Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak mocy w silniku i prawdopodobne zwarcie


skyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od bardzo długiego czasu mam problem z Nissanem primera p12, rocznik 2003, silnik 1.8. Otóż przed wymianą silnika (poprzedni się rozsypał) samochód miał brak mocy, powoli się rozpędzał. Po wymianie silnika na używany nadal jest to samo. Nie wyskakują żadne błędy , komputer był podpinany i też nic nie wskazał. Ostatnio doszedł kolejny problem, choć może częściowo pomóc, mianowicie podczas użycia hamulców zapala się kontrolka świateł tylnych przeciwmgielnych, czasami kontrolka świeci się cały czas mimo że swiatła nie są włączone. I teraz najciekawsze, samochód wcześniej coś tam mocy miał, niewiele ale miał, tak teraz tej mocy nie ma totalnie. Jak wrzucam kierunkowskaz moc łapie w rytm kierunkowskazu (:D). Czasami zlapie ją na chwile po wyłączeniu kierunkowskazu. 

Reasumując: Auto nie ma mocy, podejrzewam ze problemem może być elektronika, coś po prostu blokuje, nie wierze ze to wina silnika. Ktoś mial podony problem albo orientuje się co moze być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz poszukać ale coś mi kiedyś mignęło o tylnych lampach i masie w P12 ale głowy nie dam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź katalizator ja Tak miałem w swoim nissanie qashqai 2.0  pierwszy katalizator mi wypaliło i przy okazji drugi zatkało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator już wcześniej był zdemontowany, bo był zapchany, ale za wiele to nie dało. Wczoraj jadąc do sklepu znowu nie miał mocy, świeciła sie kontrolka od swiateł przeciwmgielnych, a jak już wracałem to znikła, odzyskał troche mocy no i generalnie na razie jest ok, dziwne to, ale do mechanika podjadę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak reaguje w czasie jazdy czy też postoju,  na obciążenie elektryczne, czyli jak zaczynasz włączac światła itp, czy coś zaczyna się dziać wtedy z silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie postoju jest ok, nie traci obrotów. Natomiast teraz znowu zdarza się kilka kolejnych rzeczy:

-włączenie swiateł mijania powoduje odcięcie mocy/wyłączenie moc przywraca 

-po włączeniu lewego kierunkowskazu, dioda od świateł przeciwmgielnych tylnych miga w rytm kierunkowskazu

I teraz pytanie, bo stawiam że to masa, jest jakas możliwość naprawienia tego samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość.

Musisz się zorientować gdzie są masy i je przeczyscic, zazwyczaj są gdzieś przykręcone do karoserii.

 

Również sprawdź wszystkie oprawki czy nie są zaśniedziałe i zardzewiałe styki od żarówek i same żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...