Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Start Stop system fault.


thyskie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich
Mam problem z systemem start stop.
Błąd pojawił mi się jak nieuwaznie zdjąłem noge ze sprzęgła na postoju. Auto było na biegu, szarpnelo, przydusilo ale odruchowo wcisnalem sprzęgło i auto nie zgasło. Od razu po tym pojawił się błąd. Czy ktoś miał podobny przypadek? Zastanawiałem się czy nie odpiac akumulatora na parę minut i zobaczyć czy błąd się sam wykasuje.
Z góry dzięki za pomoc.
 
Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator masz naładowany ?

Poczytaj u nas - jest na ten temat wątek

Nie mam jak sprawdzić. Szczerze mówiąc to może być problem Auto nie robi więcej niż 300km tygodniowo w Juke był wskaźnik w Qashqai tego nie ma.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, thyskie napisał:

Nie mam jak sprawdzić.

Większość (o ile nie wszystkie) przypadki jakie tutaj były opisywane w związku z pojawieniem się komunikatu o którym piszesz, brały się z padniętego / rozładowanego akumulatora i finalnie kończyły się po wymianie akumulatora. Jeżeli masz auto na gwarancji jedź do ASO by sprawdzili aku. Jeżeli już po gwarancji, to (przynajmniej w PL) aku przemierzą niemal w każdym punkcie sprzedaży akumulatorów.
Nie wspominając, że podstawowy miernik elektroniczny to wydatek kilkudziesięciu złotych.
Jeżeli masz prostownik, to po prostu podładuj aku przez noc i zobaczysz, czy komunikat zniknie
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość (o ile nie wszystkie) przypadki jakie tutaj były opisywane w związku z pojawieniem się komunikatu o którym piszesz, brały się z padniętego / rozładowanego akumulatora i finalnie kończyły się po wymianie akumulatora. Jeżeli masz auto na gwarancji jedź do ASO by sprawdzili aku. Jeżeli już po gwarancji, to (przynajmniej w PL) aku przemierzą niemal w każdym punkcie sprzedaży akumulatorów.
Nie wspominając, że podstawowy miernik elektroniczny to wydatek kilkudziesięciu złotych.
Jeżeli masz prostownik, to po prostu podładuj aku przez noc i zobaczysz, czy komunikat zniknie
 
Andrzej, Dzięki za Sugestie. Dziś na noc podłącze i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, thyskie napisał:

Nie mam jak sprawdzić. Szczerze mówiąc to może być problem Auto nie robi więcej niż 300km tygodniowo w Juke był wskaźnik w Qashqai tego nie ma.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

 

Kup sobie to:de673f9072c811e9cac208e415b0dd2047243e2a

Pasuje idealnie w puste pola pod kierownicą.Ja to mam i jestem zadowolony.Widać jak aku jest albo nie jest ładowany i jakie ma spoczynkowe napięcie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie to:de673f9072c811e9cac208e415b0dd2047243e2a_original.jpeg
Pasuje idealnie w puste pola pod kierownicą.Ja to mam i jestem zadowolony.Widać jak aku jest albo nie jest ładowany i jakie ma spoczynkowe napięcie
Napewno sprawdzę, dzięki!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Dobre to jest...tylko czy połapie się na tym...ja...drobny mechanik??? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JACKO29 napisał:

tylko czy połapie się na tym...ja...drobny mechanik???

Ty, drobny mechanik ? Dla Ciebie to jest za słabe i za proste.
Dla Ciebie, to coś takiego Nissan - pełna diagnostyka. Polski program MAXIECU + interfejs MAXIECU Bluetooth

Tym zrobisz wszystko ... przynajmniej tak deklarują

zestaw-bt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że dla Qashqaia jedynie do roku 2013. Wszystkie nowsze modele  nie są obsługiwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Teraz wgryzłem się w szczegóły i nawet na stronie producenta widzę, że ich wykaz obsługiwanych QQ'łek kończy się na  Qashqai I rocznik 2013.
Pytałem, bo np. w przypadku  SDPROG nagminnie się zdarza, że handlarze mają na stronach nieaktualny wykaz obsługiwanych aut. Pulsara ma na wykazie tylko producent, a pozostali oferenci jak kiedyś "zbudowali" wykaz obsługiwanych aut, tak od lat nic nie uaktualnili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie to:de673f9072c811e9cac208e415b0dd2047243e2a_original.jpeg
Pasuje idealnie w puste pola pod kierownicą.Ja to mam i jestem zadowolony.Widać jak aku jest albo nie jest ładowany i jakie ma spoczynkowe napięcie
A ja sobie tak myślę jaki J jest wysportowany:-P
W czasie jazdy wkłada głowę pod kierownicę i sprawdza ładowanie aku :-P
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można monitorować napięcie na wyświetlaczu radia poprzez uruchomienie funkcji diagnostycznej. Przytrzymujemy wcisniete przyciski enter i regulacja jasności, następnie pojawi się okno z przyciskami na ekranie, wybieramy kolejno system i voltage.

Wysłane z mojego CMR-AL09 przy użyciu Tapatalka
 

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz

6 minut temu, Qashqai007 napisał:

Można monitorować napięcie na wyświetlaczu radia poprzez uruchomienie funkcji diagnostycznej. Przytrzymujemy wcisniete przyciski enter i regulacja jasności, następnie pojawi się okno z przyciskami na ekranie, wybieramy kolejno system i voltage.

Wysłane z mojego CMR-AL09 przy użyciu Tapatalka
 

Nie znasz się! Tak jak piszesz robią lamery... Daj im poczuć sentymentalne czasy dużego fiata czy malucha. W bagażniku wożą nieśmiertelny klucz rozmiar 13, zapasową kopułkę i palec rozdzielcza... a żeby im szyba nie parowała - gąbkę z irchy ;-))))

Jakby nie wpatrywanie się w napięcie ładowania (zamiast w TV) i poziom oleum - to by można forum zamknąć hihihih 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Qashqai007 napisał:

Można monitorować napięcie na wyświetlaczu radia poprzez uruchomienie funkcji diagnostycznej. Przytrzymujemy wcisniete przyciski enter i regulacja jasności, następnie pojawi się okno z przyciskami na ekranie, wybieramy kolejno system i voltage.

Wysłane z mojego CMR-AL09 przy użyciu Tapatalka
 

Pod warunkiem,że takowe jest na wyposażeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem,że takowe jest na wyposażeniu
Jest w każdym j11

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie testowałem w zwykłych radiach ,a takie miałem,więc nie będę podnosił dyskusji.W NCIII jest na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos pomiaru napięcia, to w poprzednim jak miałem Acente i zwykłe radio to był pomiar. Natomiast teraz w NCIII nie znalazłem takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Czech napisał:

A propos pomiaru napięcia, to w poprzednim jak miałem Acente i zwykłe radio to był pomiar. Natomiast teraz w NCIII nie znalazłem takiej opcji.

Było tutaj opisywane wielokrotnie.
Trzymając wciśnięty SETUP, prawym pokrętłem 90 st w lewo, 180 st w prawo i 90 st w lewo ... i jesteś w menu serwisowym ... a dalej już znajdziesz :)

Z tym, że taki pomiar w kwestii napięcia aku nic Ci nie daje, bo już masz włączoną stacyjkę i część odbiorników pracuje. Ale napięcie ładowania po uruchomieniu silnika to już będziesz w stanie określić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale jak wchodzi się do menu to wiem. Ale u siebie nie widzę pomiaru napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Czech napisał:

Dzięki, ale jak wchodzi się do menu to wiem. Ale u siebie nie widzę pomiaru napięcia.

Nie masz w tym menu serwisowym zbyt wielu działów, więc jak to mówią - szukajcie, a znajdziecie ... bo do garażu to mi się nie chce zasuwać tylko po to, by precyzyjnie podać ścieżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...