Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Coś mi zjadło przewód


Sylwia_Kielce

Rekomendowane odpowiedzi

Samochod nie chciał mi dzisiaj odpalić. Otwarłam klapę silnika i patrzę, patrzę i wypatrzyłam... gumowe części jakiegoś przewodu. Wiem gdzie się zaczynał, ale nie wiem gdzie się kończy. Na zdjęciu wskazuję resztki palcem. Na drugim zdjęciu juz wężyk  zdjety i żółta dysza pozostała.  Czy ktoś mi może pomóc i powiedzieć gdzie powinien być? Jaki dokupić? Ktoś coś wie? 

20191229_142543.jpg

IMG-20191229-WA0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód założony. Nadal x-trail nie odpala, a kręci. To nie była ta usterka. Czego mam szukać na forum?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to podłączyłaś, spróbuj może wyjąć bezpiecznik z instalacji LPG, zdejmij ten wężyk gumowy i zaślep dyszę, nie wiem jaki masz MAP od LPG, dlatego tak będzie łatwiej, sprawdź wtedy czy odpala, sprawdź czy jest iskra, podepnij fejsa sprawdź czy nie ma jakiś błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę wiem tyle- Błąd 0300 - Tak odczytuję miganie check engine. A taki kod błędu to może być duużo wszystkiego. Instalacja gazowa ma 2 lata i to raczej nie jest tego wina, że kręci-nie odpala. Chce zapalić i zaskoczyć, ale nie może. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd wskazuje na wypadanie zapłonów, sprawdź/zmień świece, zmierz ciśnienie na cylindrach, Twoja instalacja nie należy do górnolotnych z tego co widać,  i wiek raczej jest mało ważny w przeciwieństwie do ilości przejechanych kilometrów, zrób zdjęcie bez palca bo to chyba MAP  od LPG jest i od tej wkrętki przewód powinien iść do tego MAP-a i z niego do reduktora, chyba, że gazmen zastosował trójnik 

zmierz luz zaworowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem był w świecach, stare były w opłakanym stanie. Teraz po wymianie na nowe odpala bez problemu. Dzięki za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę jaka sympatyczna informacja na koniec roku :D przyjemności z dalszej jazdy a luzy zaworowe proponuję i tak sprawdzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...