sam osobiście przez dwa lata wymieniłem dwie używki). Nie sprawny alternator i regulator napięcia szybko Ci załatwi akumulator bo go po prostu nie będzie doładowywać.  Spróbuj naładować akumulator przez noc do pełna i sprawdź na drugi dzień czy będzie Ci dalej szarpać przy dodawaniu gazu. Wydaje mi się że naładowany akumulator da tyle napięcia, że nie będzie brał bezpośrednio od alternatora, ale może tu się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowym akumulatorze jeżdżę już z 3 tygodnie i auto pali bez zarzutu więc to nie będzie to. Podłączyłem się teraz przystawka cvtz50 i wyskoczył błąd p0725 na cvt i na silniku p1273. Zastanawiam się nad czujnikiem położenia walu. Parę razy zdarzyło mi się tak że bez przyczyny musiałem dłużej podkręcić rozrusznikiem żeby zapalił. 

Edytowane przez BlackDevil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, BlackDevil napisał:

Parę razy zdarzyło mi się tak że bez przyczyny musiałem dłużej podkręcić rozrusznikiem żeby zapalił. 

To może być przyczyną instalacji gazowej. Też tak miałem że szczególnie z rana przy niższych temperaturach i dużej wilgotności dłużej kręcił.

Przełącz  przed zgaszeniem silnika na benzynę żeby chwilę pochodził  - jeśli nie będzie takie coś występować to znaczy że masz do wymiany filtr od gazu, ew. reduktor do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zawsze odpala na benzynie. Filtry zmienione oby dwa reduktor założony dwa miesiące temu nowy. A szarpaniecie jest na gazie i na benzynie nie istotne na jakim paliwie jadę po zagrzaniu się auta. Więc to nie możliwe że przez gaz.  

Edytowane przez BlackDevil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto naprawione. Ogólnie czarnuch nabrał dużo więcej mocy, spadło spalanie, przestał szarpać i płynnie zmienia biegi. Winowajca, czujnik położenia wału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja w tym samym temacie. Odnosnie szarpnięć skrzyni biegów. Ja posiadam murano z52 i mam podobne  objawy od roku czasu i nikt nie moze dać sobie  z tym rade. Czy moglibyśmy porozmawiać telefonicznie. Mieszkam w Dąbrowie Tarnowskiej więc mógłbym podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd sondy to nie jest dobry trop. Ja miałem ten błąd średnio raz w tygodniu. Poświęcił ze dwa dni, czasem i cały tydzień, ale auto chodziło jak powinno. Nie przerywało i nie szarpało. Tym bardziej piszesz że na benzynie masz to samo. Szukałbym dalej w układzie dolotowym, posprawdzałbym napięcie, masy, a na koniec sprawdziłbym zawory (nie masz czasem tak że jak auto postoi to ciężej odpala?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 pali dobrze. Po zmianie czujnika położenia wału wszystko wróciło do normy auto śmiało jak szalone. Minęło 2 tygodnie od nowa to samo. Dolot sprawdzałem już 5 razy.  Auto ogólnie jest zamulone nie jedzie jak powinno. Gaz ustawiony idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Murano  naprawione juz nie szarpie powodem tych  szarpniec był zamiennik czujnika ABS. Temat uważam za zamknięty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 29.03.2020 o 12:36, BlackDevil napisał:

Murano  naprawione juz nie szarpie powodem tych  szarpniec był zamiennik czujnika ABS. Temat uważam za zamknięty 

Kurde mam te same objawy, identyczne. Tak samo błędy sond, mimo, że nowe. Ponadto jakieś 5 km ok, i na benzynie i na gazie w takich samych momentach poszarpuje. Te czujniki ABS są tylko z przodu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...