Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

WYMIANA RADIA W NISSAN ROGUE


jack20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
chciałbym wymienić radio w swoim nowym nabytku , obecnie jest wersja amerykańska, którą musiał bym przestrajać, poza tym jest to wersja z tym mniejszym wyświetlaczem, w związku z tym chciałbym wymienić na radio z gps europejskie, czy wszystko jest kompatybilne czy muszę coś przerabiać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan amerykański jest tu chyba w mniejszości , temat jest myślę do ogarnięcia.poczytaj może w dziale MURANO .

Może masz rozpiski pinów we wtyczkach,jakieś zdjęcia swojego radia i wtyczek to wspólnie może coś poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Chętnie się podczepię. Właśnie nabyłem wersję SV Nissan Rogue z 2017 i ta wersja stacji multimedialnej nie ma GPS Mapy, a Bluetooth ma głosowe wybieranie kontaktów w języku angielskim... Co w przypadku moje j książki słabo jest praktyczne.

Z chęcią bym coś dopasował co by działało na Polskich lub chociaż Europejskich warunkach i miało mapę.

 

Jack20 coś ogarnąłeś w temacie może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego niestety z braku czasu temat u mnie zawieszony.
czytałem ze najlepiej kupić dedykowaną stację multimedialną na androidzie.
są na allegro oraz na chińskich sklepach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO przy okazji kalibracji czujnika radaru i na dziale doposażenia zagadałem gościa o stacje multimedialną. Przedstawił ofertę, która montują w Qashqai i X-Trail... Kupno i montaż to 3900 zł... Może być zrobił Mały rabat.

Będąc sprytny, zapytałem co to za firma tego radia... Powiedział, że AMC i że tego dużo montowali i nic się z tym nie dzieje, działa w każdych warunkach temperatury.

To jakby tablet na androidzie.

Czyli tak jak kolegi napisałeś, dedykowana stacja... Na Allegro jest ich trochę w różnych wersjach Androida. 

Najtańszą znalazłem tu:

https://sklep.autoradex.pl/product/NISSAN-QASHQAI-X-TRAIL-AMERICAN-LEGEND-AMC-922-KAM-COFANIA-ZA-1ZL-s623

Chyba jeden z nowszych wersji Androida (?), ale martwi mnie to rozwiązanie z kamerką na ramce rejestracji. Mam nadzieję, że idzie kamerkę w oryginalne miejsce podłączyć.

Do tego jak się 200 zł dopłaci, to można nabyć zestaw kamer 360'. Napisałem maila do tej firmy ile by wzięli za montaż tego.

Jak cos będzie wiadomo dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz kamer 360* to zdaje się że będzie to kosztowało drożej.

Ja  rozumiem to tak:

że za 2 stówki to dostajesz moduł który obsłuży Twoje kamery ( jeśli masz fabryczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MisilYE, masz rację, jednak jeśli nie posiadam oryginalnie kamer 360' to nie mam opcji dołożenia ich.

jack20, jestem umówiony na montaż w Piątek. Jadę do Elbląga na 10:00, montaż do 3 h i powinno wszystko działać.

Wybrałem najwyższy model tej stacji, gdyż ma więcej pamięci RAM, ROM i wyświetlacz nie TFT, a IPS.

Jeśli w trakcie okaże się, że jednak nie będzie to działać jak trzeba lub coś nie pasuje, to na miejscu postarają się dopasować jakiś inny panel na Androidzie albo Android Auto, gdyż ramki oddzielnie do X-Trail mają również. 

Dam znać po wszystkim i oczywiście uraczę zdjęciami. :-)

Póki co wrzucam zdjęcia jak wygląda środek teraz u mnie.

 

IMG_20200309_215652.jpg

IMG_20200309_215629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MisilYE napisał:

Zgadza się, też taką informację otrzymałem, ale nie da to wysokich lotów produkty podobno... Z drugiej strony, czy to aż tak potrzebne... Całe życie człowiek jeździk nawet bez kamery cofania i było dobrze. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym zapoznał się z czymś sprawdzonym i przetestowanym. Ciężko mi znaleźć opinie użytkowników, które można by było kupić i zamontować. Pytanie czy to są uniwersalne, czy dedykowane pod konkretne modele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po piątkowej wymianie stacji radiowo-multimedialnej. 

Pojechałem niespełna 300 km do Elbląga i zgodnie z umówionym terminem wjechałem do boksu firmy AUTORADEX. Pokazano mi sprzęt, zrobili wstępną przymiarkę i wszystko wskazywało, że będzie pasować.

 

Jak mnie poinformował Pan Mirek (chyba właściciel), to montował te i starsze stacje do Nissanów X-Trail, Qashqai oraz także wstawił to do Kajara swojej żony (bliźniaka Qashqai). 

Moim autem zajął się technik, który zajmuje się tym od 20 lat, tak długo chyba jak firma istnieje. Sklep i serwis współpracuje z dystrybutorem tych stacji również 20 lat, Pan Mirek przez to dał mi do zrozumienia, że mają bardzo dobre układy i jeśli coś nie będzie pasować, to cofną ten sprzęt, a ja nie poniosę za to żadnych kosztów. Wówczas alternatywnie mogliby dopasować inną stację na Androidzie lub Android Auto, bo ramki do tego modelu samochodu mają. 

Minęła godzinka i już stacja była zamontowana... Może nie do końca... Byłem wówczas w pobliskiej galerii handlowej i zadzwonili, że prawdopodobnie mam antenę uszkodzoną, prosili bym przyszedł i podjął decyzję. Okazało się, że jak przytknęli byle drucik w miejsce wejścia anteny, to radio odbierało bardzo ładnie stacje, a na oryginalnej antenie tylko najsilniejszą stację.

Powody mogły być dwa... Albo sam przewód antenowy jest uszkodzony albo sama antena.

Rozwiązania: wymiana przewodu, naprawa anteny lub wymiana anteny. Nie mieli oryginałów do Nissana, ale dopasowali by antenę np. z VW, a nawet spróbowali by ukryć ją w oryginalnym rekinie jeśli uda się go odzyskać. Technik rozebrał antenę i przyłożył przewód do końca kabla antenowego. Radio zaczęło odbierać wszystkie stacje. Czyli przewód okazał się ok.

Następnie zdjął rekina, udało się zdjąć obudowę rekina, a pod nią była antena.. Okazało się, że obudowa od anteny jest pęknięta od góry. Domniemam, że pierwszy właściciel nie zmieścił się w garażu..., nie chciał wymieniać całej anteny, bo za drogo albo uznał, że działa i zamówił samą obudowę rekina. W każdym razie przez to blaszka nie dotykała płytki anteny. Technik dogiął ją, złożył antenę, a pęknięcia zabezpieczył, żeby nie dostała się woda i zamontował wszystko. Radio zaczęło działać super i łapać wszystkie stacje. :-)

Po wszystkim technik poprosił mnie bym usiadł i przetestował stację... 

Usiadł koło mnie i opowiedział mi o funkcjonalności, obsłudze, na moje pytania odpowiadał... Po testach wszystko działało.

Byłem pod głębokim wrażeniem... Samej stacji, funkcjonalności i obsługi klienta. 

Okazało się, że jeśli zakupił bym przednią kamerę i usługę montażu, to urządzenie to jest przystosowane do podłączenia jej i obsługi. Również jeśli miałbym czujniki parkowania, to urządzenie podczas na przykład cofania wizualizuje ich działanie.

Oczywiście sterowanie tego co można z oryginalnych przycisków z kierownicy zostało zaadaptowane.

Poszedłem zapłacić, wziąłem fakturę i podziękowałem. 

Wyjechałem i stanąłem gdzieś na parkingu, by ten 10.1 calowy luksus skonfigurować, podłączyć do WiFi Internetu, założyć konto google, zaktualizować aplikacje, znaleźć RMF FM, zainstalować Yanosika, uruchomić Google Mapa i Yanosika jednocześnie, podłączyć przez Bluetooth telefon... Wówczas ruszyłem spowrotem do domu... 

Wygląd i działanie niesamowite. Pewnie znajdą się tacy, co by nad czymś pomarudzili, ale ja jestem zszokowany... Mój znajomy po tym jak mu to pokazałem, to tylko o tym myśli, jakie to za***iste.

Jadąc mogę uruchomić na tym praktycznie wszystko, nawet YouTube, który może na wygaszonym podglądzie działać lub ukazywać teledyski czy filmy... Nakładka Android 9.0 jest spersonalizowana pod obsługę samochodu, ale w większości nie różni się to wszystko od smartfona lub tabletu. Podłączyli oczywiście wyjście USB do tej stacji, więc z pendrive mogę przeglądać pliki, słuchać muzyki, oglądać zdjęcia (oczywiście podczas postoju), dodatkowo wyprowadzili przewód USB do schowka, jakbym pragnął więcej urządzeń mieć podpiętych czy mieć dodatkowe zasilanie.

Mikrofon został wyprowadzony na słupek kierowcy i okablowanie zgrabnie schowane. Niestety oryginalnego mikrofonu w suficie auta nie można było podpiąć. To jednak nie przeszkadza w żadnym wypadku.

To jakaś petarda! 

Odczyt GPS satelitów jest świetny.

Wygląd środka auta w tym momencie dodaje prestiżu i nowoczesności, w i tak przecież nowym aucie połowa 2017 roku produkcji.

Ja zakupiłem najwyższy model tego urządzenia, czyli Android 9.0, szybki 8-rdzeniowy procesor, 32 GB ROM, 4 GB RAM, wysoka rozdzielczość, ekran IPS, ...

Kosztował mnie 2200 zł + montaż 200 zł (dostałem rabat na sprzęt 50 zł i na montaż 50 zł), zatem do zapłaty 2300 zł, ale że naprawiono mi antenę, to za robociznę dopłaciłem 100 zł.

Czyli wszystko 2400 zł.

Polecam tę najwyższą stację, tańsze mają ekrany TFT i niższa wydajność sprzętową. Myślę, że jeśli to ma być na lata, to lepiej dopłacić do tego co ja już mam.

Polecam to rozwiązanie, polecam tę firmę.

Proponuję jeśli ktoś byłby chętny, żeby powiedzieć, że polecił ich Marcin, który montował to w Nissan Rogue i jest zadowolony. To może uda Wam się też uzyskać jakiś rabacik.

Pan Mirek powiedział mi, że jak w Elblągu funkcjonował salon Nissana, to współpracowali z nimi i montowali im takie stacje na życzenie klientów.

W Bielsko-Białej przy okazji wypoczynku w górach, w salonie Nissana to samo chcieli mi sprzedać i zamontować za 3900 zł.

W AUTORADEX mają szeroki asortyment innego sprzętu takiego jak Car-Audio, wytłumianie samochodu, kamery samochodowe, czujniki parkowania i wiele innych.

Tak wygląda to na zdjęciach przed i po i z uruchomionymi nawigacjami.

IMG-20200313-WA0009.jpg

IMG_20200313_150131.jpg

IMG_20200313_143602.jpg

Edytowane przez Bobby B.
Poprosiłem błędy stylistyczne i ortograficzne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A co myślicie o takim radiu jak Bosion PX6. Na grupie FB jeden z kolegów poleca. Pytanie którą wersję wybrać do Nissana Rogue z 2015r z kamerami 360stopni i sterowaniem z kierownicy. Które bajery są przydatne. Czy kamerę podłącza się pod istniejącą instalację kamery z tyłu czy trzeba prowadzić nowe kable ?

Screenshot_2021-05-09-15-05-48-568_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

 

Screenshot_2021-05-09-15-02-06-879_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Screenshot_2021-05-10-07-42-18-530_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Edytowane przez darek505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakup dokonany kupiłem tą wersję 2 din. Jakoś dźwięku przy podstawowych głośnikach rewelacja. Radio śmiga płynnie i szybko. Zostały mi jeszcze kwestie ustawienia radia do opanowania przy nudnawej niedzieli. Do Was jednak pytanie przy wymianie radia rozpiąłęm kostki te pod panelem klimy od poduszek a jak sprawdzałem radio to ich nie podłączyłem od razu tylko odpaliłem auto. Teraz wyświetla mi się na zegarach błąd poduszki jak go skasować ? Rozłączenie akumulatora nie pomogło.

IMG_20210521_190959.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka procedura w Qashqaju j10  ale czy ona zadziała u Ciebie to nie wiem

Tak to przebiega:

Kasowanie błędu AIR BAG-mruga kontrolka poduszek

 

 

przekrecic kluczyk na ON-wszystko sie pali, silnik nie chodzi,

1. kontrolka AIR BAG zapala sie na 7 sek. czekamy dzielnie i uwaga gaśnie aby mrugać i wtedy (to jest ta 1 sekunda jak tylko zgasnie z trybu 7 sek)

2. cofamy kluczyk na ACC (pozycja wszystko gasnie ale jeszcze klucza nie wyjmiemy-jest oznaczenie na stacyjce) i liczymy 3 sek., najlepiej 121,121,121 i ponownie kluczyk do przodu na ON (pozycja punkt 1) wszystko sie zapala

3. czekamy, czekamy-lampka AIR pali sie ciagiem i gaśnie i w tym momencie kluczyk na ACC i znowu 121,121,121 (w myslach oczywiscie )

4. znowu na ON i powtarzamy punkty 1-2 (czyli zabawa z kluczykiem 3 razy) i teraz

5. cofamy kluczyk do końca czyli na OFF i do przodu na ON i patrzymy a kontrolka AIR po 7 sekundach świecenia ciagiem zapala się duzo wolniej i na dłużej w cyklach co 3 sekundy na czas 1 sek. i to jest radość bo oznacza, że komp. poduszek przeszedł do trybu naprawczego-teraz wypalamy papierosa, usmiechamy sie do siebie :sylwester: i

8. cofamy kluczyk na OFF (jak do wyjecia ale nie wyjmujemy) i

9. dajemy do przodu na ON i patrzymy a tu AIR BAG jak nowy po 7 sekundach gaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 22.05.2021 o 07:59, darek505 napisał:

Zakup dokonany kupiłem tą wersję 2 din. Jakoś dźwięku przy podstawowych głośnikach rewelacja. Radio śmiga płynnie i szybko. Zostały mi jeszcze kwestie ustawienia radia do opanowania przy nudnawej niedzieli. Do Was jednak pytanie przy wymianie radia rozpiąłęm kostki te pod panelem klimy od poduszek a jak sprawdzałem radio to ich nie podłączyłem od razu tylko odpaliłem auto. Teraz wyświetla mi się na zegarach błąd poduszki jak go skasować ? Rozłączenie akumulatora nie pomogło.

IMG_20210521_190959.jpg

Ile to Pana łącznie kosztowało i gdzie pan wykonywał usługę wymiany? Byłbym wdzięczny za jakieś namiary/linki na to radio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...