Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek cofania na led


Bernard1972
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem nowego Qashqaia,który posiada lampy led. Przód i tył.

Wymieniłem żarówki podświetlenia tablicy rejestracyjnej,i chciałbym jeszcze podmienić żarówki cofania na ledowe.

Tapicerkę pokrywy bagażnika już ściągłem,widać gniazda żarówek,lecz nie potrafię ich wyciągnąć żeby podmienić żarówkę.

Proszę o pomoc jak wyjąc tą żarówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ją przekręcić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprawę żarówki należy przekręcić, ale żeby wyjąć żarówkę należy odkręcić 3 nakrętki i podważyć lampę do góry i wówczas da się wymienić żarówkę. Dla porównania zdjęcie z lewej LED

Mam i ja IMG_20191220_214748.thumb.jpg.29e3b37643095e7c6e2e18604de637c4.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

W załączeniu link do filmiku

 

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Qashqai007 napisał:

Oprawę żarówki należy przekręcić, ale żeby wyjąć żarówkę należy odkręcić 3 nakrętki i podważyć lampę do góry i wówczas da się wymienić żarówkę. Dla porównania zdjęcie z lewej LED emoji3.png

Mam i ja emoji3.pngIMG_20191220_214748.thumb.jpg.29e3b37643095e7c6e2e18604de637c4.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

W załączeniu link do filmiku

 

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

Witam!

Bardzo dziękuje za odpowiedz,ale za żadne skarby nie można przekręcić tej oprawki.

Próbowałem bardzo mocno,i w dwie strony,nie da rady...

Auto jest z tego roku i światło stop  też led. Boję się że coś pęknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było identycznie jak na filmiku, widać też w ktora stronę odkręca się oprawka.
Sprawdzałeś może od strony klosza jaka masz żarówkę w środku, bo u mnie ewidentnie było widać zwykła żarówkę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj rownież skusiłem się na wymianę żarówek cofania na LED. Wybór padł na Osramy 6000K W16W i efekt jest oszałamiający. Są tak mocne, że aż rażą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszałamiajace ale dla kogo ?Panowie powiedzcie mi w sumie w czym to ma byc pomocne ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Andrzej G napisał:

Oszałamiający efekt to byłby na takich
W16W-45-led-4014-t15-canbus-premium-stabilizator

d777b6954d589ceffc6899742248

A skąd wiesz jak świecą te chińczyki? Skąd wiesz jak świecą Osramy? Ja mam te drugie, więc mogę się wypowiedzieć odnośnie nich, a z tego co widziałem na aukcji tych chińczyków to mają barwę i moc bardzo zbliżoną wizualnie do Osramów. Ja wolę trochę dopłacić i mieć żarówki renomowanej marki wraz z gwarancją na 6 lat.

 

14 minut temu, HOROWITZ napisał:

Oszałamiajace ale dla kogo ?Panowie powiedzcie mi w sumie w czym to ma byc pomocne ????

Oszałamiające dla mnie. Jako użytkownik mogę chyba mieć swoje zdanie? Czy nie? Wymień swoje żółte żarówki cofania na LEDowe to zobaczysz różnicę. Nikt nie zmusza nikogo do modyfikacji. Każdy robi to według własnego uznania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
1 godzinę temu, kubot7 napisał:

A skąd wiesz jak świecą te chińczyki? Skąd wiesz jak świecą Osramy? Ja mam te drugie, więc mogę się wypowiedzieć odnośnie nich, a z tego co widziałem na aukcji tych chińczyków to mają barwę i moc bardzo zbliżoną wizualnie do Osramów.

Nie wiem jak świecą zarówno jedne, jak i drugie, więc nie mogę na tej podstawie polemizować. Jedynie na czym mogę się opierać w kwestii jasności świecenia (bo o tym tutaj była mowa) to Lumeny.
A więc we wspomnianych Osramach, producent podaje 230 lm, natomiast dla tych które pokazałem (właściwie dla żartu)  w wariancie z radiatorami podają 880 lm. https://pl.aliexpress.com/item/32869981540.html

Wiem też, że papier przyjmie wszystko, ale wszyscy też wiemy, że decyzję podejmuje płacący.

Więc nie licytujmy się, "czyje lepsiejsze" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Qashqai007 napisał:

Oprawę żarówki należy przekręcić, ale żeby wyjąć żarówkę należy odkręcić 3 nakrętki i podważyć lampę do góry i wówczas da się wymienić żarówkę. Dla porównania zdjęcie z lewej LED emoji3.png

Mam i ja emoji3.pngIMG_20191220_214748.thumb.jpg.29e3b37643095e7c6e2e18604de637c4.jpg

 

 

 

A czy Twój nie jest przed FL?  @Bernard1972 ma światła LED z tyłu więc i możliwe że francuscy japończycy wymyślili jakiś dziwny patent na wymianę tej żarówki :bezradny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mój jest na fullled i przed liftem, ale żarówki od wstecznego były zwykle. Po wymianie naprawde jest jaśniej i świeca na biało a nie na żółto. Oprawki po przekręceniu wysuwają się w dół. Żarówki da się wyciągnąć po odkręceniu lamp i delikatnym ich podważeniu do góry. Całych lamp bez odkręcenia listwy nad tablica rejestracyjna chyba nie da się wyjąć.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

rafsty zrób zdjęcie swojej oprawki żarówki to dam znać czy u mnie jest tak samo.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już rozbierać klapę i lampy, to może jeszcze przeciwmgielne LED założyć, albo podpiąć się i założyć obie strony - nie wiem czy jest żarówka- jeżeli możecie to sprawdźcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i u mnie w przeciwmgielnym jest zwykła żarówka z gniazdem takim jak przy W5W ale znacznie większe nawet od wstecznego i żarówka na 24W, a żarówki do swiatla wstecznego są 16W.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Na wstępie chciałbym wszystkim podziękować za pomoc.Wszyscy przyczyniliście się do tego że w końcu udało mi się to wymienić.

Samochód ma miesiąc, więc po liftingu.Faktycznie trzeba przekręcić oprawkę żeby wyjąć żarówkę,dodatkowo poluzować trzy śruby z lampy żeby włożyć nowe ledy.

Efekt tak jak opisaliście REWELACJA.

IMG_20191221_185718.jpg

IMG_20191221_185525.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
2 minuty temu, Bernard1972 napisał:

Efekt tak jak opisaliście REWELACJA.

Gdybyś jeszcze dał cynk, jakie ledy kupiłeś, bo wielu zapewne się skusi na coś pewnego i sprawdzonego. Jest na rynku masa ofert począwszy od Osram'ów, po różnej maści "chińczyki". Wszyscy deklarują, że ich produkt współpracuje z CAN, a jak wiadomo - różnie z tym jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ledy które zastosowałem w moim aucie to EINPARTS AUTOMOTIVE E148 H16W T15 30 SMD3020 CANBUS ,cena ok.50 zł za 2szt.

Mam nadzieje że troszkę posłużą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2019 o 16:53, Qashqai007 napisał:

Sprawdziłem i u mnie w przeciwmgielnym jest zwykła żarówka z gniazdem takim jak przy W5W ale znacznie większe nawet od wstecznego i żarówka na 24W, a żarówki do swiatla wstecznego są 16W.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Bardziej chodziło mi o to czy w drugim przeciwmgielnym jest żarówka i czy ktoś próbował wsadzić w oba gniazda  ledy. Czy jak wsadzę żarówkę, to będzie świecić? Jak nie to pewnie potrzebne będzie tam podpięcie także zasilania.  Oczywiście pytanie do przedlifta, później już chyba macie ledy jak na zdjęciu powyżej.

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w lampie z prawej strony jest tylko zaślepiony otwór w miejscu gdzie w lewej lampie jest światło przeciwmgłowe.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Bernard1972 napisał:

W moim nowym po lifcie są ledowe przeciwmgielne,z obydwu stron.

A świecą oba czy tylko lewe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po lifcie też jest ledowe przeciwmgielne, trzy mocne diody LED jakby w soczewkach, ale tylko z lewej strony. Po prawej tylko atrapa, tzn są jakby soczewki bez diod led. Według przepisów światło przeciwmgielne tylne wystarczy z jednej strony od środka drogi,  w ruchu lewostronnym pewnie jest odwrotnie.

Edytowane przez Mao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mao napisał:

U mnie po lifcie też jest ledowe przeciwmgielne, trzy mocne diody LED jakby w soczewkach, ale tylko z lewej strony. Po prawej tylko atrapa, tzn są jakby soczewki bez diod led. Według przepisów światło przeciwmgielne tylne wystarczy z jednej strony od środka drogi,  w ruchu lewostronnym pewnie jest odwrotnie.

Kupić anglika i będzie komplet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bernard1972 napisał:

Witam!

Ledy które zastosowałem w moim aucie to EINPARTS AUTOMOTIVE E148 H16W T15 30 SMD3020 CANBUS ,cena ok.50 zł za 2szt.

Mam nadzieje że troszkę posłużą....

Einparts to dobry wybór.mam w mijania i są rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...