Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Start-stop,akumulator ciekawostki


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu sam nie sprawdzisz? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, laskoka napisał:

Dzisiaj byłem u znajomego magika z Nissana i są dwa sposoby:

- Pierwszy to opisany powyżej z odwróceniem styków przy zamkniętej masce

- Drugi - wyjąć przycisk SS w kolumnie kierowniczej i go po prostu odłączyć. Ponoć działa. Ktoś sprawdzi? 

 

A dlaczego magik nie zaproponował aby przeprogramować oprogramowanie i nie bawić się w żadne kombinacje alpejskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 3.03.2020 o 14:27, rafsty napisał:

 

A dlaczego magik nie zaproponował aby przeprogramować oprogramowanie i nie bawić się w żadne kombinacje alpejskie?

pewnie nie potrafił;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tu. Jak u Was działa start stop? Chodzi mi o to ze u mnie jeśli jadę i zrzuce w trakcie jazdy na luz, to w momencie zatrzymania się silnik nie zgaśnie. Gaśnie dopiero wtedy, gdy wrzuci sie luz po zatrzymaniu pojadu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma to znaczenia czy zatrzymam się po jeździe na luzie czy nie. Jak ma zgasnąć to zgaśnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Arturosak napisał:

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tu. Jak u Was działa start stop? Chodzi mi o to ze u mnie jeśli jadę i zrzuce w trakcie jazdy na luz, to w momencie zatrzymania się silnik nie zgaśnie. Gaśnie dopiero wtedy, gdy wrzuci sie luz po zatrzymaniu pojadu. 

Gaśnie też po zjechaniu na luzie.Po prostu może zbieg okoliczności ,że tego jeszcze nie zauważyłeś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nawet zgaśnie na luzie a samochód zaczyna się toczyć np.z górki, to sam odpala bez wciskania sprzęgła. Taki sprytny jest - pewnie po to by hamulec i kierownica miały wspomaganie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem z tym na serwisie, bo generalnie start stop prawie w ogóle nie działa. 3 godziny diagnozy i stwierdzili ze nie mają pojęcia czemu. Jedyne co zasugerowali to ze auto robi bardzo małe przebiegi i ze moze po jakiejś dłuższej trasie sie ustabilizuje. Od kupna zrobione 200km po mieście, a wcześniej stał miesiąc na placu, więc moze coś w tym jest. Ale skoro akumulator jest sprawny i naładowany to dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System ss działa dopiero wtedy, kiedy odpowiedni poziom naładowania akumulatora na to pozwala. Krótkie odcinki jazdy temu nie sprzyjają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 2.03.2020 o 08:26, JACKO29 napisał:

U mnie daje cały czas 14.8V bo mam obrócony czujnik maski :D

Witaj Jacko, z powodu wirusa jezdze obecnie znacznie mniej i dobrze by bylo miec lepsze ladowanie na krotkich odcinkach, dlatego mam pytanie, czy po odwroceniu

czujnika pojawil sie jakis trwale swiecacy komunikat ostrzegawczy i czy dobrze mysle z tym lepszym ladowaniem?

Pozdrawiam.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic,a nic! Za to ładowanie będzie non stop,bez względu czy hamujesz silnikiem,czy nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu artykułach pisze się o zaletach i wadach systemu Start/Stop. Z technicznego widzenia pomimo zaprojektowania rozrusznika i akumulatora do pracy ze z większą liczbą cykli wadą Start/Stop jest wpływ na trwałość silnika i jego podzespołów.
Jednak każdy Start/Stop można w jakiś sposób wyłączyć, wtedy samochód zachowuje się jak bez Start/Stop i wtedy pozbywamy się wad tego systemu jednak korzystając z jego zalet takich jak teoretycznie większa wytrzymałość rozrusznika i akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2020 o 18:50, JACKO29 napisał:

Do usług :D

 

Witaj, wiec jeszcze jedno pytanie, ,przekrecilam czujnik i czy w takiej pozycji po dluzszej jezdzie (kilaset km) nie nastapi przeladodanie (lub cos innego zlego) akumulatora?

Dzieki, pozdrawiam.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem napięcie ładowania powyżej 14,8V jest już niezbyt bezpieczne dla akumulatora. Tyle mówi teoria, a jak jest w praktyce, to musieliby się wypowiedzieć koledzy, którzy jeżdżą trochę czasu z przekręconym czujnikiem otwarcia klapy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert_B napisał:

Moim zdaniem napięcie ładowania powyżej 14,8V jest już niezbyt bezpieczne dla akumulatora.

Ja bym się nie odważył przy dłuższej jeździe. Gotowanie murowane.422.gif

No ale jeżeli ktoś zamierza co roku zmieniać aku, to czemu nie :P ... bo trudno oczekiwać, by przy takim traktowaniu woda nie odparowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przekręconym czujnikiem może być różnie, bo rzeczywiście może cały czas ładować na maksa. Najlepiej zainstalować moduł od Roberta B albo własnej roboty i jest spokój z ładowaniem, oczko cały czas zielone ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przejechalam okolo 100 km z predkoscia 130-140kmh nastepnie sprawdzilam reka akumulator,,,,byl zimny, godzine pozniej powrot, sprawdzian, akumulator zimny, nie wiem jak bedzie na dluzszych odcinkach drogi.

Cytat
Cytat

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj: http://www.yolmar.pl/pl/pomoc_techniczna/co_szkodzi_akumulatorowi.html
Przeładowanie akumulatora niekoniecznie musi się objawiać jego zagotowaniem (podwyższoną temperaturą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się kiedyś zagotował jak odpaliłem na kablu przy wyładowanym, a potem ciągiem nie wyłączając silnika przekechałem 1600 km. Czyli opcja 3 z zalinkowanego artykułu. Niezbyt to mądre, ale na szczęście nikt się nie zatruł, ani alternator nie poszedł. Ale to było w almerze... Musze sprawdzić to napięcie na aku co piszą w tym artylule, bo wyświetlacz na rozdzielaczu podpięty na gniazdo zapalniczki pokazuje czasem nawet 14, 8V co jest poza obu wartościami z artykułu. Ponad trzy lata od wymiany aku, 45kkm, aku sprawny. Start stopu nie wyłączam, ale używam tylko na sygnalizacji gdzie wiem, że czeka się minutę i więcej. 

Edytowane przez tomkek1912
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem,obserwowałem,a teraz mogę Wam powiedzieć,że kilka razy zdarzyło mi się,że mimo wyłączonego przyciskiem SS (ikona była widoczna) silnik na postoju się wyłączył...cuda panie...cuda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...