Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Tomasz_es

Problem z przeciwmgielnym światłem tylnim

Recommended Posts

Tomasz_es

Jak w temacie... Mam problem z działaniem przeciwmgielnego światła tylnego. Wymieniłem żarówkę i dalej nie świeci... Macie jakiś pomysł? Na dodatek przegląd niebawem :/

I pytanie nr dwa... Znalazłem w schowku (wewnątrz przy otwieraniu skrzynki z bezpiecznikami) z tyłu ścianki takie cudo.. Co to jest? d3ac7f4cc9d576c3901ef9cbd7d0069f.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

ert

halo cześć,

to rzecz na zdjęciu to napinacz z ogranicznikiem szuflady schowka. Przydaje się kiedy działa :-)

Gniazdo światła musisz zmierzyć miernikiem, dowiedz się czy płynie prąd kablem. 

Tomasz_es
halo cześć,
to rzecz na zdjęciu to napinacz z ogranicznikiem szuflady schowka. Przydaje się kiedy działa :-)
Gniazdo światła musisz zmierzyć miernikiem, dowiedz się czy płynie prąd kablem. 
Rozumiem...
A nie wiesz gdzie znajduje się bezpiecznik od tego światła? I co na nim jeszcze jest podpięte? Może to jest przyczyną?

KrisT

sprawdz czy w ogóle masz tam prąd po przekręceniu manetki, ponadto  samo sprawdzenie zarówki miernikiem nie daje na 100% pewności. Miałem taki przypadek ze miernik pokazywał przejście a w rzeczywistości zarówka była przepalona...

bezpieczniki masz opisane na pokrywach szukaj FOG LAMP.. 

a to na zdjęciu , jest to zapalnik sznurkowy do aktywacji samodestrukcji R51.

Chyba widziałeś nie raz takie w filmach.... zahacza nogą o sznurek i buum.....

Ale spokojnie sznureczek jest przerwany, detonator nie odpalił zapalnika i ładunków w progach, więc spoko jest to niewybuch.... Juz nie zadziała , ale dla dobra dzieci podjechałbym do jednostki aby to usunął doświadczony saper...

:emot060::laie_67:

Edited by KrisT

Tomasz_es
sprawdz czy w ogóle masz tam prąd po przekręceniu manetki, ponadto  samo sprawdzenie zarówki miernikiem nie daje na 100% pewności. Miałem taki przypadek ze miernik pokazywał przejście a w rzeczywistości zarówka była przepalona....

Żarówki już montowalem trzy różne... Tak która była jako pierwsza miała okopcony żarnik ale drut w środku był cały...

KrisT

sprawdz w srodku auta  jako tail lamps czy cos takiego.  W komorze silnika fog lamp odnosi się  do przednich.

Tomasz_es
 sprawdz w srodku auta  jako tail lamps czy cos takiego.  W komorze silnika fog lamp odnosi się  do przednich.
Ok sprawdzę jutro... W schowku tak?

KrisT

otwierając dolny schowek ,obok po prawej stronie pod klapką jest cały zestaw bezpieczników. Klapkę chwytasz od dołu i ciągniesz w górę.

Tomasz_es

Wiem wiem znam temat. Jutro tam zerknę. Ale patrząc na zdjęcia w Google nie widzę aby tam był tail lamp

tuarek

Może to pomoże.

Bez tytułu.png