Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

słabe ogrzewanie


johnyjp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie w nowym roku.

Mam mały problem z ogrzewaniem, a objawia się następująco: przy prędkości ok. 100 km/h ogrzewanie działa normalnie przy nastawieniu na 23C czuć ciepełko natomiast powyżej setki po jakimś czasie zaczyna wiać chłodek, dopiero przy nastawach na 28C czuć cieplejszy powiew. Silnik normalnie się dogrzewa (wskazanie sześć kwadracików). Czy to może być coś z termostatem czy raczej układ nagrzewania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawy temperatury na pokrętle, należy traktować bardzo umownie.

Twoje 23C może oznaczać równie dobrze np. 18C. Nic dziwnego, że po osiągnięciu tej temperatury przestaje grzać. Jak podkręcisz wyżej, ogrzewanie podejmuje obowiązki.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że przy większej prędkości 100-120 km/h zaczyna dmuchać chłodnym powietrzem nawet jak ustawię temp. na maxa. 

nawet zmniejszenie prędkości potem nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, johnyjp napisał:

chodzi o to że przy większej prędkości 100-120 km/h zaczyna dmuchać chłodnym powietrzem nawet jak ustawię temp. na maxa. 

nawet zmniejszenie prędkości potem nie pomaga.

Taki objaw oznacza najczesciej uszkodzony termostat lub brak odpowiedniej ilości płynu chłodzacego .

Ewentualnie jeszcze zapowietrzony układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość płynu ok i nic nie ubywa, odpowietrzony też jest pozostaje jeszcze tylko termostat. a ile kresek wskazuje wam wskaźnik temp.płynu chłodzącego przy nagrzanym silniku, bo u mnie wskazuje tylko 6 kresek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to nie kreski a kwadraciki stopniowo się pojawiają w miarę jak nagrzewa się silnik ale z tego co wyczytałem na forum to raczej jest oki bo chłopaki piszą że też 6 kresek (kwadracików). Jeszcze raz sprawdziłem odpowietrzenie układu i jakby lepiej ale nie miałem sposobności jeszcze sprawdzić jak będzie się zachowywać przy 120-140 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, johnyjp napisał:

dokładnie to nie kreski a kwadraciki stopniowo się pojawiają w miarę jak nagrzewa się silnik ale z tego co wyczytałem na forum to raczej jest oki bo chłopaki piszą że też 6 kresek (kwadracików). Jeszcze raz sprawdziłem odpowietrzenie układu i jakby lepiej ale nie miałem sposobności jeszcze sprawdzić jak będzie się zachowywać przy 120-140 km/h

Jak sprawdzasz odpowietrzenie i jak odpowietrzasz układ chłodzenia?

Tu nie ma wiekszej filozofii ani cudów..

Jak pisałem wczesniej albo termostat ,za mało płynu chlodzacego lub  powietrze w układzie.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że wizualnie się tego nie sprawdzi tylko metodą '"na udo". a odpowietrzam następująco:

1. odkręcam korki wlewu w zbiorniku wyrównawczym i w chłodnicy.

2. odpalam auto i grzeję silnik.

3. pokrętło nawiewu i temperatury na maxa.

4. w międzyczasie naciskam gumowe węże (mogą pojawić się pęcherzyki powietrza we wlewie chłodnicy i opaść poziom płynu- należy dolać)).

5. w miarę nagrzewania się silnika podnosi się poziom płynu we  chłodnicy - zakręcam korek i dalej kilka razy naciskam gumowe węże.

6. jeszcze ok. 5 min. auto chodzi potem stop zakręcam korek w zbiorniku wyrównawczym i czekam do ostygnięcia silnika.

7. sprawdzam poziom płynu na zimnym silniku w razie potrzeby dolać.

Jeśli macie lepszy, sprawdzony sposób to proszę o podzielenie się info. 

W bumie się sprawdzało tylko tam było łatwiej bo przy chłodnicy był zaworek odpowietrzający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...