Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alternator 2.0dci problem


lukas88despol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj usłyszałem cykliczne dźwięki spod maski (dzwonienie, szuranie) narastające przy dodawaniu gazu i załączeniu klimy. Poprzejechaniu 10 km auto zgasło, bateria rozładowana, choinka na desce w postaci wszystkich kontrolek :)

Wniosek, alternator umarł. Jutro wejdę na kanał i będę go próbował wyjąć i zawieźć do regeneracji. 

ma ktoś jakieś podpowiedzi odnośnie demontażu? Jest z tym problem? To standardowa awaria w tych autach? (przebieg 160 tys)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem jeszcze aby ktos mial problem z alternatorem w X-trailu.

Poza tym nawet bez alternatora ,na samym tylko akumulatorze(jak jest sprawny) auto z silnikiem diesla przejedzie jeszcze setki km a nie 10km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to nie dobrze ale wydaje mi się że w starym dieslu tak jest. W nowszych konstrukcjach raczej nie ponieważ elektronika potrzebuje prądu. Auto było po 2 miesięcznym postoju. Więc Aku mogłobyc słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator nie ładuje. Sprawdziłem i napiecie spada poniżej 12v po odpaleniu.

Jednak dzięki o których pisałem nie pochodzą z niego. Bardziej z okolic rozrządu. Wydaje mi się zero pompa wody się rozpadła ponieważ ogrzewanie przestalo grzać i ubywa płynu. Silnik pracuje wzorowo. Stan oleju poprawny i nie przybywa.

Teraz tak pomyślałem że może uszkodzona pompa sprawia że pasek jest luźny i przez to altek nie ładuje poprawnie. Jeśli prawie herezje to mnie poprawcie. Nigdy nie miałem styczności z tym autem wiecpuki co zbieram informacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa wody moze pracowac wadliwie a pasek napiety wlasciwie powinien zasilac alternator, sprawdz ugiecie paska i czy sie nie slizga na rolce napinacza
stuknij DELIKATNIE! jakims drewnianym trzonkeim mlotka w alternator, moze zawiesily sie szczotki

jak ubywa plynu i chrzesci to raczej bym ograniczyl uruchamianie silnika, szkod mozesz sobie narobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2019 o 11:54, borge napisał:

pompa wody moze pracowac wadliwie a pasek napiety wlasciwie powinien zasilac alternator, sprawdz ugiecie paska i czy sie nie slizga na rolce napinacza
stuknij DELIKATNIE! jakims drewnianym trzonkeim mlotka w alternator, moze zawiesily sie szczotki

jak ubywa plynu i chrzesci to raczej bym ograniczyl uruchamianie silnika, szkod mozesz sobie narobic

Dzieki za odpowiedz. temat rozwiazany.

Pompa wody gubiła wode. a przyczyna hałasu było koło pasowe. Rozpadło sie z starości. Dlatego alternator nie ładował.  Zarówno pompa wody jak i kolo pasowe były oryginalne od nowości. Wszystko juz działa jak nalezy. Silnika nie przegrzałem bo pilnowałem stanu płynu i dolewałem.

Pozdro i wszystkiego dobrego w nowym roku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...