Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd. P0420


Wesolyyy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema może miał ktoś podobny problem wyskakuje mi co chwile ten sam błąd i nie wiem czy to sonda do wymiany czy katalizator auto na LPG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw emulator sondy, tak zwaną tulejkę. Są dostępne na allegro.

Czasami trzeba dać dwie, lub kątową jak jedna nie pomaga. 

Oczywiście możesz też kupić nowy katalizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Wesolyyy napisał:

A na która sade założyć ten emulator?

 

Jeśli faktycznie wina katalizatora to na drugą sondę (za katalizatorem) - jeśli to nie pomoże to znaczy, że sonda padła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ryzykowna jest jazda z uszkodzonym katalizatorem w vq35, zwlasza w z50 przecież jego podstawowym problemem jest wykruszający się kat i te resztki/pył przycieraja silnik.lepiej wstawić jakiś zamiennik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies propozycje co do tych zamienników?bo nie chce żeby się cos stało silnik dopiero po remoncie bo miał wypalone zawory.A jak byłem u gazownia to patrzelismy katy i sondy mówił ze jeszcze ok tylko jedna sonda kulała juz tylko nie pamiętam dokładnie która.

Edytowane przez Wesolyyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz scaner i zobacz korekty na PB i LPG, może i to wina katów ale wiele razy się zdarzało, że źle wyregulowana instalacja też miała takie objawy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie kruszącego się kata i zasysania do komory spalania to trzeba zaślepić EGR i problem powinien ustąpić, bo to jedyna możliwość zassania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem teraz około tyg tylko na benzynie i tez błąd wyskakuje to raczej nie wina gazu.tylko teraz czego kata czy sondy B1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za katem ale trzeba sprawdzić jak działa pierwsza spróbuj założyć tulejkę na 2 lambade 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie też mam taki błąd zastanawiam się nad tym emulatorem ale nie wiem czy to nie sama sonda gdyż jej wartość z odczytów stoi zały czas 0.3 a nie zmienia się w zakresie od 0.2-1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki ma zakres czy podaje stałą wielkość mi się wydawało że powinno się zmieniać sinusoidalnie. Mówię oczywiście o sondzie za katalizatorem pierwszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie błąd P0420 mechanik mi powiedział żebym zatankował z innej stacji paliwo i pojeździł może być to złe paliwo. Mieliście kiedyś tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od razu wyskakuje ci ten błąd?U mnie jak skazuje to nieraz tydzień pojeżdże,a nieraz po kilku godz ale nigdy od razu po skasowaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2020 o 12:14, bubuss napisał:

jej wartość z odczytów stoi zały czas 0.3

Może być sonda walnięta, po skasowaniu błedu od razu się pojawia nowy? Czy wraca po "x" kilometrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz kasowałem i powróciło po jakiś 200 km. sonda pokazuje 0.3 gdzieś. Ale wczoraj zatankowałem na innej stacji paliwo doradzili w serwisie że często to sie zdaża ze względu na paliwo. Bo błąd mi wyskoczył po około 20 km przejechania od tankowania. Wcześniej go nie było

Edytowane przez bubuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup emulator sondy (tulejkę), najlepiej kątową bo zwykłe proste nie zawsze działają. Kosztuje grosze w porównaniu z nową sondą czy nowym katalizatorem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz podesłać linka żebym zobaczył jak to wygląda? i czy od razu na wszystkie 4 sondy się mocuje ? i czy do wersji II jest inna niż do wersji I murano. A i czy macie schemat montowania tego?

Edytowane przez bubuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2020 o 10:20, bubuss napisał:

możesz podesłać linka żebym zobaczył jak to wygląda? i czy od razu na wszystkie 4 sondy się mocuje ? i czy do wersji II jest inna niż do wersji I murano. A i czy macie schemat montowania tego?

Jaki Ty chcesz schemat do czegoś takiego: https://allegro.pl/oferta/katowy-emulator-drugiej-sondy-lambda-mosiezny-fi-2-7894187095 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2020 o 15:20, Kazik_R52 napisał:

Bardzo ryzykowna jest jazda z uszkodzonym katalizatorem w vq35, zwlasza w z50 przecież jego podstawowym problemem jest wykruszający się kat i te resztki/pył przycieraja silnik.lepiej wstawić jakiś zamiennik 

Panowie Kazik już wcześniej pisał jak widać po jego wpisach wiedza duża,  radzę go posłuchać. Katalizatory trzeba wymienić lub je po prostu wyciąć chociaż to wbrew prawu. 

U mnie problem z tym błędem ustąpił dopiero jak wymieniłem LPG na nowy, do tego cztery nowe sondy a następnie dwa nowe katalizatory od tamtej pory jeżdżę bez wywalającego checka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...