Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zaciśnięte hamulce T31


Zielon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Ledwo w nocy uporałem się z systemem bezkluczykowym i auto na razie odpala. Nagle zadowolony wsiadam chce ruszyć, a auto ledwo jedzie.  Słychać dźwięk zaciśniętych hamulcy, przednie na pewno, tył raczej tez. Poziom DOT jest nieco poniżej MAX. Nie ma opcji jechać, bo wrzucając dwójkę auto nagle hamuje, a lekko wciskając pedał hamulca gwałtownie staje. Czy to jakakolwiek głupia przyczyna grzebania przy czujnika stop? Czy tak miało być ? Po chwili podczas ruszania zapaliła mi się kontrolka ESP i kontroli trakcji.  Zgaszenie auta nie pomogło, tylko w/w kontrolki zgasły ...

 

Teraz wciskając podczas postoju pedał hamulca znowu zapaliły się kontrolki.

 

Wciskając hamulec górski, cały czas mruga - DDS

 

EDIT:
po 5ciu godzinach wsiadam odpalam auto i mogę jechać, słychać że klocki delikatnie trzymają, ale opory nie czuć siedząc w aucie. Jedynie na zewnątrz auta słychać ze klocki lekko trzymają.

1578526090720214961275350282349.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos wiecej na temat Twoich dzialan z czujnikiem?
BTW co to jest 'hamulec gorski'? duze ciezarowki z silnikiem diesla mialy kiedys taki patent polegajacy na
[cytat]... 'Po uruchomieniu mechanizm otwiera zawory wydechowe w cylindrach silnika, po cyklu sprężania uwalniając sprężony gaz uwięziony w cylindrach, co powoduje spowolnienie pojazdu.'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężarowki maja hamulec górski tzw.Retarder.

Są dwa typy retarderów: elektryczny oraz hydrokinetyczny .

Koledze pewnie chodziło o asystenta zjazdu ,ktory aktywuje sie przez właczenie lock 4x4 +przycisk obok.

Wtedy zjeżdżając ze wzniesienia nic sie nie robi poza trzymaniem kierownicy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na wzniesieniach pomaga układ DSS, który hamuje podczas zjazdów, i USS pomagający przy ruszaniu na podjazdach. Tak jak na szosie, tak i w terenie o całość dba elektronika ALL-MODE 4×4-i z robocikami na pokładzie. Układy te działają sensownie i warto je mieć.

znalazłem poprane nazewnictwo, zdjęcie poniżej.

 

Obydwa opisane czujniki odłączyłem, wyczyściłem styki i zamontowałem.
Kluczyk zaczął działać, ale nie mogłem ruszyć (zaciśnięte hamulce) - teraz czy to kwestia jakiegoś czujnika, czy to po prostu dwie niezależne od siebie sytuacje się zbiegły w tym czasie.
Podpinając pod zwykłe OBD nie znalazłem żadnego błędu, na konsoli też nic nie ma, chyba, że wciskam kilkanaście razy pedał hamulca to wyskakują kontroli jak na pierwszym zdjęciu ESP...

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slabo sie na tym znam ale jesli blokuje wszystkie kola w sposob ciagly tzn. ze wytworzyl cisnienie w ukladzie hamulcowym

sprobuj moze odpowietrzyc hamulce i sprawdzic dzialanie servo

ps. zebys nie poslugiwal sie 'popapranym nazewnictwem'  ; ) moge Ci podeslac @ polska instrukcje obslugi w PDFie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie dziękuję - wstawiłem auto do serwisu, do wieczora powinienem mieć diagnozę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem telefon z zaprzyjaźnionego serwisu z którym dużo współpracuje i zaraz jadę odebrać Nissana - koszt naprawy 0zł 
Usterka błaha, okazało się, że czujnik hamulca był w złej pozycji. Ustawili go jak trzeba i problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokladniej coś wiecej powiedziec nt"czujnika hamulca"?

Gdzie on w ogóle jest w samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrek3 napisał:

Możesz dokladniej coś wiecej powiedziec nt"czujnika hamulca"?

Gdzie on w ogóle jest w samochodzie?

Czarny hamulec i czujnik stacyjki.

Brązowy tempomat.

20200108_231002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...