Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oznaczenie kodu silnika 2.0 dci


Zibi4711
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na forum dlatego chcę Was prosić o radę. Zakupiłem Nissana X-trial 2.0 dci z 2009 r. z przebiegiem 160 523 km,  stan karoserii idealny, niestety silnik po niecałych 2tys. km popsuł się. Po diagnozie urwany zawór który narobił dużych szkód więc muszę zakupić nowy silnik i tu moje pytanie: mój silnik ma oznaczenie G 832 na pokrywie rozrządu, lecz w ofertach są rożne kody od 830 do 856. Na czym polega różnica, kogo bym się nie pytał nikt tego nie wie ani mechanicy ani serwis Nissana. Z góry dziękuję za trafną podpowiedź.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Zibi4711 napisał:

Jestem nowy na forum dlatego chcę Was prosić o radę. Zakupiłem Nissana X-trial 2.0 dci z 2009 r. z przebiegiem 160 523 km,  stan karoserii idealny, niestety silnik po niecałych 2tys. km popsuł się. Po diagnozie urwany zawór który narobił dużych szkód więc muszę zakupić nowy silnik i tu moje pytanie: mój silnik ma oznaczenie G 832 na pokrywie rozrządu, lecz w ofertach są rożne kody od 830 do 856. Na czym polega różnica, kogo bym się nie pytał nikt tego nie wie ani mechanicy ani serwis Nissana. Z góry dziękuję za trafną podpowiedź.     

Podaj Vin samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 KM. Październik 2008.

Szukaj motora z oznaczeniem M9RD8G8. Tylko to oznaczenie pokrywa się  z  vin Twojego auta. Montowany w T31 od 03.2007 do 07.2010. 

A te numery o których piszesz to zapewne jakieś partie produkcyjne, oznaczenia producenta (?) jakiego kooperanta bebechy wkładał do silnika? Nie ma znaczenia, byle miał 150 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma taką uwagę iż silnika możesz także szukać z modelu Qashqai. Zwróć uwagę na poniższe ogłoszenia. Co prawda są już nieaktualne, ale mogą służyć informacją, że ta same silniki były w T31 oraz w QQ.

Ale czy tak faktycznie było to nie jestem pewien, tylko przypuszczam, więc sam sprawdź i zachowaj odpowiednią czujność.

https://www.ebay.pl/itm/Nissan-Qashqai-2-0Dci-M9RG832-DCi-Motor-M9R-G-832-Diesel-Engine-150Ps-Awd-4x4-/111634755438

https://www.olx.pl/oferta/silnik-nissan-qashqai-2-0-dci-m9r-830-832-CID5-IDxcrUE.html

Polecam także poniższą osobę.

https://allegro.pl/uzytkownik/marian22247/silniki-i-osprzet-silniki-kompletne-50849?bmatch=baseline-cl-dict43-aut-1-5-1127

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M9R jest również w kilku modelach Renault np.Koleos oraz w Oplach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, wiem że są montowane w X-trialu. QQ czy  Koleos, ale nie oto pytałem, chodzi o nr kodów np. 830, 832, 833, 856, itd. co one oznaczają i jaka jest różnica w poszczególnych silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zibi4711 napisał:

Dzięki za odpowiedzi, wiem że są montowane w X-trialu. QQ czy  Koleos, ale nie oto pytałem, chodzi o nr kodów np. 830, 832, 833, 856, itd. co one oznaczają i jaka jest różnica w poszczególnych silnikach.

Najlepiej pytanie skieruj do ASO Nissan-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pioterk 3, ale proszę przeczytać pierwszy wpis napisałem tam że w ASO też niewiedzą.

Edytowane przez Zibi4711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zibi4711 napisał:

Dzięki Pioterk 3, ale proszę przeczytać pierwszy wpis napisałem tam że w ASO też niewiedzą.

A ja nadal twierdzę że powinieneś skupić się na szukaniu silnika z oznaczeniem jak wyżej napisałem. Na forum Renault też ktoś pytał o te nr i czym się różnią. Nikt nie potrafił odpowiedzieć jednoznacznie. 

Na Twoim miejscu szukałabym M9RD8G8, a ewentualnie coś z osprzętu który może być inny przełożysz ze starego silnika.

https://allegro.pl/oferta/nissan-qashqai-2-0-dci-06-m9r-832-silnik-jak-nowy-8763403918?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=YWY4MzU1YTYtZTVjOC00NjA0LWIwNGUtNDE0ZmMxZWNkOTYyAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=7ed42b9d-030b-4634-9bb3-b2a5eea2dd23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...