Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai J11 nierówna praca silnika, nierówne napięcie + w bonusie migający ręczny


Quadro26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej Kace 1.2 ostatnimi czasy zaczęło pojawiać się coś takiego jak na załączonych filmach. Dokładniej chodzi o nierówne działanie silnika (tu polecam zobaczyć film nagrany za dnia), a także zwiększanie i zmniejszanie jasności świateł mijania oraz oświetlenia kabinowego (to najlepiej widać w filmie nagranym nocą). Samochód jest na gwarancji (auto z 2017 roku, 27 tysięcy przebiegu). Urządzenie w zapalniczce to nic innego jak najprostszy miernik napięcia, który wyraźnie pokazuje, że coś jest mocno nie halo. Filmy nagrywane tuż po odpaleniu samochodu. Czy ktoś wie co to może być i z czym uderzać do ASO? 

Film nagrany nocą: 

Film nagrany za dnia:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupieje regulacja napięcia,albo alternator walnięty,albo komputer dostaje świra.Wal do serwisu,masz gwarancję,było już kilka alternatorów wymienionych.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za szybką odpowiedź. Trzy tygodnie temu padł poza tym akumulator, doładowałem ładowarka mikroprocesorową i od tego czasu trzyma....

No dobra, w przyszłym tygodniu umówię się do ASO. Ktoś może miał podobnie i wie co im powiedzieć? Akumulator to FIAMM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek zgłosiłem się do ASO z tematem akumulatora (falowanie świateł, pierwsze problemy z rozruchem). Wystarczyło podanie rocznika samochodu i modelu aku (FIAMM) i od razu umówienie na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JACKO29 napisał:

A jaki rocznik?

 

Rocznik 2017, przebieg 27 tysięcy kilometrów. Jest to Nissan jeszcze przedliftowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha Panowie, teraz mnie dodatkowo takie coś spotkało po wyłączeniu auta. Migający ręczny + kontrolka...

Do serwisu umówiony jestem na 10 stycznia. ASO Łódź Brzezińska, mili ludzie, auto zastępcze od razu zaoferowali ;p

 

Edytowane przez Quadro26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja z tym autem nie wytrzymam. Dzisiaj doszła kolejna ciekawostka, mianowicie skrzeczenie/tarcie w kierownicy podczas jej szybszego kręcenia. Dźwięk występuje i na postoju i podczas jazdy.

Czy zgłaszać się z tym do Assistance i niech dają zastępczego, czy doczekać do 10 stycznia? 

Z poprzednim 18 letnim autem nie było tyle problemów co z tym :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelotka w podłodze.Kapnij kilka kropel oleju i po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy co mam zrobić i gdzie? Bo szczerze mówiąc blady jestem w temacie, przyznaję się bez bicia :P

Albo inaczej - czy można z tym jeździć jeszcze 3 dni? Bo na 10 stycznia jestem umówiony do ASO :D

 

 

Edytowane przez Quadro26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schyl się pod kierownicę,tam gdzie są pedały.Za nimi kolumna wchodzi w podłogę.Skrzypi uszczelka gumowa ,która to uszczelnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz smarować do osranej śmierci i nic to nie zmieni - chwila ciszy i znowu to samo , nawet jak wymienisz na nową część za chwilę wróci hałas - wiem bo wymieniałem . Problem ginie latem :) . Zastanawiam się nad jakimś rozwiązaniem typu jakiś teflon na wałek ,ale nic nie wymyśliłem na razie, radio głośniej i wio .

@JACKO29
Moduł kupiłem na allegro , nówka sztuka z francji z rozbiórkowych samochodów typu spadłem z lawety itp.
Wymiana z serwisie nissan z zaprogramowaniem( zapłaciłem małe pieniądze po znajomości trochę )  i problem zniknął.

 

 

W dniu 7.01.2020 o 11:27, Quadro26 napisał:

Panowie ja z tym autem nie wytrzymam. Dzisiaj doszła kolejna ciekawostka, mianowicie skrzeczenie/tarcie w kierownicy podczas jej szybszego kręcenia. Dźwięk występuje i na postoju i podczas jazdy.

Czy zgłaszać się z tym do Assistance i niech dają zastępczego, czy doczekać do 10 stycznia? 

Z poprzednim 18 letnim autem nie było tyle problemów co z tym :P 

Chłopie ciesz się że masz tego nissana, bo ja pracuję w hyundaiu, te to się pierdzielą dopiero. A stare wózki to na pewno były 100 razy lepsze od tych nowych , a teraz to są już takie że nie wiadomo co kupić , a będzie jeszcze gorzej. A jak juz wprowadzą elektryki to dopiero będzie maniana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wymyśliłem , poprostu przykleję na jakiś silikon cienki filc na wałek w koło w tym miejscu gdzie jest przelotka i będzie cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...