Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przepalające się cewki zapłonowe


sandra

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam nissana almere N16 1.5. Mam ją od początku maja, w sierpniu założyłam gaz i zaczął się problem. Po przejechaniu 100 km na gazie padły wszystkie cewki + komputer pokładowy. I od tamtego czasu wymieniałam już 4 razy cewki, była u 3 gazowników i każdy mówi że gaz jest zainstalowany prawidłowo, do tego zaczęła też wariować na benzynie, spala mi bardzo szybko (około 1000km) świece zapłonowe, bardzo dużo pali benzyny. Miał ktoś może podobny problem i go naprawił albo ktoś ma pomysł co może się dziać? Dodam że komputer pokładowy nie wykrywa żadnego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to po zainstalowaniu LPG to wina montażu, męcz gazmena 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłaś sekwencyjny wtrysk gazu czy mieszalnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy podpięcie sterownika LPG pod zasilanie z cewek mogło by wpłynąc na takie objawy 

5 minut temu, stuff1000 napisał:

Założyłaś sekwencyjny wtrysk gazu czy mieszalnik ?

to wtrysk, nikt już chyba nie robi takiej rzeźby aby wsadzić coś innego poza sekwencją, chyba, że samodzielnie w garażu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DINO napisał:

zastanawiam się czy podpięcie sterownika LPG pod zasilanie z cewek mogło by wpłynąc na takie objawy 

to wtrysk, nikt już chyba nie robi takiej rzeźby aby wsadzić coś innego poza sekwencją, chyba, że samodzielnie w garażu 

Żadnym kablem nie są podpięci pod cewki, wszystko pod wtryski i tam problemu nie ma. Przynajmniej tak mówią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski są rozcięte, pod cewkę podłącza się sygnał obrotów ale nie podłącza się + po stacyjce

jaka to instalacja, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma wspólnego instalacja gazowa z przepalającymi cewkami. Myślę że nic. Komputer to nowy był z serwisu czy używany? Jak był używany to może być uszkodzony i dlatego uszkadza cewki.

Miałem prawie to samo, losowo w różnych cylindrach uszkadzał cewki i winny był komputer i instalacja lpg nie miała na to wpływu choć paru specjalistów z serwisem włącznie tak twierdzili.

qashqai 2.0+lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu widziałem różne patenty, a kolega napisał, że auto od nowości i zaczęło się dziać to co teraz po założeniu instalacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podczas instalowania gazu odkręcili masę na głowicy i później nie dokręcili do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...