Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dźwięki z silnika przy przyspieszaniu


_jau
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam mały problem z samochodem i chciałbym się zając nim jak należy - na początku wypytując gawiedź. Mam Q11 od 2 lat i do tej pory zero problemów. Jeździło się płynnie i przyjemnie. Ale kilka tygodni temu koleżanka z pracy poprosiła mnie o pomoc w rozruchu jej zdechlaka metodą na hol. Podczepiła się do mnie liną i gdy ruszyliśmy próbowała się odpalić. Zrobiła to tak nieumiejętnie, że szarpnęło mną jak psem na łańcuchu. Od tamtej pory zauważyłem, że jakkolwiek nie ruszał bym z miejsca z jedynki to trzęsie samochodem jak kotem po tabletkach - chyba, że robię to baaaardzo delikatnie wchodząc na dużo wyższe obroty niż jest to konieczne.

Co więcej, samochód w konkretnych momentach jazdy zaczął mi się dławić. Np. gdy ruszam i depnę go trochę bardziej na 2/3 biegu, ale jednocześnie mamy lekko pod górkę to słychać - hmmm jakby to nazwać - kilka kliknięć/uderzeń/przeskoków. Dźwięk dobiega wyraźnie w dolnej części, za deską rozdzielczą, gdzieś po prawej stronie od pedału gazu. Na tą krótką chwilę auto również traci moc. To samo się dzieje gdy już na 5/6 biegu mocniej wcisnę gaz np. przy wyprzedzaniu, tylko ton tych dźwięków jest inny.

Na samochodach znam się mniej niż bardziej, więc chciałbym usłyszeć od Was opinię na ten temat zanim gdzieś go zaprowadzę. Wszelkie pomysły i podpowiedzi jak to ugryźć będą dla mnie cenne. No i mimo wszystko - pomagajcie koleżankom z pracy (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie,czy koleżanka nie załatwiła Ci rozrządu...mógł przeskoczyć łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie, chyba na pewno przeskoczył rozrząd. Nic tylko do serwisu się udać należy. Tylko co im powiedzieć? Prawdę- wtedy będzie trzeba zostawić u nich trochę kasiory. Nieprawdę? Tylko co powiedzieć? Samo to raczej nie przeskakuje.

Ale jedź bo załatwisz silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasę i tak będę musiał zostawić bo auto jest z 2014 (:

Dziękuję za podpowiedzi. Właśnie o to mi chodziło. Czy jest gdzieś na forum spis godnych zaufania mechaników (nie koniecznie z ASO) co to zjadają zęby na nissanach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd nie powinien przeskoczyć,nawet podczas szarpania.Musiał być już słaby napinacz,że kopnięcie dało mu radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, colins napisał:

Współczuję, jednak na Twoim miejscu teraz bym naciskał na to żeby koleżanka zrekompensowała straty. ;):P:D

Zamężna, trochę głupio (;

12 godzin temu, JACKO29 napisał:

Rozrząd nie powinien przeskoczyć,nawet podczas szarpania.Musiał być już słaby napinacz,że kopnięcie dało mu radę

Wóz ma już 90.000 więc może już nie wytrzymało.

5 godzin temu, Smakor napisał:

A może po prostu poducha pod silnikiem? To typowy objaw. 

Też się zastanawiałem nad poduszką, choć jak mi kiedyś w Saabie pyknęła to rzężenie było 100 razy głośniejsze i w trochę innych okolicznościach. Ale to raczej inna para kaloszy.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi. Po nowym roku umawiam wizytę i napiszę jak to się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...