Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Start-stop,akumulator ciekawostki


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie to ładowanie akumulatora w Qashqaju jest oględnie mówiąc poj...ne. Po co to hamowanie alternatorem. Kupa komplikacji i g..no z tego.

Sorry za prosty język przekazu. Odwróciłem czujnik maski i mam to wszystko gdzieś. Te wymyślone ekosreko....

Pozdrawiam z Bostonu. Jutro tu będzie zamieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, to osoby co się publicznie na forum chwalą, że przekręciły czujnik maski zdradzają, że przyoszczędziły i nie zamontowały alarmu. A sami śmiejemy się, że w mediach społecznościowych ludzie zdradzają niebezpieczne dane osobowe.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mao napisał:

Obserwując wskazania napięcia wielokrotnie zauważyłem, że włączenie wycieraczek przednich podnosi napiecie ładowania do ponad 14 V.
Nawet chwilowe użycie wycieraczek ze spryskiwaczem podnosi to napięcie.
Jeśli później wycieraczki już nie są używane to napięcie po chwili płynnie się obniża.

Oczywiście jest to bardziej ciekawostka niż przydatna informacja.

Przydatna, czy nie, zawsze warto wiedzieć więcej 💪. Odpalając QQ w temperaturze poniżej 4 st. C, napięcie u mnie do końca jazdy, nawet ponad 1 h i dłużej, wynosi grubo ponad 14 V 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz inaczej ustawione ładowanie,u mnie po zimnym starcie jest nawet i 15V ale po 2-3 km spada do 13,12.8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie po zimnym starcie "na plusie", ale dodatkowo tylko przy tzw. ujemnych temperaturach, utrzymuje się powyżej 14 V, ale wyłącznie do momentu zgaszenia/wyłączenia silnika. Następne odpalenie już daje 12/13 "z groszem" V.

Edytowane przez serg_on
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio, przez przypadek oglądałem nowy program na TVN Turbo, odcinek 1 serii też 1 pt. "Naprawy nie do naprawy" - Qashqai z choinką na desce rozdzielczej...  Jednym z pomysłów na usunięcie usterki było sprawdzenie stanu akumulatora. QQ rocznik 2017. Gość podpiął aku do miernika, stwierdził, że bateria do wymiany, właścicielkę skasował na 500 PLN. Okazało się, że nie była to "wina" akumulatora. Kombinowali nadal. Spece chyba nie czytali "naszego forum" 😜  Co do programu - ciekawy dość, przy tym QQ pokazał, że 1 uszkodzony czujnik ma wpływ na występowanie kilku, nawet kilkunastu błędów, które pokazuje na "badaniu" komputer.

20220420_222703.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar na nowy program. Obejrzałem i....

.... nie będę spojlerował hehehehe... ale wina to nie akumulator więc nie w tym dziale forum 🙃

A jak to w reżyserowanych programach - nasz telewizyjny Super Man znalazł raz dwa usterkę, odpowiedzialny elementu kosztował  marne 130zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś dodać odnośnie akumulatora.

W moim Qashqaiu J11 z 2017r. aku padł po 2,5 roku i około 30k km. Wymiana w ASO na nowy. Profilaktycznie wolałem się zapytać kierownika serwisu ASO Białystok - "rozumiem że nowy akumulator ma nową gwarancję na kolejne 3 lata?". Kierownik: "ma gwarancję tylko i wyłącznie do trwania podstawowej 3 letniej gwarancji - to jest jeszcze 6 mc".

Oczywiście wszedłem w dyskusję - niepotrzebnie, gdyż nawijać makaron Kierownik potrafi (oraz wprowadzać w błąd) - niestety z ludźmi w ASO Białystok nie da się dogadać...

Jest coś takiego proszę Państwa jak artykuł 581 kodeksu prawa cywilnego:

"Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej."

Prawo Polskie jest ponad to co jest w książkach gwarancyjnych itd - proszę o tym pamiętać ... i się nie dać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz rozwinąć temat odnośnie stwierdzenia - " W moim Qashqaiu J11 z 2017r. aku padł po 2,5 roku i około 30k km. Kto to stwierdził, na podstawie czego, etc. Ja również byłem przekonany, że mój padł, a był wyłącznie niedoładowany. Robiłem testy w ramach wspomnianych na forum kampanii dystrybutorów akumulatorów i wszystko było z nim dobrze. Babce w programie wspomnianym wyżej też akumulator wyrzucili na początku ("Naprawy nie do naprawy"). Jestem przekonany, że jej aku był sprawny. Nikt z kim rozmawiam, nie wierzy, że ładowanie podczas jazdy u nas to fikcja, a alternatywa to przekręcanie na stałe czujnika otwarcia maski, "machanie" maską, czy cykliczne, minimum co pół roku ładowanie akumulatora prostownikiem.

PS: podziękowania za przypomnienie przepisów prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nis_s_an napisał:

"Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej."

Akumulator nie jest istotną naprawą. Nawet silnik może nie być zakwalifikowany do takiej.

Poza tym, musiałbyś dostać od nowa gwarancję na cały samochód.

Musisz jeszcze doczytać, co do prawa.

I jeszcze pamiętaj, gwarancja to dobra wola producenta, w Polsce masz 2 lata rękojmi od sprzedawcy.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam, ja z takim zapytaniem,

obrócenie czujnika w klapie wyłącza system start/stop i tzw. inteligentne ładowanie z jego wspaniałym algorytmem, to znaczy alternator ładuje cały czas. A jak wyłączymy system start/stop przyciskiem pod kierownicą, to inteligentne ładowanie dalej działa, czy także jest wyłączone i alternator ładuje na okrągło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
35 minut temu, ra345 napisał:

...jak wyłączymy system start/stop przyciskiem pod kierownicą, to inteligentne ładowanie dalej działa, czy także jest wyłączone i alternator ładuje na okrągło ?

W Pulsarze zawsze po uruchomieniu silnika pierwsze co robię, to wyłączam start/stop. Inteligentne ładowanie nadal działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrócenie czujnika w klapie powoduje, że auto uruchamia się w trybie serwisowym dla mechanika. Nie jest to w żaden sposób sygnalizowane, ale w komputerze jest odnotowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robert_B napisał:

Nie jest to w żaden sposób sygnalizowane, ale w komputerze jest odnotowane.

Ma kolega jakieś konkretnego informacje w jaki sposób jest to odnotowane, czy tylko straszy przed czymś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ra345 napisał:

Witam, ja z takim zapytaniem,

obrócenie czujnika w klapie wyłącza system start/stop i tzw. inteligentne ładowanie z jego wspaniałym algorytmem, to znaczy alternator ładuje cały czas. A jak wyłączymy system start/stop przyciskiem pod kierownicą, to inteligentne ładowanie dalej działa, czy także jest wyłączone i alternator ładuje na okrągło ?

Alternator działa i jest cały czas 14,4 V. Przy tym napięciu to prąd ładowania jest minimalny lub żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolo 18 miesiecy jeżdżę z przekreconym czujnikiem i niczego zlego nie zaobserwowalam,,ale moze w zla strone patrzylam😛

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aquariusmax napisał:

Ma kolega jakieś konkretnego informacje w jaki sposób jest to odnotowane, czy tylko straszy przed czymś?

Widać to w diagnostyce na podłączonym komputerze jako otwarta klapa komory silnikowej. Sam osobiście pytałem o tą kwestię w serwisie Nissan i diagnosta mi pokazał takie zapisy (uruchomiony silnik i otwarta maska). Tak więc stwierdzam tylko fakt.

2 godziny temu, monika99 napisał:

Okolo 18 miesiecy jeżdżę z przekreconym czujnikiem i niczego zlego nie zaobserwowalam,,ale moze w zla strone patrzylam😛

A czy ja gdzieś pisałem, że coś złego będzie się działo? 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robert_B napisał:

 diagnosta mi pokazał takie zapisy (uruchomiony silnik i otwarta maska).

😜

Czy widać historię tych uruchomień z otwartą klapą, czy ostatnie otwarcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aquariusmax napisał:

Czy widać historię tych uruchomień z otwartą klapą, czy ostatnie otwarcie?

Tego osobiście nie widziałem, natomiast później zadałem to pytanie telefonicznie diagnoście i on twierdził, że jest cała historia. Ale tu nie dam sobie nic uciąć 😏.

Edytowane przez Robert_B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
10 godzin temu, aquariusmax napisał:

Czy widać historię tych uruchomień z otwartą klapą, czy ostatnie otwarcie?

Jakie to ma znaczenie ? Przecież nawet w trakcie prac serwisowych (wymiana oleju i filtra oleju) nikt nie zamyka maski. Wymiana oleju, uruchomienie silnika, wyłączenie silnika, po chwili dolewka do żądanego poziomu ... Nikt w trakcie tej procedury nie zamyka maski, by coś tam nie zostało zapisane w kompie. A kto mi zabroni nawet codziennie odpalić kilka razy silnik przy otwartej masce, nawet w trakcie trwania gwarancji ?

Proponuję nie demonizować i nie stwarzać sztucznego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/22/2022 at 5:00 PM, serg_on said:

Czy możesz rozwinąć temat odnośnie stwierdzenia - " W moim Qashqaiu J11 z 2017r. aku padł po 2,5 roku i około 30k km. Kto to stwierdził, na podstawie czego, etc. Ja również byłem przekonany, że mój padł, a był wyłącznie niedoładowany. Robiłem testy w ramach wspomnianych na forum kampanii dystrybutorów akumulatorów i wszystko było z nim dobrze. Babce w programie wspomnianym wyżej też akumulator wyrzucili na początku ("Naprawy nie do naprawy"). Jestem przekonany, że jej aku był sprawny. Nikt z kim rozmawiam, nie wierzy, że ładowanie podczas jazdy u nas to fikcja, a alternatywa to przekręcanie na stałe czujnika otwarcia maski, "machanie" maską, czy cykliczne, minimum co pół roku ładowanie akumulatora prostownikiem.

PS: podziękowania za przypomnienie przepisów prawa.

Gdy dla Żony samochód przestał odpalać, pierwsze co, to wziąłem multimetr i sprawdziłem napięcie akumulatora. Nie pamiętam już dokładnie jakie było, jednakże pojechałem (samochód w sumie szybko się namyślił i na szczęście odpalił) z tym do ASO Białystok . W ASO podpięli aku pod miernik, który to wyświetlił na ekranie iż akumulator do wymiany. I w ten sposób mi się udało.

Znajomy również miał problem z J11 z aku, również mu wymienili na jakiegoś noname'a. - czytając wcześniej zagraniczne fora dowiedziałem się że wystąpiła wada fabryczna akumulatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

W większości przypadków trwałość akumulatora wydłuży się wyraźnie, jeśli  będzie ładowany prostownikiem chociaż 2 razy w roku przed zimą i po zimie. Te dwa ładowania pozwolą zregenerować możliwości akumulatora i wydłużą jego żywotność nawet o kilka lat

Trwałość akumulatora – jak wydłużyć jego żywotność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, serg_on napisał:

Jak zrobimy woskowanie karoserii 2 razy w roku, to wydłużymy jej żywotność o kilkanaście lat.

A jak będziemy konserwować podwozie przed zimą i uzupełniać ubytki wiosną, to posłuży kilka dekad.

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, aquariusmax napisał:

Jak zrobimy woskowanie karoserii 2 razy w roku, to wydłużymy jej żywotność o kilkanaście lat.

A jak będziemy konserwować podwozie przed zimą i uzupełniać ubytki wiosną, to posłuży kilka dekad.

itd.

Takie uogólnianie... może ma sens 🤣. Z dziurą w karoserii i podwoziu pojadę, ale nie bez konkretnej iskry 😜 Latam już 6 rok na krytykowanym FIAMM-ie i dzięki poradom jw. tzw. końca jego "nie widać" 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...